Porsha Williams prek divorcin e Simon Guobadia

Klea

Porsha Williams prek divorcin e Simon Guobadia

Fatkeqësisht për Porsha Williamspërfundimi i martesës së saj me Simon Guobadia është bërë po aq e çrregullt sa fillimi i lidhjes së tyre. Çdo ditë, ka një titull të ri në lidhje me Simonin që i shkon me gojë. Qoftë përmes rrjeteve sociale apo përmes ekipit të tij ligjor, Simon e ka bërë të qartë se nuk po largohet nga kjo martesë pa luftuar dhëmbë e thonj.

Edhe pse ka shumë për të diskutuar për këtë divorc, Porsha ka qëndruar goxha e heshtur për situatën. Megjithatë, gjatë emisionit të fundit Watch What Happens Live 15th Anniversary, ajo iu përgjigj një pyetjeje nga Andy Cohen në lidhje me statusin e divorcit të saj. Në një farë mënyre, ajo arriti ta mbante atë me klas kur fliste për burrin e saj “shumë të larguar”.

Porsha i dërgoi urimet e saj

Porsha dhe Phaedra Parks ishin të ftuarit e parë që u shfaqën në WWHL për të festuar arritjen e madhe të Andit gjatë natës vonë. Dy yjet e Real Housewives of Atlanta dukeshin verbuese dhe Porsha bëri shaka se fustani i saj i kuq vezullues ishte për nder të martesës së saj të dështuar.

“Kjo është një veshje ‘bëhu paqja e tij’ – unë e quajta atë në dhomën e zhveshjes,” tha Porsha me shaka. “Unë jam paqja e tij. Ose dhimbjen e kokës. Ose kërdinë e tij.”

Me siguri, është pak nga të gjitha këto gjëra, sepse Simon dhe Porsha kanë qenë në fyt të njëri-tjetrit gjatë gjithë vitit. Për shembull, Simon argumentoi se Porsha nuk duhet të ketë akses të vetëm në shtëpinë e tyre martesore. Ai kërcënoi producentët e RHOA me veprime ligjore nëse filmonin shfaqjen brenda shtëpisë. Porsha ka argumentuar se e gjithë kjo ndihej e padrejtë. Pavarësisht nga gjaku i keq, Porsha ende mblodhi zemrën për të treguar pak hir gjatë WWHL.

“Por unë i uroj atij mirë,” vazhdoi Porsha. “Unë sinqerisht e bëj.”

Ndërkohë, avokatët e Porshës po përpiqen diku ta bëjnë Simonin që të lejojë divorcin të vazhdojë. Sipas dokumenteve të gjykatës, pika e tij e pengimit ka qenë paramartesa. Që kur Porsha po kthehet në RHOA, Simon ka luftuar për pagesën e saj të rëndësishme Bravo që më parë nuk ishte përfshirë në marrëveshjen e tyre. Me gjithë këtë në harresë, gjithçka që ajo mund të bëjë është t’i uroj atij më të mirat.

Transmetoni Real Housewives of Atlanta në Peacock.