Porsha Williams

Klea

Porsha Williams ekspozon Simon Guobadia se përdori ID false për të marrë kartonin e tij jeshil mes betejës së divorcit!

Porsha Williams ekspozon Simon Guobadia se përdori ID false për të marrë kartonin e tij jeshil mes betejës së divorcit!

Eksitim gumëzhin mes fansave të Amvisat e vërteta të Atlantës pasi kasti për sezonin e ardhshëm 16 është zbuluar dhe xhirimet janë duke u zhvilluar. Megjithatë, mes pritjes, dramës përreth Porsha Williams dhe e Simon Guobadia divorci vazhdon të magjeps titujt.

Porsha Williams

Të mërkurën, më 29 maj, çifti i ndarë e mbajti gjallë grindjen e tyre në internet me një sërë mesazhesh të zjarrta të shkëmbyera mes tyre.

Simon Guobadia

Porsha Williams42-vjeçarja dukej se e nisi ditën e saj me një postim të fshehtë në Instagram, duke ngritur vetullat me mesazhin e saj:

“Gëzuar të mërkurën! Nëse një person ka fshehur të kaluarën kriminale dhe ka siguruar identifikim të rremë për një karton jeshil, a është ende një kartë jeshile e vlefshme në SHBA?!”

Menjëherë pas, Simon Guobadia59-vjeçari iu përgjigj Instagramit të tij, duke aluduar e Porshës Momenti famëkeq televiziv ku ajo pretendonte se kishte të bënte me diçka “265 ditë në vit”.

Porsha Williams

Simon shkroi, “Imma Need Njerëz që mendojnë se Ka 265 Ditë në Një Vit Qëndroni Pa Kuptuar Ligjet Komplekse të Emigracionit të SHBA mbi mendjen tuaj mediokër””

@zennjenn__

Nuk mund ta besoj që ajo e tha këtë në televizionin kombëtar 😂😂😂😂😂😂😂 #fyp #rhoa #porshawilliams #nene

♬ tingull origjinal – Jenn💕

Siç u trajtua më parë, në vijim e Porshës paraqitjen e kërkesës për divorc nga Simon pas 15 muajsh martesë, dolën në sipërfaqe dokumentet e supozuara të gjykatës, të cilat sugjeronin se Amvise të vërteta të Atlantës Ylli u përpoq t'i jepte fund marrëdhënies kryesisht për shkak të akuzave për mashtrim në lidhje me prejardhjen e tij kriminale të raportuar dhe rrethanat që rrethonin shtetësinë e tij të mohuar amerikane.

Simon Guobadia

Në një tjetër lëvizje të theksuar në rrjetet sociale, Simon drejtoi një koment të lidhur me Rolls Royce në Porshaduke ngjallur reagime jo vetëm nga ajo, por edhe nga kolegët e tij, Kenia Moore. Ky shkëmbim në internet shtoi një shtresë tjetër drame e Porshës përpjekjet e vazhdueshme për filmim Amvisat e vërteta të Atlantës në rezidencën e pasur që ajo ndante dikur me biznesmenin.

Porsha Williams

Në një postim tashmë të fshirë, Simon uroi Shamea Morton në blerjen e saj Rolls-Royce, duke nënkuptuar se ajo do të ishte e vetmja pjesë e kastit që do të zotëronte automjetin luksoz në sezonin 16. Megjithatë, Keniajo një për t'u anashkaluar, tingëlluar, duke kujtuar Simon pronësia e saj e Rolls-Royce. Porsha më vonë u kundërpërgjigj me një postim në rrjetet sociale ku shfaqeshin fotografi të saj dhe Kenia duke pozuar përkrah modeleve të tyre përkatëse të Rolls-Royce, shoqëruar me mbishkrimin fuqizues, “Vajzat drejtojnë botën! #WorldStop#Moment 🔥.”

Porsha Williams

Ende, Simon nuk heshti për shumë kohë. Duke u futur edhe një herë në Instagram, ai foli për temat e borxhit dhe kredisë së keqe, duke ngjallur reagime të ndryshme nga ndjekësit. Postimi i tij, i shoqëruar nga një metaforë derri, dukej se aludonte në komentet e mëparshme të bëra nga Porsha lidhur me problemet e tij financiare dhe ligjore.

Simon Guobadia

Diskursi online nuk ishte i favorshëm për të Simonme komente që variojnë nga akuzat për hidhërim deri tek kritikat e pjekurisë emocionale dhe aftësive për zgjidhjen e konflikteve.

Siç është raportuar, Porsha ka shërbyer Simon me urdhër urgjent për të filmuar Amvise të vërteta të Atlantës në shtëpinë që ata ndanin dikur, duke theksuar rëndësinë e saj për jetesën e saj. Pavarësisht se i është dhënë “përdorimi i vetëm, ekskluziv” i rezidencës, e Simonit hezitimi për të akomoduar e Porshës Kërkesa për xhirime ka nxitur spekulime për qëllimin e tij për të komplikuar gjërat për gruan e tij të larguar.

Simon Guobadia

Ndërsa saga shpaloset, fansat me padurim parashikojnë se si dinamika midis tyre Porsha, Simonedhe ajo RHOA castmates do të luajnë në sezonin e ardhshëm.