Poshtë kuvertë Shefi i Departamentit Pushimet

Klea

Poshtë kuvertë Shefi i Departamentit Pushimet

Pothuajse çdo sezon të vetëm, një anëtar i ekuipazhit dërgohet në shtëpi herët Poshtë kuvertës. Shumica e këtyre largimeve të hershme kanë tendencë të përfshijnë anëtarë të ekuipazhit që ishin shumë të gjelbër për punët e tyre. Duke qenë se jahtet janë anije të fuqishme, një fillestar mund të shohë shpejt se situatat në bord bëhen vdekjeprurëse. Këto pushkatime kanë pasur gjithmonë kuptim, si shumica jetët janë shumë më të vlefshme se vlerësimet.

Në një tendencë më pak të parë të pushkatimit, anëtarët e ekuipazhit që ishin të kundërta të ngjyrës së gjelbër, të njohur si drejtuesit, gjithashtu janë hequr me sëpatë. Sa për drejtuesit e departamenteve që ecën në dërrasë para përfundimit të sezonit të tyre, vazhdoni të lexoni dhe si gjithmonë, #justiceforkiko.

Luke Jones – Bosun

Bosun Luke Jones u shfaq në gjysmën e parë të Below Deck Down Under Season 2. Kur ai nuk arriti të respektonte anëtarët e ekuipazhit “jo”, produksioni, kapiteni Jason Chambers dhe Aesha Scott u futën të gjithë, duke shpëtuar objektivin e Luke nga dëmtimi ndërsa bosun ishte paketim i dërguar. Veprimet e Lukës ishin bruto, dhe si njeri dhe drejtues departamenti, ai duhet të kishte bërë më mirë. Mirupafshim Luke, të gjithë do të të lëmë të shkosh.

Ryan McKeown – Shef

Shefi i kuzhinës Ryan McKeown ishte një punë gjatë shfaqjes në Below Deck Down Under Season 1. Qëndrimi dhe egoja e Ryan ishin po aq masive. Ai gatuan atë që donte, duke i kushtuar më pak vëmendje asaj që të ftuarit kishin kërkuar në të vërtetë, si dhe erdhi për Aeshën, e cila, jo. Kur kapiteni Jason më në fund e pushoi nga puna, Ryan doli me një zhurmë të bardhë, duke ndezur jahtin që e kishte konsideruar atë “gomarin” e tyre më të keq.

Chandler Brooks – Bosun

Bosun Chandler Brooks ishte një profesionist në ngrënien e akullores ndërsa kërkonte respekt për pozicionin e tij autoritar. Megjithatë, aftësitë e tij drejtuese i mungonin. Duke ndjerë presionin nga ekipi i tij i irrituar në kuvertë, Chandler në fakt u përgjigj se ishte “aq i lehtësuar” kur u pushua nga kapiteni Lee Rosbach në mes të sezonit 5 të Below Deck. Ne po ulim shpenzimet tona Chandler, kemi shpenzuar shumë kohë për ty tashmë.

Leon Walker – Shef

Shefit Leon Walker i pëlqente faqet e viçit dhe e urrente Kate Chastain. Leon e çoi shumë mosmarrëveshjen e tyre kur ia kaloi fajin Kate pas një zjarri në furrë në sezonin 3. Kapiteni Lee i dha Leon një biletë avioni për në shtëpi, pasi qartësisht, furra me yndyrë dhe qëndrimi i tmerrshëm i Leonit ishin të tijat. duke bërë. Mirupafshim Leon, kjo punë thjesht nuk ishte e përshtatshme për ty.

Mila Kolomeitseva – Shef

Sezoni 4 i Below Deck Mediterranean na prezantoi me shefen Mila Kolomeitseva, nachos të tmerrshme dhe skena të lëpirjes së biftekëve në galerë. Mila pohoi se ishte shumë e trajnuar, por ushqimi i saj i ngjante gjithmonë diçkaje që do të prodhonte një Sim, me një farë aftësie gatimi. Kapiteni Sandy Yawn e la Mila të ikte dhe të gjithë në bord u lehtësuan. Ne po bëjmë një ndryshim Mila, je ti, dhe me këtë je pushuar përgjithmonë.

