Porsha Williams flet për herë të parë që nga kërkesa për divorc

Klea

Porsha Williams flet për herë të parë që nga kërkesa për divorc

Porsha Williams’ jeta ka kaluar nëpër disa lëkundje të egra. Ajo vendosi të kthehej në The Real Housewives of Atlanta për sezonin 16. Ajo gjithashtu nënshkroi një marrëveshje të shkruar me NBCUniversal. “Jam tepër mirënjohëse për vizionin dhe besimin që NBCUniversal ka vënë tek unë që të jem një pjesë më e madhe e familjes së tyre”, tha Porsha për mundësitë e saj të reja. “Mezi pres të kthehem në The Real Housewives of Atlanta dhe t’i tregoj botës botën time të re!”

Por më pas Porsha bëri kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj, Simon Guobadia. Çifti u martuan për 15 muaj dhe u martuan dy herë në dy ceremoni të përpunuara. Nuk ka asnjë mënyrë që divorci i Porshës të mos jetë pjesë e historisë së saj në RHOA. Kam ndjesinë se kjo nuk ishte jeta që ajo donte të tregonte.

Sipas një burimi, vendimi i Porshës për t’u nisur në Splitsville nuk kishte të bënte me zbulimin tronditës se Simon mund të përballet me dëbimin. Ai dyshohet se ka qenë i përfshirë në disa krime financiare, dhe gjithashtu dyshohet se ka marrë një kartë jeshile mashtruese. Problemet e tij ligjore filluan në vitet 1980.

Fjalët e para të Porshës për divorcin nga Simon

Porsha ndau disa fjalë falënderimi në Instagramin e saj gjatë fundjavës. “Faleminderit për lutjet dhe mbështetjen tuaj”, shkroi ajo, së bashku me një emoji me zemër të thyer dhe emoji lutjeje. Ajo përdori inicialet e emrit të saj të vajzërisë, “PW”, në postim.

Ndërkohë, në shtëpinë e Simonit…

Ndërsa Porsha po postonte për divorcin e tyre, Simon ndau një foto të tij pranë pishinës. Duhet të them se ai duket mjaft i qetë. “Të mirëpresim me entuziazëm Pranverën. Gëzuar të Shtunën”, postoi ai në Instagram, së bashku me një emoji duarsh që luten.

Marrëdhënia e Porshës dhe Simonit filloi kur ai ishte ende teknikisht i martuar me Falynn Pina. Falynn ishte bashkë-ylli i Porsha për një sezon të RHOA. Më besoni, Porsha kapi shumë goditje për shkak të afatit kohor të skicuar.