Poshtë anëtarëve të ekuipazhit të kuvertës që nuk mund të durojnë njëri-tjetrin

Klea

Poshtë anëtarëve të ekuipazhit të kuvertës që nuk mund të durojnë njëri-tjetrin

Në dhomat e lavanderi në bord Poshtë kuvertës, jo gjithmonë gjithçka zgjidhet në larje. Me personalitete të forta që punojnë me ndërrime të gjata, zhgënjyese, argumentet gjenden me bollëk. Shumicën e kohës, këto grindje midis anëtarëve të ekuipazhit të Below Deck zgjidhen vetë. Megjithatë, ka pasur disa goditje të ulëta që tregojnë se disa nga këto marrëdhënie pune nuk do të rivendoseshin kurrë.

Nuk po flas për grindjet e vogla, të cilat u panë së fundmi mes kapitenit Sandy Yawn dhe kapitenit Lee Rosbach. Këtu, kapiteni Sandy hipi në jahtin e kapitenit Lee ndërsa ai u plagos, dhe ajo pushoi një nga ekuipazhi i tij. Kapiteni Lee mendoi se ai meritonte një paralajmërim përpara këtij përfundimi, kështu që ata shkuan përpara dhe mbrapa në internet. Megjithatë, ata aktualisht po ndjekin panele të ndryshme së bashku, dhe tani të gjitha duken (kryesisht) mirë.

Ajo për të cilën po flas janë anëtarët e ekuipazhit që ka të ngjarë të mos bëjnë kurrë një armëpushim. Është gjithashtu e mundshme që këta armiq kurrë nuk do të pranojnë të punojnë së bashku me tjetrin kurrë më. Këta janë anëtarët e ekuipazhit të Poshtë Deck që nuk mund ta durojnë njëri-tjetrin.

Hannah Ferrier vs Malia White

Shef Stew Hannah Ferrier luajti në Below Deck Mediterranean për pesë sezone, dy prej të cilave e panë të bashkuar me Deckhand Malia White. Në sezonin 2, Hannah thirri trekëndëshin e dashurisë zhgënjyese të Malias. Pas kësaj, Malia shkoi pas Hannah për puthjen e një të ftuari charter.

Në sezonin 5, nxehtësia mes dyshes u zgjerua, duke filluar me pushkatimin e shefit të kuzhinës Hindrigo “Kiko” Loran. Duke pasur nevojë për një zëvendësim, kapiteni Sandy iu drejtua Malias, e cila thirri të dashurin e saj të atëhershëm, kuzhinierin Tom Checketts. Duke dashur të qëndronte në dhomë me të dashurin e saj, Malia i kërkoi Hanës të paketonte valixhet dhe të dilte nga kabina e tyre e përbashkët. Hana nuk pranoi, ne brohoritëm.

“Jo” e Hanës e zemëroi Malian, kështu që ajo shkoi te kapiteni Sandy dhe u ankua, si një fëmijë i vogël. Kapiteni Sandy mori anën e Malisë dhe kabinat u riorganizuan. Me ndërrimin e dhomës në vazhdim, Malia shkoi dhe e mori tinëz një foto e recetës së Hanës Valium dhe stilolaps CBD. Malia sapo kishte zbuluar se këto ishin në bord pak ditë më parë, kur Hannah pësoi një sulm paniku.

Malia i tregoi kapitenit Sandy foton e saj dhe kapiteni Sandy pushoi Hannah, duke cituar “Ligji Detar”. Ndërsa Malia më vonë deklaroi se ajo nuk e urren Hannah, Hannah nuk u përgjigj kurrë, gjë që tregon se Hannah nuk ishte në gjendje të duronte Malian.

Hannah Ferrier vs Kapiten Sandy

Kur kapiten Sandy hyri në bord në Sezonin 2, pakënaqësia e saj me Hanën u rrit pasi Hannah puthi një të ftuar me qira. Në sezonin 3, Hannah dhe varka e saj u bashkuan me të ftuarit në një udhëtim të gjatë me varkë, duke zemëruar kapitenin Sandy. Ajo tërhoqi Chief Stew në kabinën e saj të timonit vetëm për t’i thënë asaj se nuk donte ta shihte, duke e bërë Hanën të dilte.

Në sezonin 4, Hannah u përpoq të korrigjohej, por kapiteni Sandy i tha asaj se i mungonte pasioni për këtë punë. E frustruar, Hannah u kthye për sezonin 5, ku u pushua nga puna për dështimin në regjistrimin e mjekimeve të saj.

