Policët thonë se Karen Huger kishte erë alkooli pas përplasjes

Klea

Policët thonë se Karen Huger kishte erë alkooli pas përplasjes

Sa më shumë të mësojmë për Karen Huger's aksident automobilistik, aq më keq bëhet. Në fillim, ylli i The Real Housewives of Potomac pohoi se ajo u përplas me Maserati-n e saj sepse po qante gjatë vozitjes. Ajo fajësoi gjithë sprovën gjendjen e saj emocionale. Më vonë mësuam se ajo ishte akuzuar për një BDI.

TMZ sapo mori në dorë raportin e policisë, dhe zbulon shumë më tepër për përballjen e Karen me ligjin. Sipas raportit të tyre, ata mund të nuhasin alkool në frymën e Karen. Kjo është goxha e mallkuar.

Frymë e turbullt dhe të folur të paqartë

Sigurisht, ne të gjithë e dimë se Grande Dame e Potomac pëlqen të shijojë një goditje me topin e zjarrit këtu dhe atje. Por nëse duam të besojmë atë që po thotë policia për aksidentin, kjo duket keq nga ana e Karen.

Përveç nuhatjes së pijeve alkoolike në frymën e Karen, policia pretendoi se ajo po ecte me lëkundje. Ata ndjenin sikur sytë e saj dukeshin të gjakosur dhe fjalimi i saj ishte i paqartë. Ishin të gjitha nga shenjat klasike të një personi të dehur, por Karen nuk pranoi të merrte një alkolator.

Policët thanë se e pyetën dy herë se sa duhej të pinte, por ajo nuk pranoi të përgjigjej. Ata i ofruan kujdes mjekësor dhe u përpoqën ta bënin të ulej në barelë, por edhe ajo nuk pranoi. Madje ajo u tha oficerëve se nuk donte të filmohej nga kamerat e trupit të tyre. Në thelb, Karen nuk bashkëpunoi me asgjë që kërkoi policia.

Meqenëse Karen refuzoi testin e alkomaterialit, shteti i pezulloi patentën e shoferit. E arrestuan dhe e dërguan në komisariat. Fatmirësisht, Ray Huger ishte në dispozicion për ta shpëtuar atë. Ajo ka një datë gjyqësore muajin e ardhshëm për të trajtuar akuzat.

Edhe pse Karen nuk i është drejtuar drejtpërdrejt BDI-së, ajo lëshoi ​​një deklaratë pas përplasjes duke thënë se ishte “mirënjohëse që ishte gjallë”. Ajo u kujtoi fansave të RHOP se është e rëndësishme të “kuptoni gjendjen tuaj emocionale” përpara se të hipni pas timonit. Është gjithashtu e rëndësishme të kuptoni se nëse keni pirë, ndoshta është më mirë të shkoni në shtëpi. Me siguri që PSA nga Karen do të vijë së shpejti.

Ndërkohë, mund ta shikoni Karen në The Real Housewives of Potomac, të dielave në mbrëmje në 8/7c në Bravo.