"Po përpiqem të jem një person më i mirë"

Klea

“Po përpiqem të jem një person më i mirë”

Rachel ‘Raquel’ Leviss më në fund ka thyer heshtjen e saj, që kur u fut nën radar pas filmimit të ribashkimit të sezonit 10 të Vanderpump Rules. Duke kaluar 90 ditë në një institucion të shëndetit mendor, Rachel tani ndihet gati të flasë për përvojën e saj. Ndoshta tronditëse për disa, ajo ka zgjedhur ta bëjë këtë si pjesë e podcast-it të Bethenny Frankel. Këtu është gjithçka që ajo kishte për të thënë, në lidhje me përpjekjen për t’u bërë një person më i mirë, për t’iu rikthyer emrit të saj të vërtetë dhe për të riprezantuar veten në botë.

Bethenny pyet Rachelin se si po kalon

Pas një psherëtimë të thellë, Rakela tha se ajo ishte “aty e varur”.

“Ka qenë një vorbull. Ka qenë kaos. Por i kam kushtuar pak kohë vetes për të reflektuar dhe për t’i kuptuar veprimet e mia dhe më në fund kam ardhur në vendin ku ka kuptim për mua.”

Rachel vazhdoi: “Një pjesë e arsyes pse doja të merrja pak kohë ishte vetëm sepse ishte kaq kaotike dhe me zë të lartë, dhe kishte një vitriol të tillë në internet. Por më pas, pjesa tjetër e arsyes pse doja të shkoja në një institucion trajtimi ishte të kuptoja sjelljet e mia dhe qëllimi im ishte të zbres në fund të fundit: ‘Mirë, pse po zgjedh burra që nuk janë të disponueshëm? Pse vazhdoj ta gjej veten në marrëdhënie jo të shëndetshme? Cilat janë gjërat që duhet të ndryshoj në sjelljen time?’ Dhe duke ditur se duhej të bëja një ndryshim, së pari duhej të dija se çfarë ishte ajo që çon në ato sjellje.”

Për ca kohë, Rachel mendoi se “po çmendej”. Por duke folur me Bethenny-n dhe duke marrë trajtim, ajo e kuptoi se sa të çrregullta mund të bëhen ngjarjet e një shfaqjeje televizive realiste.

“Është e sajuar për të krijuar një histori të caktuar, dhe kështu nuk është e gjitha faktike,” tha ajo për përvojën e saj. “Pra, si një shikues që akordohet, është e lehtë të mbështillesh me këtë, dhe më pas koncepti i një lidhjeje godet vërtet shumë për shumë njerëz. Kështu që mendoj se ka pasur shumë projeksione. Shumë emocione u shfaqën njerëzve. Fatkeqësisht, unë isha çantë e grushtimit për shumë gjëra.”

A mund të marrë përgjegjësi Rachel?

Ndërsa e gjithë kjo mund të tingëllojë si një justifikim, nga dikush i paaftë për të marrë përgjegjësinë, Rachel donte ta bënte gjithashtu këtë.

Ajo shpjegoi: “Dua të kaloj një moment për të pranuar vetëm lëndimin që u kam sjellë shumë njerëzve. Nuk isha i kujdesshëm në veprimet e mia dhe nuk mendoja afatgjatë. Isha plotësisht i mbështjellë në zemërim dhe doja të plotësoja disa nevoja. Duke parë mbrapa tani, mund të shoh se isha ende duke u shëruar nga një marrëdhënie nga dikush që mendova se do të martohesha, dhe në fund që ende nuk jam shëruar. Kështu që kur isha duke filmuar, pija shumë për të lehtësuar atë ankth dhe në një ambient televiziv realiteti, nuk po më jepte atë hapësirë ​​të sigurt për të shprehur emocionet e mia në një mënyrë të shëndetshme.”

Bethenny pyeti: “Si ndihet të jesh në gjendje të tregosh historinë tënde me zërin tënd tani?”

O zot, më duket se e kam këtë mundësi të tregoj sa shumë jam rritur dhe sa shumë po përpiqem të jem një person më i mirë,” u përgjigj Rachel. “Ai person që e pashë duke parë në televizorin tim ishte dikush që është krejtësisht jashtë karakterit nga ai që jam në të vërtetë. Dhe kështu, më pëlqen të kem këtë mundësi për të ndarë anën time të historisë dhe për të përfaqësuar veten në një mënyrë që të ndihem e vërtetë me atë që jam, është gjithçka që mund të kërkoj ndonjëherë.”