Poshtë Deck Grudges që u çrregulluan në mediat sociale

Klea

Poshtë Deck Grudges që u çrregulluan në mediat sociale

Siç e kemi parë në Poshtë kuvertës, marrëdhëniet që formohen midis anëtarëve të ndryshëm të ekuipazhit mund të anojnë drejt toksikut. Për të qenë të drejtë, disa sezone janë paraqitur me punë solide në grup dhe të qeshura. Por, më së shumti, rrëfimet e dhimbshme dhe me hije janë normë. Me të cilën jemi mirë, sepse kjo bën një televizion të mrekullueshëm.

Ndërsa transmetohet çdo sezon, disa anëtarë të kastit kanë hyrë në platformat e tyre të mediave sociale, duke vazhduar me paraqitjet e tyre të nxehta. Nëse ju pëlqen duartrokitja e shpinës dhe vogëlsira kur nuk është në kurrizin tuaj, po ashtu. Prandaj, ne kemi përmbledhur disa nga momentet më të rrëmujshme në internet që kur ky serial i suksesshëm Bravo u shfaq për herë të parë në vitin 2013. Duke filluar nga më i riu deri tek më i vjetri, këto janë inatet më të shquara të Below Deck që janë përcjellë në xhirimet e postimeve në mediat sociale.

Natalya Scudder vs a Silent Tumi Mhlongo

Sezoni i 8-të i Below Deck Mediterranean sapo ka filluar, e megjithatë, po kalon. Kur Shefi Stew Tumi Mhlongo dhe një nga Stew-et e saj, Kyle Viljoen, mbetën të mbërthyer në emigracion, ata humbën kartën e parë. Duke hyrë si drejtuese e përkohshme, Natalya Scudder performoi mirë, por kur Tumi më në fund hyri në bord, tensioni i tyre ishte i dukshëm.

Në komentet e një postimi që diskutonte për përkëdheljet e Tumit, Natalya tregoi se mëria e saj fatkeqësisht është ende e gjallë. “Përkëdhelja ime më e madhe është kur dikush lejon një person të caktuar të ndikojë në mendimin e tij mbi dikë para se ta takoj,” shkroi ajo.

Këtu, Natalya po aludonte se Kyle kishte të ngjarë të helmonte mendjen e Tumit kundër saj, ndërsa dyshja ishin ngecur në emigracion. “Përkëdhelja ime tjetër do të ishte njerëz mosmirënjohës që nuk mund të thonë as faleminderit që e mbajtët fortesën për 4 ditë, ndërsa ishin të ekuipazhit poshtë, duke ngritur një varkë, duke vrapuar pa gjumë,” përfundoi ajo.

Për të dyja këto komente inat, Tumi (deri tani) ka heshtur.

Kapiten Lee Rosbach vs Kapiten Sandy Yawn

Kapiteni Lee Rosbach duhej të largohej përkohësisht nga xhirimet gjatë sezonit 10 për t’u fokusuar në shëndetin e tij. Prandaj, kapiteni Sandy Yawn erdhi në bord, duke gjuajtur dy nga gjellët e tij në proces. Më pas, ajo njoftoi kapitenin Lee dhe inati i tij u shfaq në internet kur u transmetua gjuajtja e parë.

“Sikur të kisha zëvendësuar përkohësisht kapitenin Sandy në varkën e saj dhe të ndjeja nevojën për të pushuar një nga ekuipazhi i saj, do ta kisha thirrur së pari për t’i thënë se çfarë po bëja dhe pse. Unë pajtohem me vendimin e saj, por jo me mënyrën se si ajo e bëri atë.” postoi ai në Twitter.

Si përgjigje, kapiten Sandy postoi në mënyrë pasive një meme që shprehte sesi njerëzit normalë nuk i shkatërrojnë të tjerët. Kur u thirr, kapiteni Sandy deklaroi se përgjigja e saj nuk kishte për qëllim askënd, por tensioni midis këtyre dy ikonave të Below Deck u shfaq qartë në mediat sociale.

Hannah Ferrier vs Malia White dhe kapiteni Sandy Yawn

Shefja e gjatë e Below Deck Mediterranean’s Stew Hannah Ferrier u pushua nga puna gjatë sezonit 5. Pasi Hannah e inatosi Malia White për refuzimin e lirimit të kabinës së tyre për burrin e Malisë, inati i Malisë u rrit. Ajo kaloi nëpër sendet e Hanës, duke shkrepur një imazh të Valiumit të përshkruar nga Hannah. Më pas ajo ia dërgoi këtë kapitenit Sandy, i cili pushoi nga puna Hannah, pasi Hannah nuk i kishte zbuluar ilaçet e saj.

