Prezantimi i Sezonit 11 të Poshtë Deck: Kapiteni Kerry zëvendëson Studën e Detit

Klea

Prezantimi i Sezonit 11 të Poshtë Deck: Kapiteni Kerry zëvendëson Studën e Detit

Lajmet më të fundit nga Poshtë kuvertës universi do t’i bëjë disa njerëz “më të çmendur se një pulë e mërzitur”. Sezoni 11 po kalon rrugën tonë (por jo deri në shkurt), fatkeqësisht pa kapitenin Lee Rosbach në krye. I dashuri “Stud of the Sea” u tërhoq në mënyrë të pavullnetshme për arsye shëndetësore pas sezonit 10. Zëvendësuesi i tij është Kapiteni Kerry Titheradge nga Below Deck Adventure.

“E di që kam këpucë të mëdha për të mbushur,” thotë Kerry, duke iu drejtuar ekipit të tij në një video super teaser të sapo publikuar. “Më pëlqen kështu. Ju punoni shumë, do të shpërbleheni. Jeni rreth e rrotull? Unë do të kthehem në një rrahje zemre.”

“Të gjithë kemi ditë të mira plot ylber dhe njëbrirësh,” vazhdon ai, ndërsa një version ogurzi i “Row Row Row Your Boat” luan në sfond. “Dhe ne kemi disa ditë të këqija, apo jo? Pres perfeksion.” Për të parafrazuar kapitenin Lee, “Më mirë t’i jepnin shpirtrat e tyre Jezusit, sepse gomarët e tyre i përkasin kapitenit Kerry”.

Të presësh përsosmërinë nuk garanton se do ta marrësh atë

Sigurisht, menjëherë pasi Kerry i tha ekipit të tij se pret përsosmëri, ne i shohim ata duke bërë pikërisht të kundërtën e kësaj. Komunikimi duket të jetë një çështje kryesore.

Ndërsa lëshon spirancën, një kuvertë merr me radio kapitenin. “Ne kemi marrë rreth dy të shtëna e gjysmë në ujë”, duke treguar gjatësinë e zinxhirit të ankorimit që është lëshuar.

“Kam kërkuar vetëm një gjuajtje,” përgjigjet Kerry. Oops.

Më vonë, ndërsa ai përpiqet të tërheqë varkën në një shtrat të ngushtë, ai nuk po merr ndihmën që i nevojitet nga ekuipazhi i tij në kuvertë. Mbështetur në të verbër, ai mbështetet në ekuipazhin e jashtëm që të jenë sytë e tij dhe t’i tregojnë se sa afër është me bankën e të akuzuarve.

Edhe pse drejtuesi kryesor u thotë “Telefononi distancën tuaj”, Kerry ankohet se “nuk po merr asnjë informacion”. Anëtarët e ekuipazhit hedhin me dëshpërim parakolpët e fryrë për të parandaluar përplasjen e jahtit.

“Rrip futeni,” i thotë shefi Stew Fraser Olender një grupi të ftuarish që qeshin. “Do të jetë një udhëtim i gjatë.”

Komunikimi i gabuar duket të jetë një temë e vazhdueshme, pasi mjeshtri Jared Woodin pranon se ai mendon në këmbë ndërsa distancat duhet të quhen në metra. I duhet një minutë që t’i kthejë gjërat në kokën e tij përpara se të mund t’i thërrasë kapitenit. Komandanti i kthimit dhe shoku i ekuipazhit Ben Willoughby komenton: “Më vjen keq, por ndihem më budalla kur jam tashmë rreth tij.”

Ai është kaq i ngadalshëm, kapiteni Kerry përfundon duke bërtitur: “Dikush t’i thërrasë këta të pandehur!”

Punoni shumë, luani fort

Fred Jagueneau/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ekuipazhet e jahteve punojnë shumë për orë shumë të gjata, ndonjëherë duke i kushtuar ditët 18-orëshe gjatë një karte. Eshtë e panevojshme të thuhet, ata duhet të heqin pak avull në netët e tyre të shumëpritura të pushimit.

“Një ekuipazh, një kurvë familjeje,” pohon një kujdestar teksa rrëzojnë kunjat gjatë një nate bowling (dhe me siguri duke pirë). “E ndjej vapën,” thotë një tjetër ndërsa fërkon kurrizin e tij të djegur rëndë nga dielli.

Edhe pse ka një arsye për thënien “Mos e vidhos ekuipazhin”, Barbie Pascual dhe Kyle Stillie po e trajtojnë atë “si qentë”. Secili ka metodën e vet për të fryrë avullin.

“[The] Pjesa më e lehtë për të qenë kapiten është ngasja e varkës”, thotë Kerry. “Pjesa e vështirë është ekuipazhi.”

Me sa duket, dikush kalon një vijë të pafalshme në një moment, sepse Kerry njofton: “Jam shumë i çmendur. Është një shpërfillje totale për autoritetin tim.”

Një anëtar i ekuipazhit mund të marrë “biletën e avionit në shtëpi” e frikshme, teksa shohim një varkë që po largohet nga jahti, ndërsa Fraser thotë: “Nuk e kam parë kurrë këtë.”

Fjalët “Kapiten i ri, rregulla të reja”, ndezin në ekran. “Anija sapo u bë e vërtetë.” Jeta është veçse një ëndërr.

Sezoni 11 i Below Deck jep premierë të hënën, më 5 shkurt, në orën 21:00/ET në Bravo.