Poshtë Deck Down Under Sezoni 2 është Tashmë Ikonë, Ja pse

Klea

Poshtë Deck Down Under Sezoni 2 është Tashmë Ikonë, Ja pse

Poshtë Deck Down Under Sezoni 2 tashmë po bën bujë në mesin e shikuesve të cilët mendojnë se seriali po nxjerr nga uji konkurrencën e tij. Me shefin Stew Aesha Scott dhe kapitenin Jason Chambers ende në krye, ka një shoqëri të mirë mes ekuipazhit. Seriali detar nuk ka asnjë problem kur bëhet fjalë për të pasur disa personalitete argëtuese në bord. Shfaqja i bën shikuesit të dëshirojnë që të mund të marrin pjesë në kartat.

Udhëheqja rritet kur është e nevojshme

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Fansat e Bravo shikonin ndërsa producentët u detyruan të ndërhynin si engjëj që ndalojnë sulmet seksuale për Margot Sisson. Skena nuk ishte asgjë që askush nuk kishte parë ndonjëherë në një shfaqje Bravo, duke lënë shumë të ndihen të nxitur. Aesha dhe kapiteni Jason ndaluan këdo që nuk ndihej rehat në bord duke mbajtur një qëndrim dhe duke pushuar Luke Jones dhe stjuardën e dytë Laura Bileskalne. Dy punonjësit e turpëruar u pushuan menjëherë nga puna, pasi ishte çështje sigurie.

Para grindjeve, Aesha ishte lodhur nga pirja e Lukës. Ajo i tha shefit të kuzhinës Tzarina Mace-Ralph se do të vëzhgonte Margot, e cila ishte pa ndjenja në atë kohë, duke fjetur në shtratin e saj. Sapo producentët i thanë Aeshës, ajo vrapoi te kapiteni dhe shpërtheu në lot. Dobësia e Shefit Stew po lëvizte, me veprimet e mëvonshme të kapitenit Jason duke folur shumë.

Ekuipazhi i The Below Deck Down Under Sezon 2 vepron si familje

Ju do të mendonit se një ekip që shkonte gjithmonë mirë do të ishte i mërzitshëm dhe shikuesit do të humbisnin dramën. Por këtë sezon, familja e tyre me varkë funksionon disi. Është freskuese si një fllad deti të shohësh personalitete të të gjitha moshave që shkojnë aq mirë bashkë. Deri në çështjen me Lukën dhe Laurën, kishte pasur shumë pak grindje.

Momenti më tërheqës ishte se si i gjithë ekuipazhi u mblodh rreth Margot. Secili kuvertë u sigurua të bënte të pamundurën për të ngushëlluar Margot, me Aeshën që ngushëllonte zierjen e saj të tretë. Ka një kohë dhe një vend për luftën e maceve, por në këtë super jaht, gjithçka është dashuri.

Bosun João Franco është kthyer

Poshtë Deck Poshtë Nën Përmbledhje
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Me Luke jashtë, ishte vetëm një çështje kohe para se të emërohej një Bosun i ri, por askush nuk mendonte se do të ishte João Franco. Ai punoi nën kapitenin Sandy Yawn në Below Deck Mediterranean për dy sezone dhe nuk la përshtypje të mirë. Ai jo vetëm që e quajti Aeshën një “kurvë”, por gjithashtu u përball me Hannah Ferrier disa herë. Gjithashtu nuk i ndihmoi që atij i pëlqente t’u kujtonte shikuesve dhe shokëve të ekuipazhit se ishte nga Zimbabve. Ndërsa João pretendon se ka kthyer një fletë të re, disa janë shumë skeptikë.

Bosun-i i ri u shfaq duke ngushëlluar shokët e mërzitur të ekuipazhit në episodin e ardhshëm, kështu që ndoshta ai mësoi se si të mos ishte një hov. Aesha tashmë ka marrë përsipër të paralajmërojë shefin e kuzhinës për të, duke vënë në dukje se Tzarina po i hidhej atij. Shefi i kuzhinës tregoi se kishte një ndryshim midis trajtimit të mirë dhe hedhjes së tij ndaj tij. Me João tani në përzierje, është e sigurt të thuhet se sezoni me siguri do të nxehet dhe luftimet mund të bëhen më të përhapura.

Të ftuarit e Kartës kanë qenë të shkëlqyer

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në pjesën më të madhe, të ftuarit e kartës së Below Deck Down Under Season 2 kanë qenë të tolerueshëm. Mysafirët më të fundit i dhanë ekuipazhit “pritje të mëdha seksuale”, pasi primarja dhe miqtë e saj ishin vajza (dhe djem) të njohura me kamera në internet.

Të ftuarit nuk donin asgjë më shumë se të argëtoheshin me ekuipazhin, i cili përfshinte përleshje lakuriq me pula dhe një përvojë gjithëpërfshirëse ëmbëlsire. Ndryshe nga disa ekskluzivitete të tjera, shumica e të ftuarve kanë qenë të ngrohtë, simpatik dhe sinqerisht mirënjohës për gjithë punën e palodhur që ka bërë ekuipazhi.

Culver tradhton kuzhinierin

Zyrtari kryesor i argëtimit është në telashe të mëdha pasi episodi i fundit e tregoi atë duke hequr dorë nga Chefy për vajzën e re në qytet. Culver Bradbury iu dha një shans i dytë në jetën e jahteve pas një sezoni të parë të tmerrshëm, ku ai festoi shumë, duke harruar se nuk e kishte marrë me qira jahtin. Për shkak të muskujve të tij të rrezitur dhe me gjashtë pako, Culver ka shumë prej nesh duke djersitur si një mëkatar në kishë. Por nën ato pecs të zhurmshme, ai dukej se kishte një zemër të vërtetë prej ari.

Duket sikur baticat mund të ndryshojnë dhe Culver mund të përballet me një stuhi të dreq në formën e Tzarinës. Sezoni ka treguar lidhjen e të dyve, pasi kuzhinieri është ushqimor dhe Culver është ngrënës. Ndërsa asnjëri nuk e bëri këtë lëvizje, kimia ishte aty.

Në fund të episodit të fundit, Culver iu dorëzua dëshirave të tij trupore dhe u përball me Stew-in e ri, Jaimee Neale. Kjo lëvizje padyshim do të ndihmojë në orientimin e sezonit në një skenë më dinamike, e cila do t’u tregojë fansave një trekëndësh unik dashurie. Së shpejti, Culver mund të notojë me peshqit.