PK Kemsley përballet me reagime pas premierës së sezonit 13 të RHOBH

Klea

PK Kemsley përballet me reagime pas premierës së sezonit 13 të RHOBH

Amvisat e vërteta të Beverly Hills sigurisht që ka një fillim të vështirë. Me kaq shumë ndarje që po vazhdojnë, nuk mund të mos pyesësh nëse duhet të quhet ish-zonjat e Beverly Hills. Tani, PK Kemsley po përballet me një lloj tjetër reagimi pas premierës së sezonit 13 të RHOBH.

Çifti i fundit që supozohet se ka dhënë dorëheqjen është Dorit Kemsley dhe PK. Lajmi u përhap se ata janë ndarë dhe ai aktualisht jeton në një hotel. Çifti shpejt i mohoi këto thashetheme. Megjithatë, nuk ishte kjo që e futi PK në telashe gjatë premierës së RHOBH. Në vend të kësaj, ishte afrimi i tij ndaj një të ftuari që Dorit kishte ftuar në shtëpi, në një përpjekje për t’i bashkuar zonjat në kast pas një viti të vështirë.

Një mirëseardhje paksa e vrazhdë

Gjatë episodit premierë të sezonit 13 të RHOBH, Dorit ftoi një shërues intuitiv në shtëpinë e tyre. Alkimistja vendase iu prezantua çiftit si Shqiponja. Ajo ka sjellë me vete edhe një mikeshë dhe të dy janë përshëndetur nga Doriti dhe bashkëshorti i saj, PK.

Kur PK dëgjoi emrin, ai iu drejtua shoqërueses së gruas dhe e pyeti: “A keni edhe ju një emër si Eaglewoman?”

“Po,” u përgjigj gruaja. “Korbi blu.”

Dhe në vend që ta pranonte me mirësjellje këtë, PK iu drejtua gruas së tij për të trolluar pothuajse mysafirët e tyre. “Korbi blu? Dorit, ky është Blue Raven, i njohur gjithashtu si Nancy.

Për fat të mirë, Dorit e njihte aq mirë sa ta ndalonte atë në gjurmët e saj. Ajo shpejt qëndroi mes të ftuarve dhe burrit të saj për t’i ndarë dhe tha shpejt: “Më falni, thjesht do të kërkoj falje tani për burrin tim.”

Dhe përsëri, në vend që ta linte të qetë, PK u dyfishua dhe tha: “Hej, kjo nuk është e drejtë. Nuk thashë asgjë të gabuar. Nuk mund ta besoj që po më justifikoni.”

“Epo, më duhet të bëj bubba, se jam i ngurtësuar se çfarë do të dalë nga goja jote,” u përgjigj Dorit. Nuk mund të them se e fajësojmë atë.

Në vend që të merrte vetëm sugjerimin, PK vazhdoi duke thënë: “Nuk e di nëse duhet të të quaj Shqiponjë, Shqiponjë apo thjesht Grua”. Për të cilën alkimisti qeshi me mirësjellje dhe siklet.

Në një rrëfim më vonë, Dorit pranoi se PK kishte një tendencë të keqe për të mos menduar para se të fliste. “Ai e ka zakon të vendosë këmbën e tij drejt në gojë … duke e bllokuar atë në fyt,” shpjegoi ajo.

Dhe ajo nuk ishte e vetmja e mërzitur nga qëndrimi i tij. Fansat shkuan në Reddit për të treguar se si ishin të tmerruar nga sjellja e tij e keqe dhe se si ai duhet të ishte më i sjellshëm me mysafirët në shtëpinë e tij.

“Unë isha duke u dridhur,” tha njëri. “Kjo zonjë e ëmbël dhe kultura/praktikat e saj nuk duhet të jenë një goditje me grusht. Kaq mungesë respekti dhe e vështirë për t’u parë.”

Një tjetër tha: “Ndihem keq për EagleWoman. Ajo nuk është personazh i këtij emisioni dhe ky është profesioni i saj i vërtetë.”

Shumë të tjerë shtuan se nuk mund ta besonin nivelin e injorancës në vitin 2023 dhe se si PK duhet të kishte qenë më i respektueshëm për mysafirët në shtëpinë e tij dhe për kulturën e të tjerëve.

Ndihemi për PK-në dhe Doritin, dhe duhet të ketë qenë shumë e vështirë të shtënat me martesën tuaj në shkëmb, por gjithsesi, nuk ishte justifikim për të qenë i pasjellshëm.

Sezoni 13 i The Real Housewives of Beverly Hills vazhdon të mërkurën në orën 8/7c në Bravo.