Kapiteni Sandy më pas u përpoq të fshinte emrin e saj me masat e zemëruara, përveçse fjalët e saj ishin zgjedhur keq. Me përbuzje, ajo deklaroi se një kapiten dhe dikush që “pret tavolina” nuk mund të krahasohen kurrë. Hana thirri Fjalët e kapitenit Sandy dhe të tjerë nga seriali iu bashkuan Hanës në mbështetje.

Kapiteni Sandy përfundimisht u përpoq t’i rregullonte gjërat, duke i ofruar Hannah-s një dhuratë për fëmijën e saj të parë. Hannah nuk iu përgjigj kurrë pyetjes së kapitenit Sandy, e cila mund të nënkuptojë vetëm një gjë – Hannah nuk mund dhe nuk do ta përballojë kurrë kapitenin Sandy.

Kate Chastain vs Kevin Dobson

Nëse jeni të tronditur që nuk shihni Kate Chastain vargjet e shefit Leon Walker në këtë seksion, ne e kuptojmë. Megjithatë, Kate iu kërkua në Watch What Happens Live të zgjidhte mes punës me Leon ose me shefin Kevin Dobson përsëri, dhe ajo në fakt zgjodhi Leon, që do të thotë se mishi i saj me Kevin është përtej nivelit të lartë.

Kur Andy Cohen e pyeti Kate pse zgjodhi Leon, ajo shpjegoi: “Sepse ai nuk fliste fare, gjë që ishte më mirë se Kevini të fliste kaq shumë.” Kate dhe Kevin, i cili ishte anëtar i klubit të djemve toksikë të sezonit 7, ziheshin shpesh. Në fund të sezonit charter, kamerat madje e kapën Kevinin duke shkelmuar rërën në fytyrën e Kate, gjë që ishte e tmerrshme për t’u parë.

Ndjenja ishte e ndërsjellë. Kate dhe Kevin nuk e durojnë dot njëri-tjetrin.

Aesha Scott vs Ryan McKeown

Nëse e urreni Aesha Scott, ju jeni në pakicë. Megjithatë, në Below Deck Down Under Season 1, shefi i kuzhinës Ryan McKeown dhe Aesha u përleshën dhe siç e dëshmoi Watch What Happens Live, ai nuk pendohet për veprimet e tij. Dyshja nisën me këmbën e gabuar, gjë që u pa kur Aesha pyeti Ryan nëse ai ishte një lloj stereotip shefi i stresuar. Që atëherë, të dy filluan të ziheshin, megjithëse Ryan luftoi me të tjerët dhe përfundimisht u pushua nga puna.

Pas pushkatimit, Ryan vazhdoi të fliste. Në të njëjtin episod të Watch What Happens Live, Ryan deklaroi se Aesha kishte “energji të vogël t*t”, gjë që bëri që audienca të gulçohej. Edhe me këta të dy ndjenja ishte e ndërsjellë. Aesha dhe Ryan nuk e durojnë dot njëri-tjetrin.

Ashton Pienaar vs Rhylee Gerber

Rhylee Gerber gjithashtu luftoi me Kevin, por betejat e saj me Ashton Pienaar ishin edhe më të ashpra. Ashton nuk e vlerësoi zërin e Rhylee që u ngrit dhe Rhylee nuk e vlerësoi trajtimin që ajo mori në kuvertë, të cilën ajo ia ktheu 10 herë, dhe ne disi e donim. Si udhëheqës, Ashton dështoi të krijonte një mjedis të sigurt pune dhe madje ndihmoi në trajtimin e dobët të Rhylee kur nuk punonte as në kuvertë. Kjo u pa kur ekipi i kuvertës u përhap në galerë, duke bërë që Rhylee të hante vetëm në dyshemenë e kabinës së saj.

Ndjenjat ishin, përsëri të ndërsjella, Ashton dhe Rhylee nuk mund ta duronin njëri-tjetrin.

Për më tepër, e pranoj se Lexi Wilson vargjet e të gjithë kastit të Sezonit 6 të Below Deck Mediterranean meriton të përmendet. Përveç kësaj, Jean-Luc Cerza Lanaux vargjet e të gjithë kastit të Sezonit 2 të Jahteve me Sailing Below Deck (dhe botën) të mbytur për t’u parë.