Hindrigo Lorran (KiKo) – Shef

Zemra e shefit të kuzhinës Hindrigo Lorran (Kiko) ishte prej ari, duke bërë që shikuesit të bien në dashuri me praninë e tij në Sezonin 5 të Mesdheut Below Deck. Thënë kështu, kapiteni Sandy shpesh i menaxhonte pjatat e tij. Kjo e pa vetëvlerësimin e Kikos të shtypur dhe ndërsa lotët e tij të çmuar ranë, ne bërtitëm. Bërtitjet tona u rritën në thirrje për “siguri!” kur kapiteni Sandy shkarkoi Kikon, duke sjellë të bukurën e atëhershme të Malia White si zëvendësues të tij.

Hannah Ferrier – Shef Stew

Shefi Stew Hannah Ferrier dhe kapiteni Sandy punuan keq së bashku për vite me rradhë. Asnjëri nuk kujdesej për tjetrin. Në fakt, për shumë nga shikuesit, ndihej sikur kapiteni Sandy ishte gjithmonë në kërkim të një mënyre për të shtrydhur Hannah. Ajo më në fund mori mundësinë e saj vetëm pasi la të ikte shef Kiko, dhe në të dyja këto situata, ne qëndrojmë të mërzitur.

Menjëherë pasi Hannah zemëroi Malian, kafshën shtëpiake të kapitenit Sandy, duke refuzuar të hiqte dorë nga kabina e saj për të dashurën e kuzhinierit të Malias që po afrohej, Malia shkrepi një foto të medikamenteve të padeklaruara të Hanës për ankthin, duke kundërshtuar kapitenin Sandy në proces. Një ndihmës i tillë… Kapiteni Sandy më pas pushoi Hanën, ndërsa shikues të shumtë qëlluan mendërisht kapitenin Sandy dhe Malia nga ana e tyre.

Raygan Tyler – Bosun

Bosun Raygan Tyler bëri minimumin në Sezonin 7 të Below Deck Mediterranean. Aftësitë e saj organizative dhe drejtuese ishin të mbytura, dhe ekipi i saj në kuvertë në thelb i kreu detyrat e tij pa asnjë kontribut ose udhëzim nga zëri i saj i rangut më të lartë. Pasi kaloi një ditë në shtrat i sëmurë nga pirja e tepërt një natë më parë, kapiteni Sandy më në fund dërgoi Raygan në shtëpi. Ne po eliminojmë pozicionin tënd, Raygan (po bëj shaka, iu dha për fat të mirë Storm Smith).

Ruan Irving – Bosun

Bosun Ruan Irving zgjati një ditë të qëndrueshme në Sezonin 8 të Mesdheut në Below Deck. Është e drejtë, ai u largua para se të mund të konservohej, ndërkohë që barka po rrotullohej ende nga ekipi i tij i sapo hipur në kuvertë. Kjo situatë ishte kaq e çuditshme, dhe sinqerisht, ne nuk jemi plotësisht të sigurt se çfarë besojmë në këtë çështje. Për të shpjeguar, dokumentet e punës së Ruan-it u vunë në pikëpyetje, dhe meqë ky është një detyrim, Ruan-it iu desh të dilte nga jahti ndërsa ai rregullonte dokumentet e tij në shtëpi.

Të nesërmen, kapiteni Sandy thirri Ruanin, duke kërkuar një përditësim për kthimin e tij në statusin e varkës. Në këtë pikë, Ruan sapo vendosi të largohej. Në përgjithësi, kjo e bëri Ruanin të dukej si një gënjeshtar në oborrin e opinionit publik. Në mënyrë të egër, pasi u përball me reagimin e ashpër në internet, Ruan vendosi të flasë, duke shpjeguar anën e tij të kësaj historie të dyshimtë.

Në thelb, Ruani deklaroi se ishte mashtruar, pasi vërtet kishte paguar dhe ndjekur kurset e nevojshme për certifikimin e tij. “Mësimi i mësuar,” përfundoi ai postimin e tij. Ruan, ne do t’ju lejojmë të ndiqni mundësi të tjera karriere tani. Sapo humbe një goditje në drejtimin në Below Deck.