Porsha Williams pretendon se Simon Guobadia është 'kërcënuese' e karrierës

Klea

Porsha Williams pretendon se Simon Guobadia është 'kërcënuese' e karrierës

Saga e keqe e divorcit vazhdon. Si Simon Guobadia dhe Porsha Williams duke luftuar në gjykatë për ndarjen e tyre, ylli i Real Housewives of Atlanta ka akuzuar burrin e saj të larguar për “kërcënim” të karrierës së saj. Akuza vjen pas një përpjekjeje të Simonit për të marrë në dorë të gjithë komunikimin e saj në lidhje me shfaqjen.

Në rast se e kishit humbur, Simon kërkonte informacion në lidhje me pagën RHOA të Porshës. Ai kërkoi mesazhe dhe emaile në lidhje me rikthimin e Porshës në emision. Plus, ai donte ndonjë informacion mbi një histori të mundshme divorci. Tani, në dokumentet e reja gjyqësore të marra nga Radar Online, Porsha argumentoi se Simon kaloi një vijë kur përfshiu Bravo.

Duke vënë në rrezik pjeshkën e saj

Sipas Porshës dhe avokatëve të saj, karriera e saj në RHOA nuk duhet të ketë asnjë lidhje me divorcin e saj. Në dokumentet e reja të gjykatës, ata argumentuan se Simon thjesht po përpiqej ta përdorte këtë si një mënyrë për të zgjatur procedurat e divorcit. Ajo është gati ta zbatojë atë paramartesën, por ajo mendon se ai po e vonon qëllimisht atë me marrëzi që nuk kanë lidhje.

Avokati i Porshës pohoi se Simon po përpiqej të “ngarkonte, bezdiste, ngacmonte dhe shtypte” yllin e RHOA. Ata thanë se duke e tërhequr Bravon në situatë, Simon po përpiqet të “kërcënojë reputacionin, karrierën dhe aftësinë e saj për të fituar të ardhura”, gjë që nuk do të ishte mirë për askënd.

Natyrisht, Bravo njoftoi kthimin e shumëpritur të Porshës në Real Housewives të Atlantës vetëm disa ditë para paraqitjes së divorcit. Fansat supozuan se divorci do të ishte një histori kryesore për sezonin 16. Tani për tani, mbetet e paqartë se sa nga kjo ndarje kontestuese do të shohim në shfaqje.