Poshtë Deck's Cringiest Romance Dështon

Klea

Poshtë Deck’s Cringiest Romance Dështon

Duke parë Bravo’s Poshtë kuvertës në seri, ka të ngjarë të keni pështjelluar një ose dy herë gjatë skenave të ndryshme të marrëdhënieve. Dëgjo, e kuptoj se tërheqjet mund t’i bëjnë njerëzit të jenë të vështirë, veçanërisht në fazat fillestare të një romance. Nga marrja e asaj date të parë deri te sigurimi që kjo datë të jetë më pas e suksesshme, gjithçka është e ndërlikuar.

Ndërsa unë mund të respektoj guximin e treguar gjatë këtyre takimeve fillestare të zemrës, metodat për të siguruar një takim ose, planifikimi i takimit të parë aktual, ndonjëherë ka shkaktuar siklet të dorës së dytë për shikuesit e Below Deck. Fut dorëzuesin e dikurshëm të shkarkuar prej kohësh, Danny Zureikat. Duke u përpjekur të siguronte një takim me një mysafir të të gjithë njerëzve, Deni tha: “Kur peshqit vdesin, ata notojnë drejt dritës. Ndërsa ata udhëtojnë drejt botës së përtejme, shpirtrat e tyre do të mbushen me kënaqësi.”

Bekojeni zemrën e tij, jo.

Vërtet, shikimi i këtyre jahteve duke u përpjekur t’i kthejnë dashuritë e tyre në marrëdhënie të plota ndonjëherë ka qenë një mësim se çfarë nuk duhet bërë. Për kënaqësinë tuaj të leximit, këtu janë dështimet më të vështira të romancës së Below Deck.

Jaimee Neale dhe Culver Bradbury

Kur Jaimee Neale iu bashkua ekuipazhit të Below Deck Down Under Season 2 në Episodin 9, Culver Bradbury menjëherë u lakua. Për fat të mirë për Culver, tërheqjet e Jaimee-t u kthyen, me çiftin që ndanë edhe puthjen e tyre të parë menjëherë pas në Episodin 10. Në këtë pikë, Culver e rriti lojën e tij, duke u përpjekur të mbyllte Jaimee si të dashurën e tij.

Culver fillimisht i kërkoi stjuardesës që të punonte me të në një jaht tjetër pas xhirimeve. Më pas ai i kërkoi Jaimee që të bashkohej me të për një takim të veçantë në kuvertën e diellit të jahtit. Kur Jaimee mbërriti për këtë datë, Culver i dha asaj një kartë të bërë vetë, e cila ishte e ëmbël, por kjo kartë erdhi edhe me një stilolaps. E shihni, brenda kësaj karte, Culver i kishte kërkuar Jaimee të ishte e dashura e tij dhe për t’u përgjigjur, ajo duhej të kontrollonte ose kutinë po, ose kutinë jo.

Për audiencën u ndjenë hezitimet e Jaimee. Megjithatë, Jaimee kontrolloi po, por, më pas ajo u tall me të në një rrëfim. Këtu, ajo e krahasoi kartën e Culver me diçka që do të gjenit në DMV, apo edhe në një insert të simptomave të COVID-19. Në përgjithësi, letra e Culver ishte e gabuar për Jaimee, duke e bërë këtë një nga romancat më të frikshme të Below Deck të dështojë.

Sierra Storm dhe Kyle Dixon

Në Sezonin 4 të Below Deck, Kyle Dixon ndjeu një tërheqje për Sierra Storm. Ai filloi të ndiqte stjuardesën pavarësisht faktit se kishte një të dashur në tokë të quajtur Ashley. Për meritë të saj, Sierra hoqi dorë nga përparimet e Kyle për pak kohë, por kur kërkesat e tij u bënë agresive kufitare, ajo u dorëzua, duke thënë po për një datë peshkimi. Në këtë datë, përpjekjet për biseda dështuan, si cicërima e kriketave dështuan, kështu që Sierra mori telefonin e saj dhe filloi t’i dërgonte mesazhe një djali nga shtëpia.

