Porsha Williams and Simon Guobadia

Klea

Porsha Williams pretendon se Simon Guobadia vuan nga mosfunksionimi erektil!

Porsha Williams pretendon se Simon Guobadia vuan nga mosfunksionimi erektil!

Porsha Williams ka ndezur edhe një herë polemika me një pretendim të habitshëm për burrin e saj të larguar, Simon Guobadia — duke pretenduar se ka probleme me performancën në dhomën e gjumit.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Amvisat e vërteta të Atlantës Ylli ka pretenduar se biznesmeni nigerian vuan nga mosfunksionimi erektil, një zbulim që vjen pas përshkallëzimit të akuzave të shkëmbyera mes ish-çiftit.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Të njohur për shkëmbimet e tyre të zjarrta në rrjetet sociale, përçarja mes Porsha dhe Simon arriti një nivel të ri kohët e fundit kur Simon paraqiti një kërkesë gjyqësore duke kërkuar e Porshës dëshmi nën betim, me sanksione të mundshme duke përfshirë burg.

Të martën, më 9 korrik, Porsha mori në Instagram Story për të edukuar 7.6 milionë ndjekësit e saj në Instagram për mosfunksionimin erektil (ED), postimi i saj filloi me hashtag “#Menshealthawareness” dhe vazhdoi me, “Gjërat që mund të bëni për të ndihmuar me disfunksionin erektil 1. humbni peshë nëse ju janë mbipeshë. 2. ndaloni duhanin. 3. hani një dietë të shëndetshme. 4. ushtroni çdo ditë.rhood 5. përpiquni të reduktoni stresin dhe ankthin. https://www.nhs.uk kushtet e disfunksionit erektil (impotencë) – NHS”

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Në një postim të mëpasshëm të IG, Porsha simptoma të përbashkëta të ED, të cilat duket se përputhen me e Simonit Shpërthimet e fundit publike, “Si ndihet një mashkull kur ka ED?” Ajo postoi: “Është e zakonshme që meshkujt me ED të ndjejnë zemërim, zhgënjim, trishtim ose mungesë besimi. Megjithatë, gjendja mund të trajtohet. 14 Mars 2024 ✔ https://www.webmd.com, ngrerë-… Përballimi me disfunksionin erektil – Ankthi dhe stresi në WebMD janë përgjigje të zakonshme emocionale, por një studim cilësor zbuloi se në fakt reagimi fillestar më i zakonshëm ishte një ndjenjë emaskulimi në nëntor 24, 2021”

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Disfunksioni erektil përkufizohet si paaftësia e vazhdueshme për të arritur ose mbajtur ereksionin e penisit të mjaftueshëm për performancë të kënaqshme seksuale.

Derisa e Porshës postimet nuk synoheshin drejtpërdrejt Simon Guobadia, 60, ndjekësit e njohur me grindjet e tyre publike i interpretuan ato si goditje me vello të hollë ndaj ish-bashkëshortit të saj së shpejti. Ky interpretim fitoi tërheqje veçanërisht pas Simon i akuzuar Porsha mashtrimi me reperin e Atlantës E ardhmja, në dokumentet e sapo depozituara gjyqësore të marra nga Në kontakt.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Sipas dokumenteve ligjore, Simon60 vjeç, ka intensifikuar procedurat e tyre të divorcit duke bërë një sërë pyetjesh të theksuara për Porsha, 43, të përgjigjet nën betim. Këto hetime mbulojnë aspekte të ndryshme të martesës së tyre dhe zgjidhjes së saj, duke përfshirë drejtësinë e marrëveshjes së tyre paramartesore dhe pretendimet për motive financiare pas bashkimit të tyre.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

e Simonit Pyetjet gjithashtu thellojnë nëse Porsha nisi divorcin në mënyrë të njëanshme, besnikërinë e saj gjatë martesës së tyre dhe marrëdhëniet e saj me individë si Kelvin, Dennis McKinney (ish-i i saj) dhe Future.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Martesa e çiftit, e cila zgjati vetëm 15 muaj, mori fund të papritur mes zbulimeve skandaloze për e Simonit aktivitete të supozuara mashtruese në lidhje me marrjen e një karte jeshile. Dokumentet ligjore zbuluan se ai kishte kryer mashtrime me karta krediti, mashtrim bankar, martesa false, vjedhje identiteti dhe krime të shumta që kryen Simon të papërshtatshëm për qëndrim të ligjshëm në Shtetet e Bashkuara.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Në kërkesën e saj të divorcit në fillim të këtij viti, Porsha thirrën marrëveshjen e tyre paramartesore për të kërkuar Simon lirojnë rezidencën e tyre të përbashkët prej 7 milionë dollarësh. Pavarësisht e Simonit kundërshtimet, një gjyqtar pranoi Porsha shfrytëzim ekskluziv i përkohshëm i pronës, duke intensifikuar më tej betejën e tyre ligjore.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia

Si Porsha dhe Simon vazhdojnë t’i transmetojnë publikisht ankesat dhe akuzat e tyre, konfliktet e tyre personale dhe ligjore nuk tregojnë shenja zbutjeje. Ndjekësit e Amvisat e vërteta të Atlantës dhe vëzhguesit e dramës së të famshmëve mbeten të mahnitur nga saga që po shpaloset mes tyre Porsha Williams dhe Simon Guobadia.