Poshtë Deck Season 11 Boatmances Renditur

Klea

Poshtë Deck Season 11 Boatmances Renditur

Poshtë kuvertës Sezoni 11 më në fund përfundoi, dhe ishte një udhëtim i tmerrshëm. Ky sezon ishte në të gjithë vendin, me pushkatime të shumta dhe zëvendësime të ekuipazhit. Kishte gjithashtu disa udhëtime me varkë në bord, të cilat fansat e Below Deck e dinë se mund të ndërlikohen shpejt.

Ndërsa Sezoni 11 nuk shfaqi aq shumë udhëtime me varkë sa sezonet e mëparshme, ato që kishte zënë qendër të vëmendjes. Udhëtimi i parë i madh me varkë i sezonit ishte midis Ben Willoughby dhe Sunny Marquis, i cili u bë mjaft i çrregullt. Barbie Pascual dhe Kyle Stillie gjithashtu kishin një marrëdhënie komplekse, e cila pati uljet dhe ngritjet e saj. Më në fund, shefi Stew Fraser Olender befasoi veten duke rënë në dashuri me një mysafir të quajtur Steven.

Një prej këtyre anijeve në veçanti ia vlente të rrënjosej, ndërsa dy të tjerat dështuan. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar renditjen tonë përfundimtare të udhëtimeve me varkë të Sezonit 11 të Poshtë Deck!

Fraser dhe Steven: Below Deck Sezoni 11 me varkë

Ndërsa ai mund të jetë paksa dramatik ndonjëherë, nuk ka dyshim se Fraser ndihmoi për ta bërë sezonin 11 të mrekullueshëm. The Chief Stew u dha shikuesve të qeshura nga fillimi në fund. Megjithatë, pjesa më intriguese e historisë së Fraser këtë sezon ishte romanca e tij e papritur me të ftuarin Steven.

Steven ishte i interesuar për Fraser që nga momenti kur ai hyri në bord, gjë që e bëri Fraser të mërzitur. Kur Fraser zbuloi se Steven donte një puthje të Vitit të Ri prej tij, ai i shkoi gjërat në mënyrën e duhur. Fraser shkoi menjëherë te kapiteni Kerry Titheradge dhe kërkoi leje për të puthur Steven. Kapiteni Kerry tha se ishte në rregull për sa kohë që ishte ajo që Fraser donte të bënte. Si rezultat, Fraser dhe Steven ndanë një puthje me avull në mesnatë.

Pas puthjes së tyre të Vitit të Ri, Fraser dhe Steven vazhduan të flisnin. Fraser tha se kishte një kohë që dikush me të cilin ishte i interesuar ia ktheu atë interes, siç bëri Steven. Është e qartë se Fraser ka pasur një udhëtim të vështirë me dashurinë, kështu që ishte mirë ta shihje atë të gjente një lidhje me Steven. Nuk është e qartë nëse Fraser dhe Steven janë ende bashkë, por Fraser konfirmoi në një paraqitje të fundit të Watch What Happens Live se ai ishte në një lidhje. Gishtat e kryqëzuar kjo funksionoi!

Ben dhe Sunny: Një udhëtim i çrregullt me ​​varkë poshtë kuvertës, por ende i fortë

Beni dhe Sunny ishin të interesuar për njëri-tjetrin që në fillim. Megjithatë, askush nuk priste që lidhja e tyre të zgjaste. Gjatë gjithë sezonit, Sunny u zhgënjye nga sinjalet e përziera që Ben i dërgonte vazhdimisht. Beni dukej se ishte i përqendruar vetëm në një marrëdhënie të rastësishme me Sunny, ndërsa ajo po zhvillonte ndjenja të vërteta për të. Madje, në një rast, Beni pohoi se atij dhe Sunny-t i mungonte një lidhje që ai kishte ndjerë më parë me femra të tjera.

Nga fundi i sezonit, Ben u bë më serioz për Sunny. Para se të largohej nga jahti, Ben i tha Sunny se i pëlqente ajo. Sunny kishte pasur ndjenja serioze për Benin gjatë gjithë kohës, por hezitonte t'i shprehte ato për shkak të sinjaleve të tij të përziera.

Beni së fundmi njoftoi se ai dhe Sunny janë ende bashkë, gjë që tronditi shikuesit. Pas një marrëdhënieje të trazuar në bord, Ben dhe Sunny tashmë janë zyrtarë për më shumë se një vit. Ben tregoi se ai dhe Sunny kanë udhëtuar nëpër botë së bashku, dhe ajo madje e vizitoi atë në Australi për Krishtlindje. Ndërsa këta të dy mund të kenë qenë zhgënjyese për t'u parë në shfaqje, ne u japim atyre meritën që e bënë atë të funksionojë!

Barbie dhe Kyle: Një udhëtim me varkë që Sezoni 11 i Below Deck mund të kishte bërë pa

Barbie dhe Kyle ishin padyshim anija më frustruese për të parë këtë sezon. Nga kërcimi, Barbie dhe Kyle u dashuruan me njëri-tjetrin, por luftuan për të komunikuar. Barbie në veçanti, ishte e shqetësuar se babai i saj nuk do ta miratonte Kyle.

Pasi ia pranuan ndjenjat njëri-tjetrit, Barbie dhe Kyle thjesht i komplikuan gjërat shumë. Barbie i dërgoi Kyle-t sinjale të përziera, dhe veproi në të një minutë, pastaj e bëri fantazmë në tjetrën. Në fund të sezonit, të dy i rrëfyen dashurinë njëri-tjetrit, gjë që e bëri të duket se mund të zgjasin. Të nesërmen në mëngjes, megjithatë, Barbie i dha fund papritur gjërat me Kyle. Ndërsa ishte i mërzitur, pranoi se edhe ai ishte i lehtësuar.

Ishte jashtëzakonisht zhgënjyese të shikoje Barbie dhe Kyle, veçanërisht pasi Barbie nuk mund të vendoste. Ndërsa Kyle dukej se i pëlqente vërtet Barbie, dukej sikur Barbie e dinte gjatë gjithë kohës që Kyle nuk ishte ai i duhuri për të. Barbie u mërzit me Kyle në disa raste dhe vuri në dukje se familja e saj me siguri nuk do ta miratonte atë.

Below Deck ofrohet për t'u transmetuar në Peacock.