Kur u transmetua kjo, Hannah postoi imazhi që e pa të konservuar. “Më pëlqejnë aftësitë e organizimit të Malias”, shkroi ajo në Twitter. Malia ia ktheu inatin në Instagram, por pasi mori reagime, ajo editoi postimin e saj dhe hoqi çdo koment. Në thelb, Malia tha se ajo thjesht po bënte punën e saj, pasi Hannah kishte thyer protokollin në Below Deck.

Hannah gjithashtu e postoi në Twitter frustrimet me kapitenin Sandy. “Makth absolut. Imagjinoni të jeni në mes të ankthit dhe thjesht të dilni nga një sulm i dhunshëm paniku dhe që shefi juaj t’ju akuzojë se keni ‘drogë në bord’ me një kamerë në fytyrë…” shkroi ajo. Për këtë, kapiteni Sandy nuk u përgjigj, por pas katër sezoneve luftarake së bashku dhe këtyre postimeve, është e qartë se një mëri do të ekzistojë gjithmonë mes këtyre yjeve të Below Deck.

The Below Deck Mediterranean Season 2 Cast vs Itself

Që zgjat mbi 16 orë, kasti i Sezonit 2 të Below Deck Mediterranean merr tortën për grindjen e tyre online. Drama filloi pasi Bobby Giancola ndau një cicërimë, duke falenderuar fansat e tij. Megjithatë, Lauren Cohen, e cila që atëherë ka fshirë llogarinë e saj, është përgjigjur, duke pretenduar se Bobby ka blerë ndjekësit e tij. Duke thirrur Lauren jashtë, Bobi postoi në Twitter “Ndoshta keni qenë 1 nga ndjekësit e mi të blerë pasi keni qenë i pari që u përgjigj duke dashur të shkoni në WWHL me mua.”

Wesley Walton pastaj hyri në përzierje, duke u ngritur për Bobby duke shkruar “Ju e postuat këtë për të pasur një rritje.” Lauren u përgjigj se asaj i lejohej të ushtronte lirinë e fjalës. Qartë i mërzitur, Uesli u përgjigjduke i shpjeguar Lauren se kjo grindje në internet “nuk ishte e mirë për shfaqjen”.

Ndërsa ky postim në Twitter duhet t’i kishte përfunduar gjërat, anëtarët e tjerë të ekuipazhit u hodhën në internet. Hannah ishte në anën e Lauren, ndërsa Max Hagley, Bugsy Drake dhe Malia qëndruan me Wes. Në këtë pikë, drejtimi i kësaj grindjeje në internet u zhvendos në puthjen e Hanës me një nga të ftuarit e tyre të kaluar në charter. Malia, e cila ka çaktivizuar praninë e saj në Twitter, shprehu mungesë respekti për puthjen e Hanës.

Kur një tifoz i rastësishëm thirri Malia-n, pasi Malia kishte puthur dy anëtarë të ekuipazhit, Uesli u kthye. “Është një shkelje e papranueshme të përballesh me një mysafir charter, por jo me ekuipazhin.” shpjegoi ai. Hannah u përgjigj shpejt. “Më pëlqen se si i bëni rregullat tani,” ka postuar ajo në Twitter tek Uesli.

Bobi ndërhyri, por Hannah e preu atë me një cicërim i thjeshtë e “Askush nuk po flet me ty… zhgënjej.” Eshtë e panevojshme të thuhet se Sezoni 2 i Below Deck ishte përçarës dhe inatet që u përhapën gjatë xhirimeve të postimeve në internet u ndezën.

Kate Chastain vs Malia White

Kur ishin të ngushtë, ish-shefi i shoqes së tij, Kate Chastain, i kishte kthyer Hannah. Në luftën e gjatë të mësipërme në Twitter, ku ajo nuk ishte as anëtare e kastit, Kate postoi në Twitter “Malia del me 2 anëtarë të ekuipazhit dhe befas bëhet zëri i profesionalizmit të jahteve.” Malia ia ktheu duart, duke thënë: “Nuk të duhet përvojë në jaht për të gjykuar profesionalizmin.”

Sigurisht, Jan.