Porsha Williams

Klea

Porsha Williams mbështetet tek Cynthia Bailey për mbështetje emocionale mes dramës së divorcit!

Porsha Williams mbështetet tek Cynthia Bailey për mbështetje emocionale mes dramës së divorcit!

Cynthia Bailey ka qenë një burim mbështetjeje për shokët e saj Amvise të vërteta të Atlantës kotar, Porsha Williamsndërsa ajo lundron në kompleksitetin e divorcit të saj nga Simon Guobadia.

Cynthia Bailey

“Unë jam divorcuar dy herë, kështu që di pak për të.” Cynthia ndarë ekskluzivisht me Page Six në festën e nisjes së Gurus Magazine që feston #30Voices30Days të shtunën. Duke theksuar përvojat e tyre të përbashkëta, Cynthia Bailey theksoi rëndësinë e ofrimit të energjisë pozitive dhe inkurajuese Porsha Williams për t'u fokusuar në kujdesin për veten gjatë kësaj kohe sfiduese.

Porsha Williams

“Ne të dy jemi martuar dy herë dhe secili kemi një vajzë. Cynthia vërejti, duke nënvizuar gjuhën e përbashkët që ata ndajnë. Pavarësisht dallimeve të tyre në të kaluarën, Cynthia zbuloi se ajo dhe Porsha janë në marrëdhënie të mira këto ditë, duke ia atribuar lidhjes së tyre afinitetit të tyre të ndërsjellë për dashurinë dhe qasjes së tyre të përbashkët ndaj marrëdhënieve.

Porsha Williams

“Unë jam një dashnor i dashurisë, ajo është një dashnore e dashurisë. Ajo lëviz shpejt; Unë lëviz shpejt. Ne thjesht hidhemi menjëherë”, Cynthia shpjegoi, duke reflektuar mbi ngjashmëritë e tyre në çështjet e zemrës. Duke pranuar kompleksitetin e dashurisë dhe marrëdhënieve, Cynthia shprehu besimin e saj në shanset e dyta, duke pohuar se të gjithë meritojnë një mundësi për të gjetur personin e tyre.

Porsha Williams

Cynthiae cila finalizoi divorcin e saj nga sportisti Mike Hill në dhjetor 2022 pas një dasme luksoze të paraqitur në Amvisat e vërteta të Atlantës Sezoni 13, pasqyroi edhe martesën e saj të mëparshme me biznesmenin Peter Thomas, e cila përfundoi në 2017.

Porsha Williams

Sa i përket perspektivës së saj romantike, Cynthia57-vjeçarja zbuloi se mbetet e hapur për mundësinë e martesës në të ardhmen, duke shprehur gatishmërinë e saj për të eksploruar marrëdhënie të reja.

Ndërkohë, e Porshës Udhëtimi romantik është shënuar nga ngritje dhe ulje, duke përfshirë martesën e saj me lojtarin e pensionuar të NFL, Kordell Stewart dhe romancën e saj të fundit të stuhishme me Simone cila përfundoi me dokumente divorci në fillim të këtij viti mes një stuhie polemikash.

Simon Guobadia

Porsha dhe Simon pati një grindje në internet dhe ajo vazhdoi të tërhiqte vëmendjen të mërkurën, më 29 maj, me një sërë mesazhesh të zjarrta të shkëmbyera mes ish-çiftit.

Porsha e nisi ditën me një postim të fshehtë në Instagram, duke ngritur vetullat me mesazhin e saj: “Gëzuar të mërkurën! Nëse një person ka fshehur të kaluarën kriminale dhe ka siguruar identifikim të rremë për një kartë jeshile, a është ende një kartë jeshile e vlefshme në SHBA?!”

Simon Guobadia

Askush që të heshtë, Simon u përgjigj në Instagramin e tij, duke aluduar për e Porshës Deklarata e kaluar në lidhje me trajtimin e diçkaje “265 ditë në vit”, duke shkruar, “Imma Need Njerëzit që Mendojnë se Ka 265 Ditë në Një Vit Qëndroni Pa Kuptuar Ligjet Komplekse të Emigracionit të SHBA mbi mendjen tuaj mediokër”.

Shkëmbimi erdhi në vazhdën e Porsha paraqitjen e kërkesës për divorc nga Simon pas 15 muajsh martesë, me dokumente të supozuara gjyqësore që sugjerojnë akuza për mashtrim në lidhje me prejardhjen e tij kriminale dhe shtetësinë e raportuar.

Simon Guobadia

e Simonit Zbavitjet e mediave sociale u shtrinë në një koment të theksuar të lidhur me Rolls Royce drejtuar Porshaduke tërhequr reagime jo vetëm nga ajo, por edhe nga shokët Amvise të vërteta të Atlantës anëtar i kastit, Kenia Moore. Kjo dramë në internet i shtoi një shtresë tjetër e Porshës përpjekjet e vazhdueshme për të filmuar reality show-n në rezidencën e pasur me të cilën ajo ndante dikur Simon.

Në një postim tashmë të fshirë, Simon uroi Shamea Morton në blerjen e saj Rolls-Royce, duke sugjeruar se ajo do të ishte e vetmja pjesë e kastit me automjetin luksoz në sezonin 16. Megjithatë, Moore ndërhyri, duke kujtuar Simon pronësia e saj e Rolls-Royce.

Porsha Williams

Porsha më vonë u kundërpërgjigj me një postim në rrjetet sociale ku shfaqeshin fotografi të saj dhe Moore duke pozuar përkrah modeleve të tyre përkatëse të Rolls-Royce, shoqëruar me mbishkrimin fuqizues: “Vajzat drejtojnë botën! #WorldStop#Momenti 🔥.”

Simon Nuk heshti për shumë kohë, duke u rikthyer në Instagram për të hapur temat e borxhit dhe kredisë së keqe, duke shkaktuar reagime të ndryshme nga ndjekësit. Postimi i tij, me një metaforë derri, dukej se aludonte në komentet e mëparshme të bëra nga Porsha për problemet e tij financiare dhe ligjore.

Porsha Williams

Pavarësisht sfidave me të cilat ajo përballet, Porsha po përgatitet për kthimin e saj në Amvisat e vërteta të Atlantës Sezoni 16, duke rimarrë rolin e saj me kohë të plotë së bashku Cynthia, i cili merr një pozicion zyrtar “mik i” në sezonin e ardhshëm. Ndërsa prodhimi për serialin realitet vazhdon, të dyja gratë janë gati të sjellin edhe një herë në ekran dhuntinë dhe qëndrueshmërinë e tyre të veçantë.