Poshtë Deck S11: Si Kapiteni Kerry nuk ka frikë të vendosë ligjin

Klea

Poshtë Deck S11: Si Kapiteni Kerry nuk ka frikë të vendosë ligjin

Kur Bravo e njoftoi këtë Kapiteni Kerry Titheradge do të merrte drejtimin Poshtë kuvertës nga kapiteni Lee Rosbach, tifozët nuk ishin të bindur se ai do të vendoste ligjin. Megjithatë, kapiteni më i ri ka bërë shumë mirë dhe as që ka pasur nevojë të përdorë thënie frymëzuese për ta bërë këtë. Por ndërsa sezoni 11 vazhdon të notojë menjëherë, fansat kanë filluar të shohin një anë krejtësisht të re të vendasit australian dhe ai di si të drejtojë një anije të ngushtë.

Kapiteni Kerry është një frymë e freskët në mënyrën e tij. Ai tregon shqetësim të vërtetë për shëndetin mendor dhe fizik të ekuipazhit, ka një qasje shumë praktike ndaj mësimdhënies dhe është i pamatur në aftësinë e tij për të empatizuar dhe lidhur me ekuipazhin e tij për çështjet personale. Fansat kanë shijuar stilin e tij të menaxhimit dhe ai po bëhet mjaft legjendë. Kjo ndihmon që kapiteni Kerry të ketë vite përvojë dhe të jetë i niveluar në situata të vështira. Por kapiteni e di se kush është në krye, siç mësuan fansat gjatë ritregimit të tij shkakësor se si duhej t'i ngjitte shiritin një mysafiri charter që po sillej keq.

Stili i udhëheqjes së kapitenit Kerry

Deri në episodin më të ri, kapiteni Kerry ka qenë një lider mjaft i qetë, për mendimin tim. Ai nuk ka mikromenaxhuar dhe nuk ka hipur as shefat e departamenteve. Kapiteni më bëri përshtypje si tipi i udhëheqësit që donte të ishte një burim ngushëllimi për ekuipazhin e tij. Më shumë se një herë, ai kishte shprehur mbështetje për ekuipazhin kur ata ndiheshin keq. Ai gjithashtu jep disa këshilla mjaft të forta. Në vend që të veprojë sipas emocioneve, kapiteni Kerry merr një minutë dhe mendon se çfarë është më e mira për varkën.

Për shembull, kur Fraser Olender donte të pushonte nga puna Barbie Pascual për shkak se ata goditnin kokat, kapiteni nuk e lejonte. Barbie është një punëtore që e bën mirë punën e saj. Ai në thelb i kërkoi Fraserit të ishte më i mirë dhe të punonte me problemet e tij. Ai rrallë ndërhyn në rrëmujën e ekuipazhit, por ai do ta bëjë të njohur praninë e tij kur të ndiejë nevojën.

Kapiteni Kerry është në krye

Në episodin më të ri, fansat panë një anë krejtësisht të re të kapitenit Kerry – dhe ai ishte i pakënaqur. Ekuipazhi nuk i ka marrë shumë seriozisht punët e tyre dhe kapiteni ka pasur mjaft. Kapiteni Kerry tërhoqi një lëvizje me energji elektrike pasi vendosi të zhvillonte inspektime të kabinës në statutin e fundit. Kapiteni ishte bërë jashtëzakonisht i frustruar kur vuri re se si pjesa e jashtme ashtu edhe ajo e brendshme po largoheshin nga përgjegjësitë e tyre.

Duke u përpjekur të qëndrojmë pozitiv, kapiteni Kerry vëren, “Kjo është statuti i fundit, kështu që le ta bëjmë këtë më të mirën ndonjëherë.” Por kujtesa bëri pak për të trazuar ekuipazhin. Ajo që ndodhi më pas ishte fillimisht një poshtë kuvertës, pasi Kerry i tha ekuipazhit, “Ne nuk hamë kur zona e mysafirëve nuk është e rregulluar. Gabimet e nxënësve janë të papranueshme.” Udhëheqësi i St. David më pas i thotë ekuipazhit: “Në orën gjashtë sonte, inspektimet e kabinës.”

Shikuesit do të shohin kapiten Kerry të humbasë durimin e tij teksa hyn në një kabinë shumë të çrregullt, duke thënë: “Çfarë dreqin po ndodh këtu? Është një shuplakë e madhe në fytyrë. Mosrespektim i hapur. Është f*të përtej fjalëve.”

Kapiteni Kerry ka përballuar stuhitë

Gjatë sezonit 11, kapiteni Kerry u mor me disa skenarë mjaft interesantë. Mjerisht, atij i është dashur të shkarkojë Jared Woodin dhe Anthony Iracane. Të dy nuk mund të merreshin me punët e tyre përkatëse dhe në thelb po ulnin varkën dhe bakshish. Tifozët panë gjithashtu kapitenin Kerry duke lundruar në largimin e Cat Baugh për shkak të shëndetit të saj mendor.

Kapiteni Kerry nuk i ka grirë kurrë fjalët. Kur zbuloi për herë të parë se i ishte dhënë puna, ai mbizotëroi një foto në rrjetet sociale duke shkruar: “Pres perfeksion. Nëse punoni shumë, do të shpërbleheni. Ju tundeni përreth, dhe unë do të kthehem në një rrahje zemre.” Mendoj se kapiteni arriti një rekord të lartë kur ishte fjala për shkarkimet këtë sezon.

Një gjë është e sigurt – ne nuk duam të zemërojmë kapitenin. Ose mund të jetë për shkak të dollapit të Davy Jones për ne.