Podkastet më të mira Bravo që duhet të shtoni në bibliotekën tuaj

Klea

Podkastet më të mira Bravo që duhet të shtoni në bibliotekën tuaj

Nëse jeni diçka si unë, e doni Bravo dhe gjithçka që lidhet me të. Kjo përfshin, por nuk kufizohet vetëm në, llogaritë e mediave sociale, miratimet e personalitetit Bravo, dyqanet e veshjeve të personalitetit Bravo dhe, natyrisht, podkastet që mbulojnë të gjitha detajet që mund të kisha humbur gjatë javës. Mund të them sinqerisht se kurrë nuk e kisha menduar se do të braktisja udhëtimet e mia me makinë plot muzikë dhe mirë duke kënduar për episodet e super fansave që më tregonin mendimet e tyre. Por e bëra, dhe nuk po shikoj prapa.

Një podcast Bravo mund të ndihmojë në nxitjen e varësisë tuaj ndaj Bravo-s, por nëse jeni si unë, mund të jetë duke dalë jashtë kontrollit—dhe unë jam në rregull me këtë. Podkastet më të nxehta të Bravo shpesh marrin skandalet më të mëdha, intervistat me yjet më të nxehta, opinione të ashpra dhe ndajnë burime ekskluzive. Gjatë viteve të fundit, podkastet kanë shpërthyer brenda natës në popullaritet dhe tani janë një burim kryesor argëtimi për ata që dëshirojnë një rregullim të përditshëm të dramës Bravo.

Dy vajza gjyqtare

Mikpritësit, Courtney dhe Mary, janë të dyja vajza të Bregut Perëndimor që jetojnë në një botë Bravo. Midis Los Anxhelosit dhe Zonës së Gjirit, Courtney dhe Mary të dy kanë një kuptim të mirë se si është të jetosh një stil jetese në listën e AC të Hollivudit. Kur dëgjoj podcast-in e tyre, shoh se dashuria e tyre për Bravo shkëlqen. Me një episod javor, është e lehtë për fansat që të jenë të përditësuar me të gjithë dramën. Dy vajza Judgey gjithashtu organizuan një konkurs Mars Manness për të përkuar me Mars Madness të basketbollit. Është kitsch dhe argëtues, me fituesin e këtij viti Craig Conover. Zbulimi i plotë: Unë votova për West Wilson.

Bravo Docket

E dua këtë podcast sepse ai përmban dy gra të këqia që janë avokate që po zgjedhin të përdorin diplomën dhe përvojën e tyre juridike për të zbërthyer paditë kryesore të Bravo-s. Cesie dhe Angela, bashkë-prezantuesit, po përpiqen të përdorin podcast-in e tyre për mirë, pasi synojnë ta bëjnë ligjin të aksesueshëm për të gjithë shikuesit. Dhe me raste si Jen Shah dhe Erika Jayne, gratë kishin duart plot. Ndonjëherë zhargoni i ligjit mund të jetë frikësues, por tani fansat mund ta ndjekin me lehtësi siç thonë me fjalët e Elle Woods, “Çfarë? A është e vështirë?”

BravBros

Sipas faqes së tyre të podcast-it, Steel and Shooter kanë 174 episode nën brezin e tyre dhe janë “vetëm djemtë tuaj të përditshëm që me mjerim ranë në botën Bravo vetëm për t'u mahnitur nga joshja që është Bravo TV”. Shumë ndjekës të vjetër të Bravo nuk janë adhurues të këtyre djemve, pasi pretendojnë se u mungon kimia dhe shpesh duken sikur nuk e pëlqejnë as njëri-tjetrin. Por ato janë më të rejat në fushën e podcast-it Bravo, kështu që mund të ia vlen t'u jepni atyre një shans.

Shikoni What Crappens

Prezantuesit Ben Mandelker dhe Ronnie Karam, të cilët luajtën me zgjuarsi në shfaqjen Bravo What Watch Happens Live me Andy Cohen plotësojnë titujt e tyre dhe e dinë historinë e tyre Bravo. Ata kanë të gjitha faturat e regjistruara sipas rendit alfabetik dhe janë graali i shenjtë për fansat e guximshëm të Bravo-s, të cilët kanë gjithashtu një Rolodex informacioni të ruajtur në kokën e tyre. Personalisht, kam pak kohë që dëgjoj Watch What Crappens dhe jam i fiksuar. Përshtypjet e tyre janë SO në pikën; eshte histerike. Dyshja gjithashtu fton disa lojtarë të mëdhenj në forumin e tyre, gjë që tregon vetëm se edhe yjet e Bravo e dinë se çfarë ka.

Realiteti me Mbretin

Nuk mund ta lija Mbretin jashtë kësaj liste, veçanërisht pasi Carlos King u emërua numri 18 në listën e producentëve më të fuqishëm në televizionin pa shkrim të Hollywood Reporter. Carlos i di të gjitha që kur ka punuar në Real Housewives të Atlantës për katër vjet dhe Real Housewives të Nju Xhersit për tre vjet. Pamja e brendshme nga sytë e Carlos zbulon atë që ndodhi gjatë disa zënkave ikonike dhe momenteve të çmendura. Realiteti me Mbretin ka përcaktuar njohuritë për sferën e Bravo dhe është seriozisht personi i kërkuar për përgjigje.