Postimi i tmerrshëm i Rachel për Scheana është në të vërtetë mjaft i shkëlqyeshëm

Klea

Postimi i tmerrshëm i Rachel për Scheana është në të vërtetë mjaft i shkëlqyeshëm

Që nga lidhja e saj me krimbin, Rachel Leviss është rrëshqitur larg në skutat e Rregullat e Vanderpompës mendjet e fansave. Megjithatë, kohët e fundit ajo u rikthye pas dhënies Scheana Shay një redaktim mjaft gazmor në podcast-in e saj. Dy femrat dikur ishin të trasha si hajdutë, me nëna e një fëmije që shpesh mbronte Rachel gjatë sezonit 10.

Pas një interviste të dyfishtë që shkoi keq, një shtytje/goditje dhe një urdhri kufizues, Rachel dhe Scheana nuk kanë qenë në marrëdhëniet më të mira. Pra, “projekti i pasionit” i fundit i Rachel për të vënë në siklet ish-shoqen e saj nuk është shumë befasuese. Klipi i montuar mirë tregoi se sa dyfytyrëshe mund të jetë Scheana, dhe ishte me hije të këndshme. Ja pse po na pëlqen postimi i çuditshëm i Rachel.

Rachel e njihte audiencën e saj

Rachel kohët e fundit hodhi kapitullin 10 të podcast-it të saj, Rachel Goes Rogue, dhe ai ka goditur në një mënyrë mjaft të madhe. E shihni, Scheana ka një aftësi për të qenë në gjendje të bëjë pothuajse gjithçka për të. Ky talent nuk ka mbetur i pashfrytëzuar kur përmendet Scandoval apo Tom Sandoval.

Në postimin e fundit të Rachel, ajo bashkoi pamjet e Scheana-s duke kritikuar podcast-in e Rachel për vazhdimin e diskutimit të Scandoval-it me pamjet e Scheana-s duke diskutuar pafundësisht Scandoval-in. Megjithëse fansat mund të jenë të prirur të mendojnë se postimi ishte një rishpërndarje, Rachel konfirmoi në komente se ajo ishte redaktore, duke e quajtur videon “projektin e saj të pasionit”.

Në klipe, Scheana foli për mendimet e Tomit për Rachelin, duke mos dashur të lidhej me Tomin, madje e shtoi Tomin në këngën e saj Apples. Është e qartë se Scheana ka folur shumë për Tom Sandoval dhe Rashelit nuk i ka munguar ironia. Ish-modelja e mori përsipër ta thërriste Scheana-n në një mënyrë të tillë që të ishte shumë qesharake për të qenë keqdashëse. Dua të them, ishte krejtësisht me hije, por me hije në një mënyrë që unë dua më shumë çaj të ftohtë dhe që ajo të vazhdojë ndërsa unë gllënjka dhe dëgjoj.

Unë mund të sfidohem për këtë mendim, por editimi më duket qesharak AF. Edhe nëse nuk jeni një fans i madh i saj, postimi i çuditshëm i Rachel-it goditi – pa diskutim. Nëse Rachel mund të bënte më shumë episode, unë mund të isha i interesuar të ulem dhe të dëgjoja. Por deri atëherë unë do të marr çdo nuancë që ajo është e gatshme të hedhë jashtë.

Fansat e komplimentuan Rashelin

Unë ju bëj ju jo; Shumica e komenteve në postimin e Rachel ishin pozitive. Një ndjekës shkroi: “Dhe çmimi për montazhin më të mirë shkon për Rachel!” Një tjetër mendoi se postimi “e mësoi qartë që të mos pranonte BS dhe Bullying … Scheana duhet të kujdeset për biznesin e saj”. Fansat e lavdëruan Rakelën, duke thënë: “Ju nuk keni sjellë vetëm faturat; ju sollët të gjithë tabelën.”

Më duhet të them se postimi ishte gjithashtu pak freskues, disi si pija rukole e Tomit në Schwartz & Sandy’s. Për të qenë i sinqertë, Rachel kishte nevojë të ngatërronte pak përmbajtjen e saj sepse po jepte një atmosferë ‘Analyze This’.

Vajza ka shaka dhe postimi ishte përtej i përshtatshëm, sepse secili prej anëtarëve aktualë të kastit ka komentuar mungesën dhe refuzimin e Rachel për të filmuar. Kështu që tani, të paktën, Rachel po hakmerret pak. Unë do të argumentoja se postimi është po aq i mirë sa ari. U ndjeva i kënaqur duke ditur se dita e Scheana-s ka shumë të ngjarë të ishte shkatërruar nga postimi, ndërsa ajo ziej në rënien e përmbajtjes për orë të tëra.

Hipokrizia është e vërtetë

Kushdo që e njeh Scheanën e di se asaj i pëlqen të futet në çështjet e njerëzve të tjerë. Po, Tom ishte i vetmi tip që e pranoi në grup, por kjo nuk do të thotë se ajo i detyrohet atij miqësinë e përjetshme. Nëna e një fëmije u betua lart e poshtë se nuk do të bëhej më shoqe me krimbin, megjithatë sezoni 11 i Vanderpump Rules po na tregon ndërveprime të shumta. Scheana pothuajse është duke e bërë të pamundurën për të lehtësuar një bisedë me Tomin edhe pse ajo po përpiqet të bëjë çmos të pretendojë se po e injoron atë. Scheana ishte një nga anëtarët e vetëm të kastit që filmoi në mënyrë aktive me Tomin. Pra, unë telefonoj BS.

Sado që shumica prej nesh mund të dëshirojnë që Rachel të vazhdojë për shkak se ajo nuk është më në shfaqje, fakti është se ajo, Tom dhe Scandoval janë ende mjaft të rëndësishëm. Duartrokitja e Rachel ka kuptim plotësisht pasi Scheana fjalë për fjalë e ka bërë detyrën e saj të flasë për Scandoval. “Projekti i pasionit” i Rachel mund të jetë i vetëm, por unë mendoj se do të ishte mirë ta shihja atë të merrte disa hite të tjera.