Polemikat më problematike të Vicki Gunvalson

Klea

Polemikat më problematike të Vicki Gunvalson

OG i OC, Vicki Gunvalson, ka humbur këmbët e saj gjatë rrugës, duke e bërë veten mjaft zuzare. Pas vitesh në krye të Amvise të vërteta të Orange County, kishte më shumë se një rast ku qëndrimi i saj ishte jashtëzakonisht i diskutueshëm. Ndonëse më pëlqejnë disa furgona të zemëruar të familjes që bërtasin, nuk mund t’i mbetem pas kohërave kur Vicki u pa si egoiste dhe e paarsimuar.

Vendasja e Illinois e ka gërmuar veten në një gropë vitet e fundit pasi nuk ndjente turp në ndarjen e lajmeve të rreme, informacione të rreme dhe opinione të forta. Pasi u largua nga spektakli që “ajo bëri”, Vicki është kujdesur që të sillet vërtet sikur të kishte ylber, duke u siguruar gjithmonë që të gjithë e dinin që ajo shfaqje do të dështonte pa të.

Nuk është për t’u habitur që seriali ka bërë mirë pa vajzën e keqe. Megjithatë, disa nga sjelljet e saj të këqija nuk janë harruar. A jam unë i vetmi që mendon se Vicki nuk duhet të lejohet kurrë të kthehet në Bravo? Vë bast se producentët që ajo është shtyrë janë dakord me mua.

Vicki është e vrazhdë me bravolebët

Vickit shpesh i pëlqen t’u kujtojë njerëzve se shumica e amvisave të tjera nuk do të ishin në hartë nëse nuk ishte për të. Është e vërtetë që ajo ndihmoi në bërjen e ekskluzivitetit të parë të Bravo jashtëzakonisht popullor. Megjithatë, ajo nuk është Mbreti Midas dhe nuk ka kontakt. Vitet e fundit, disa personalitete të Bravos kanë filluar ta thërrasin Vickin. Ashley Darby tha se Vicki ishte personi “më i vrazhdë” që kishte takuar ndonjëherë. Ylli i RHOP tregoi se ajo dhe Vicki “bënë një gjë të vogël së bashku në selinë e Bravo, dhe ajo ishte shumë shpërfillëse për mua. Ne po bënim një intervistë së bashku, dhe ajo u ngrit dhe doli nga dhoma.”

Kenia Moore pati takimet e saj me Vickin. “Vicki është një ngacmues, ju e dini, dhe ajo ngacmoi si një grup i tërë Housewife vite më parë,” tha Kenia për Us Weekly. “Sa herë që e shoh, ajo thjesht nuk është një person i këndshëm.” I pëlqen apo jo, Vicki ka një model të qartë kur angazhohet me disa amvise, gjë që nuk është e këndshme.

Bukuria qendron ne syte e atij qe sheh

Kur po fillonte pandemia mbarëbotërore, Vicki ishte një nga Bravolebët që zgjodhi të sillej si një struc. Ajo futi kokën në rërë dhe bëri sikur bota e saj nuk do të ndryshonte. Në Mars 2020, Kalifornia kishte disa nga rregullat më të rrepta në vend. Megjithatë, banorja e OC ndjeu se ishte mbi ta.

Pas vetëm një muaji nga COVID-19, Vicki ka postuar në Twitter një mesazh për Guvernatorin Gavin Newsom. “Le ta kthejmë Amerikën që është e shëndetshme në punë,” shkroi ajo. “Ne kemi nevojë për parukierë, teknikë të thonjve, biznese të vogla dhe restorante për të filluar rihapjen më 1 maj. Ju lutem?”

Kritikët e kritikuan Vickin se ishte e shurdhër, ndërsa ajo iu lut punonjësve jothelbësorë që të vënë jetën e tyre në linjë vetëm në emër të regjimit të saj të bukurisë. Ishte e tmerrshme të mësoja se Vicki ishte gati ta fshinte me botox dhe thonj akrilik, ndërsa të tjerët vdiqën rreth saj. Por ajo gjithashtu shoqërohet ende me amvise si Kelly Dodd, pra zogj të puplave.

Vicki është e shkëlqyer në Scaremongering

Pas më shumë se një viti strehimi në vend, CDC miratoi vaksinat COVID-19, duke dëshmuar se ato ishin të sigurta dhe do të ndihmonin kundër varianteve. Sidoqoftë, Vicki shpesh mendonte se dinte më mirë se profesionistët e kualifikuar mjekësorë. Gjatë udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls, Vicki bëri disa komente goxha të pashpirt, duke përfshirë, “Duhet t’i jepet fund këtij përforcuesi, ky, ky, ky… as mos më bëni të filloj. Është një vrimë lepuri që do të zbres. Ndiq paratë, zemër, ndiq paratë!” Kur u pyet nëse ajo ishte një antivaksere, Vicki tha: “Po”. Lufta u përkeqësua me Vickin që la të kuptohej se njerëzit do të vdisnin nga marrja e vaksinës.

Injoranca e Vickit e hodhi atë në dritë të errët, madje edhe djali i saj tallte me të. Kur mori goditjen e tij të parë, Michael Wolfsmith tregoi se nëna e tij nuk ishte e emocionuar që ai kishte zgjedhur të vaksinohej, duke shkruar se “i theu zemrën”. Michael vazhdoi të tregojë se ai nuk e ndjente se nëna e tij ishte aq e zgjuar pasi një fans e pyeti për inteligjencën e saj, duke theksuar: “Jo, ajo ka burime të tmerrshme informacioni. ‘Armë, flamuj amerikanë dhe zana të qiellit të padukshëm’—Trifecta gjithë-amerikane!”

Kanë mbetur shumë të zhgënjyer nga Vicki. Pavarësisht nëse jeni një operator kamerash në LA, një fanse besnike e Bravos ose një punëtore jo thelbësore, Vicki ka treguar ngjyrat e saj të vërteta dhe ato nuk janë të bukura. Dua të them, edhe Tres Amigas kanë hequr dorë prej saj. Të paktën tani për tani, ne nuk kemi pse ta shikojmë atë të dështon të mbajë një burrë ose të diskutojë rreth çështjeve për të cilat nuk na intereson. Sayonara, Vic!