Kyle u tërbua më pas, duke thirrur Sierra-n për të folur me një burrë tjetër në takimin e tyre, edhe pse ai ishte zyrtarisht i përfshirë me dikë tjetër. Kyle gjithashtu i propozoi Ashley-t pak më vonë, duke deklaruar me krenari përgjigjen e Ashley-t për një po për Sierra-n dhe ekuipazhin e tyre. Paralajmërim spoiler, fejesa e Kyle dhe Ashley nuk zgjati shumë pas xhirimeve.

I gjithë ky udhëtim romantik ishte një rrëmujë, dhe takimi kryesisht i heshtur i peshkimit ishte përtej i sikletshëm. Prandaj, Kyle dhe Sierra janë lehtësisht një nga romancat më të dështuara të Below Deck.

Brianna Adekeye dhe Matt Burns

Brianna Adekeye dhe shefi Matt Burns u shfaqën në Sezonin 5 të Below Deck. Këtu, Matt i hodhi një sy stjuardesës dhe tha: “ajo është e bukur”. Menjëherë pas kësaj, ekuipazhi e gjeti veten për darkë, ku Matt dhe Brianna pinin një ton. Në gjendjen e tyre të dehur, Matt i kërkoi Brianna-s që të bashkohej me të në një takim, dhe ajo tha po, por kur u zgjua të nesërmen, ajo nuk kishte kujtime të kësaj bisede ndonjëherë.

Megjithatë, Brianna ishte zgjuar për një ditë pushimi, kështu që ajo ra dakord për takimin edhe një herë. Dyshja më pas hipën në një taksi uji dhe u nisën. Në mënyrë të egër, Matt ishte tashmë i dëshpëruar, pasi kishte pirë shumë pije pak më parë, me gjasë në një përpjekje për të qetësuar nervat e tij. Kur mbërriti në vendndodhjen e zgjedhur të Matt, gjërat u zvogëluan, pasi takimi i planifikuar i Matt ishte në një plazh nudo të të gjitha vendeve.

Ndërsa njerëzit e zhveshur kalonin pranë, Matit e pushtoi pijen dhe ai në thelb u shua në rërë. Kur erdhi në mendje, ai e quajti Brianna një “takim të tmerrshëm”, pasi ajo nuk po u përgjigjej pyetjeve të tij. Ajo ishte bërë.

Courtney Skippon dhe Brian de Saint Pern

Udhëtimi me varkë i Courtney Skippon dhe Brian de Saint Pern në Sezonin 7 të Below Deck filloi me një takim të parë katastrofik. Këtu, Brian i kërkoi Courtney-t të bashkohej me të për të pirë pak para se të takoheshin me të gjithë ekuipazhin e tyre për darkë. Problemi i vetëm ishte se Courtney ishte e rraskapitur dhe ajo nuk donte të ishte askund, përveç shtratit të saj.

I lidhur.

Përveç lodhjes, pak para takimit të tyre, Courtney-t i kishte rënë fustani në tualet dhe pasi vendosi një veshje tjetër, ajo nuk pati kohë të thajë flokët. Me fillimin e takimit dërrmues, biseda dështoi dhe Brian i tha Courtney-t të buzëqeshte (ew). Courtney i shpjegoi Brianit se ajo ishte inatosur, duke e vënë në dukje këtë në mënyrë që ai të mos vazhdonte ta merrte personalisht heshtjen e saj. Më pas edhe Brian u qetësua, duke e bërë këtë një takim shumë të vështirë.

Megjithatë, edhe më keq se kjo datë ishte bashkimi i Brian në klubin e djemve toksikë. Këta burra e kaluan sezonin duke gjuajtur fort për Kate Chastain dhe Rhylee Gerber, të cilat panë që Courtney të vihej shpesh në mes të konfrontimeve. Për fat të mirë, aftësitë e talentuara verbalisht të Courtney e mbyllën Brianin dhe burrat e tjerë bukur kur ishte e nevojshme. Thënë kjo, ata janë padyshim një nga dështimet më të vështira të romancave të Below Deck, dhe ne shpresojmë që Courtney të ketë marrë shumë dremitje të merituara.