Premiera e sezonit 25 të Big Brother: Momentet më të mira

Klea

Premiera e sezonit 25 të Big Brother: Momentet më të mira

Big Brother 25 nisi të mërkurën, më 2 gusht me një premierë plot 90 minuta. Si çdo premierë e Big Brother, pati kthesa të reja dhe një temë të re. Asnjë surprizë e madhe atje. Megjithatë, ndryshe nga çdo gjë që kemi parë në historinë e Big Brother, episodi i së mërkurës solli gjithashtu një surprizë unike. Kuriozë për të mësuar më shumë? Vazhdoni të lexoni për të parë të gjitha momentet më të mira nga premiera e sezonit 25 të Big Brother.

Djali i legjendës së mbijetuar Cirie Field është në shtëpi

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Mirë, kështu që ne e dinim për këtë para natës së premierës, por është ende e rëndësishme të përmendet.

CBS hoqi listën e aktorëve të sezonit 25 më 31 korrik dhe fansat u tronditën kur panë se djali i legjendës së Survivor, Cirie Fields, Jared Fields, ishte një mik i shtëpisë.

Në paketën e tij hyrëse, Jared foli për karrierën televizive të realitetit të nënës së tij, duke e quajtur atë një “legjendë” dhe “lojtarja më e mirë që nuk fitoi kurrë” Survivor. Ai ka të drejtë!

Ai gjithashtu tregoi se ka në plan të mbajë sekret identitetin e nënës së tij për të mbajtur objektivin larg shpinës së tij. I zgjuar.

Big Brother Alums prezantoi kthesën e parë të sezonit

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Surpriza e parë e madhe e sezonit ndodhi para se të ftuarit të hynin në shtëpi.

Prezantuesja Julie Chen-Moonves prezantoi temën për sezonin e ri duke luajtur një video për mysafirët e shtëpisë. Në video, legjendat e Big Brother, Danielle Reyes, Britney Haynes dhe Frankie Grande hynë në shtëpi dhe lëshuan një lazer me kohë për të ndryshuar rezultatet e sezoneve të tyre.

Mysafirët e sezonit 25 dukeshin të habitur kur panë të preferuarat e fansave në shtëpi. Nofulla e Cory Wurtenberger-it në fakt u hap kur ai pa Danielle, gjë që është shumë e mrekullueshme, duke pasur parasysh se ai ishte fëmijë kur u shfaq premierë sezoni i Danielle.

Pasi mbaroi videoja, Julie shpjegoi se lazeri kishte ndryshuar plotësisht trajektoren e lojës. Po.

Twist Multiverse

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Klipi i shfaqur lidhej me temën e sezonit—The Big Brother Multiverse. Julie u tha mysafirëve se lazeri krijoi katër universe të ndryshme në shtëpinë BB – Comicverse, Humiliverse, Scaryverse dhe Scrambleverse.

Julie paralajmëroi se këto universe të ndryshme do të kishin aftësinë për të tronditur lojën.

Scramble-Verse bën kërdi në konkursin e parë

(Foto nga Sonja Flemming/CBS nëpërmjet Getty Images)

Në episodin e parë, ne pamë se kthesa hyri në fuqi kur Julie u tha mysafirëve të shtëpisë se Scrambleverse kishte ndryshuar rregullat e garave të një nate.

Në vend që të konkurronin për kryefamiljarin, të ftuarit e shtëpisë do të luanin për siguri. Të ftuarit e shtëpisë u ndanë në katër grupe për të konkurruar në katër gara të veçanta. Humbësi i çdo konkursi do të bëhej një kandidat për dëbim.

Big Brother ka prezantuar kthesat e kandidatëve në të kaluarën, duke përfshirë Hacker Twist në Big Brother 20 dhe Battle of the Block në Big Brother 16 dhe Big Brother 17, por ky është pak më ndryshe. Është e paqartë nëse do të ketë ende katër të nominuar në natën e dëbimit, ose nëse një tjetër kthesë do t’u japë siguri dy prej të nominuarve. Do të duhet të presim dhe të shohim.

Cirie Fields po luan Big Brother?

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Momenti më befasues i episodit erdhi në pesë minutat e fundit, kur të ftuarit hynë në shtëpinë e Big Brother dhe nuk panë tjetër veç legjendës së katërfishtë të Survivor, Cirie Fields, duke qëndruar në kuzhinë. Julie Chen u tha shikuesve se Cirie do të hynte në shtëpi si mysafire. Cirie bën histori si i pari i humbur i Survivor që shfaqet në Big Brother.

Fansat e Big Brother ikën në rrjetet sociale për të ndarë emocionet e tyre për Cirie duke luajtur lojën. “Unë bërtita kur pashë Cirie,” një përdorues Twitter ka shkruar.

Nëse të kesh një legjendë të Survivor në shfaqje nuk ishte mjaft emocionuese, ekziston edhe bonusi i shtuar për të pasur djalin e saj në shtëpi. A do të punojnë së bashku? A do ta godasë Cirie djalin e saj pas shpine? Gjithçka është shumë emocionuese dhe mezi presim të shohim se si do të shkojnë gjërat.

Big Brother transmetohet të dielave dhe të mërkurave në orën 20:00 EST në CBS dhe të enjten në orën 21:00 EST në CBS.