Poshtë Deck Sezoni 11: Shpjegohet grindja e Benit me kapitenin Kerry

Klea

Poshtë Deck Sezoni 11: Shpjegohet grindja e Benit me kapitenin Kerry

Bozoni i Poshtë kuvertës, Ben Willougby ka qenë goxha polarizues këtë sezon. Ai ka promovuar vajzën me të cilën po lidhej (edhe pse e meritonte) dhe ka gërvishtur disa pupla. Ai gjithashtu ka qenë shumë flirt me vajzat me të cilat nuk ka qenë i lidhur, duke bërë që një përbindësh me sy të gjelbër të shpërthejë. Vendasja australiane punoi shumë, duke u përpjekur për pozicionin drejtues. Nën akuzën e Jared Woodin, ai minoi çdo lëvizje të shefit të tij. Megjithatë Beni, në pjesën më të madhe, ka dalë në krye.

Ai gjithashtu duket se ka një njohje të mirë me shefin e tij, Kapiten Kerry Titheradge. Ndonjëherë, të dy ndihen më shumë si miq të mirë sesa si bashkëpunëtorë. Ata të dy ndajnë shaka nga brenda, goditje me grushte dhe një respekt të ngrohtë për vendin e tyre. Pra, çfarë në botë mund të kishte shkaktuar një përçarje mes këtyre të dyve? Le t'i hedhim një sy.

Ben nuk ishte zgjedhja e parë e Kerrit për Bosun

Mishi i viçit filloi kur kapiteni Kerry i tha Entertainment Weekly se “Ben nuk ishte zgjedhja ime e parë për të qenë në atë pozicion, por ai e njeh mirë varkën.” Po! Flisni për një sulm të fshehtë nga aleati juaj më i afërt! Kapiteni vazhdoi duke thënë: “Ai është shumë i mirë në punën e tij, por ai patjetër duhet të qëndrojë i fokusuar dhe të kuptojë se çfarë do të thotë zinxhiri i komandës.” Intervista i la fansat të pyesin nëse diçka kishte ndodhur mes Kerrit dhe Benit.

Nuk ndihmoi që kapiteni Kerry ngacmoi: “Kisha shumë besim tek ai për ta bërë atë punë. Por do të shihni edhe në episod, më shumë se një herë, i thashë: 'A jeni gati për këtë?' Domethënë, mendoj se e pyeta tre herë. Dhe herën e fundit që mund ta shihnit fytyrën e tij, ai ishte i mërzitur që t'i bënin një pyetje. Dhe kjo mund t'ju japë një ide për diskutimet e ardhshme që do të kem me të.”

Kerry u dyfishua, duke thënë: “Unë u jap të gjithëve një fillim të ri. Shpresojmë, njerëzit reagojnë ndryshe ndaj stileve të ndryshme të udhëheqjes. Dhe unë shpresoja se ai do të reagonte ndaj një stili të ndryshëm udhëheqjeje më vonë gjatë sezonit më shumë se një herë. Ai u afrua shumë që gjërat të mos ishin shumë të mira për të. Dhe ai mund të mos e bëjë të gjithë sezonin.” Ndjehet sikur ky sezon ka nevojë për një ekip personal të burimeve njerëzore me gjithë këtë dramë.

Ben mbrohet

Bosuni i Shën Davidit ka qenë shumë i zëshëm në Instagram. Nëse shkolla e mendimit e përbashkët ka të bëjë me shokët e tij të ekuipazhit ose shfaqjen, Ben ka mendime. Natyrisht, ai shkoi në mediat sociale për t'u mbrojtur kundër komenteve të kapitenit Kerry. Ben u tha ndjekësve se ishte “për të ardhur keq që kapiteni Kerry vendosi të flasë hapur në lidhje me rolin tim si Bosun në këtë sezon aktual dhe duke shmangur që unë 'mund të mos e bëj të gjithë sezonin', por të gjithë do ta shohin me shfaqjen e episodeve.”

Ben e bëri duartrokitjen një hap më tej, ndërsa shkroi: “Me gjithë respektin e duhur për kapitenin Kerry, jam i zhgënjyer që ai duket se po insinuan një pretendim të rremë mbi etikën dhe karrierën time të punës, gjë që mund të dëmtojë rëndë reputacionin dhe karakterin tim në një industri në të cilën kam punuar shumë dhe e kam rritur për pesë vjet.”

Të dy Ben dhe Kerry ndajnë një version të ndryshëm të së njëjtës mantra

Gjatë së njëjtës intervistë, Kerry tha: “Unë jetoja me një mantrë që mund të mësosh një punë, por jo një personalitet. Dhe unë mendoj se nëse mund ta trajtoni dikë ndryshe, ndoshta ai mund të mos jetë personaliteti ideal për këtë punë. Por në atë kohë, unë kisha nevojë për aftësitë e duhura për këtë punë, dhe kjo ishte ajo që ai kishte.” Në një kthesë ironike, Ben ndjeu gjithashtu se Sunny Marquis e meritonte promovimin e saj për shkak të personalitetit të saj, duke vënë në dukje se ai mund t'i mësonte asaj aftësitë. Pra, ndoshta të dy nuk janë aq të ndryshëm kur bëhet fjalë për stilin e tyre të udhëheqjes.

Ben fajëson modifikimin

Në një seri postimesh dhe tregimesh në Instagram, Ben ndau se “dikur e donte Below Deck”. Sipas mendimit të Bosun, “kishte shumë gjëra që nuk shiheshin. Jam në një udhëkryq nëse duhet thënë e vërteta apo nuk i lë më të më konsumojnë.” Por a mund të ishte që Ben dikur e donte Below Deck kur producentët e bënë të dukej mirë? Dhe tani që tavolinat janë kthyer, argëtimi është konsumuar? Vetëm koha do të tregojë nëse grindja do të jetë e gjatë. Do të jetë një betejë e vërtetë vullnetesh.