Kody Brown

Klea

Poligamistët e ‘Motrave Gratë’ Kody Brown flet për t’u martuar sërish pas tre divorceve + Christine Brown shpreh keqardhje!

Poligamistët e ‘Motrave’ Kody Brown flet për t’u martuar përsëri pas tre divorceve

Kody Brown flet për mundësinë për t’u martuar përsëri dhe se si përvojat e tij të kaluara kanë formësuar pikëpamjet e tij për dashurinë dhe përkushtimin në një intervistë të re. Gjithashtu, Christine Brown thotë se nuk është penduar për jetën me të cilën ka ndërtuar Kodigati dy vjet pas largimit nga martesa e saj pluraliste.

“Vetëm sepse u largova, nuk do të thotë se ne dështuam.” Kristina tha për People përpara premierës së sezonit 18. “Ajo [only] do të thotë se ka ndryshim.”

Christine Brown

Gratë Motra ylli shtoi: “Qëllimi ynë ishte të rritnim fëmijë të jashtëzakonshëm, dhe ne e bëmë. Ishte një sukses për ne.”

Kody Brown dhe Kristina u martuan shpirtërisht në vitin 1994 dhe patën së bashku gjashtë fëmijë, Aspyn, Paedon, Mykelti, Gwendlyn, Ysabel dhe Vërtet. Kristina njoftoi se ajo po largohej Kodi në nëntor 2021.

“Pas më shumë se 25 vitesh së bashku, Kodi dhe unë jam ndarë dhe kam marrë vendimin e vështirë për t’u larguar”, ka shkruar ajo në Instagram. “Ne do të vazhdojmë të jemi një prezencë e fortë në jetën e njëri-tjetrit teksa prindërojmë fëmijët tanë të bukur dhe mbështesim familjen tonë të mrekullueshme. Në këtë kohë, ne kërkojmë hirin dhe mirësinë tuaj ndërsa lundrojmë në këtë fazë brenda familjes sonë.”

Christine Brown

Kristinai cili u zhvendos në Juta, gjeti përsëri dashurinë pesëmbëdhjetë muaj më vonë.

“Më në fund gjeta dashurinë e jetës sime, Davidi”, ka shkruar ajo krahas një sërë fotosh të realizuara përkrah të dashurit të saj të ri, David Woolley. “Herën e parë që më mbajti afër, m’u duk sikur shpirti im mori frymën e parë.”

Christine Brown

Ylli i TLC shtoi: “Ai është i mrekullueshëm dhe i sjellshëm, i pabesueshëm me fëmijët e mi dhe një gjysh të adhurueshëm. Nuk e kisha ëndërruar kurrë se mund të gjeja një dashuri si kjo.”

Zogjtë e dashurisë shpallën fejesën dy muaj më vonë.

“David më trajton si një mbretëreshë dhe më thotë se jam i bukur çdo ditë.” Kristina tha në atë kohë. “Unë kurrë nuk kam qenë i dashuruar kështu më parë dhe bota duket si një vend më i ndritshëm me të në të.”

David Woolley

Ajo shpërtheu – “Jam shumë e emocionuar për aventurën e mrekullueshme që do të fillojmë për pjesën tjetër të jetës.”

Ndërkohë, Kody Brown54 vjeç, i cili mbeti i tronditur pas e Kristinës exit, që atëherë ka pranuar se vizioni i tij poligam kishte ndryshuar. e Kodit gruaja e katërt dhe e vetme ligjore, Robinështë i vetmi partner duke qëndruar pas e Kodit gruaja e parë dhe e dytë, Meri dhe Janelle, ndjekur në e Kristinës hapave.

“Ideja për t’u martuar përsëri pas përvojës që kam pasur, nuk ka asnjë arsye që unë ta bëj këtë.” Kodi shpjegohet në numrin e fundit të People. “Ndjehem sikur kam goditur fundin e një pishine të thellë, por jam shtyrë dhe jam nisur për në sipërfaqe.”

Christine Brown

Adhuruesit e emisionit TLC e dinë këtë Kodi dhe katër bashkëshortet e tij u përballën me konflikte të vazhdueshme ndërsa përpiqeshin të jetonin si një familje harmonike pluraliste.

“Unë hyra me këto ide se sa idilike do të ishte martesa në shumësi – por ishte vërtet e vështirë.” Janelle, 54, tha. “Meri dhe u përplasa për gjithçka. Kodi dhe isha e mahnitshme kur ishim vetëm ne, por dinamika e familjes ishte vërtet e vështirë.”

Meri52 vjeç, i tha gazetës se planet e saj të së ardhmes përfshijnë “të mbajë dyert hapur dhe të thotë po”. Janelle, 54, vuri në dukje se ajo nuk “kishte asnjë pishman”, duke shtuar se “përvoja është ajo që na dha jetën që kemi tani”.

Meri Brown

Ajo shtoi: “Unë do t’i bëja të gjitha përsëri.”

Gratë Motra Sezoni 18 shfaqet premierë më 20 gusht, në orën 22:00 ET, në TLC.