Pjatat e Ariana Madix në rutinën e kujdesit të lëkurës 'të ulët'

Klea

Pjatat e Ariana Madix në rutinën e kujdesit të lëkurës 'të ulët'

Ariana Madix është ende në krye të botës post-skandovale. Bashkë yjet e saj në Vanderpump Rules po e kanë të vështirë të merren me të gjithë suksesin e saj, marrëveshjet fitimprurëse dhe mundësitë e castit. Scheana Shay u shkatërrua pas përfshirjes së bashkë-yllit të saj në VPR në Dancing with the Stars, megjithëse Ariana sugjeroi që marrja e rolit nga ajo ishte më shumë për ty për ish të dashurin e saj, Tom Sandoval.

Ariana banon në Nju Jork ndërsa luan në një vrapim në Chicago të Broadway si Roxy Hart. Vrapimi i saj u zgjat deri më 7 prill. Është mirë që ajo u bë vendase me të dashurin e saj, Daniel Wai, për atë kohë.

Interesi i vazhdueshëm për yllin e Vanderpump Rules bëri që një ekip kamerash të vinte dhe ta intervistonte për rutinën e saj të mëngjesit. Dhe Ariana është po aq qesharake dhe e sinqertë sa mund të jetë dikush për regjimin e saj modest të kujdesit të lëkurës.

Ariana bëri shaka për lëkurën e saj “sapo po plaket”

Seriali “Waking Up With” i Elle filmoi rutinën e mëngjesit të Arianës në gërmimet e saj në NYC. Bravolebrity i rezistoi përqafimit të ditës dhe në vend të kësaj zgjodhi të bënte shaka duke thënë se veprimi i saj i parë çdo mëngjes është “të bërtas dhe të qajë se duhet të jem zgjuar”.

“Nuk më pëlqejnë vërtet mëngjeset, kështu që përpiqem ta mbaj sa më të ulët që të jetë e mundur”, tha ajo më vonë. “Me të vërtetë duke bërë minimumin.”

Duke përdorur metodën bazë të provuar dhe të vërtetë të ujit të ftohtë në fytyrë, Ariana mund të zgjohet dhe të përgatisë lëkurën e saj për një sërë produktesh. Ka Toner dhe hidratues cerapeptide Laneige Cream Skin, të cilin ylli VPR i aplikon. Më pas janë COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence dhe COSRX Snail 92 All in One Cream.

Ariana tha me shaka se lloji i saj i lëkurës “po plaket”. I preferuari i VPR vuri në dukje “Këto linja rreth syve të mi”.

“Do të doja të kisha një dermatolog. Ndoshta lëkura ime do të dukej më mirë,” mendoi Ariana.

Bravolebrity “nuk kishte qenë kurrë te një dermatolog” përveç “një herë kur pata melanoma, e cila nuk ishte argëtuese” në 2019.

Ariana e krahasoi rutinën e saj me një filmim në mëngjes për Vanderpump Rules

Është interesante se producenti i kërkoi Arianës të përshkruante se si do të ishte ndryshe mëngjesi i saj nëse do të përgatitej për Vanderpump Rules.

“Nëse jam duke filmuar për Vanderpump Rules, ato janë skena që ne i filmojmë për ndoshta dy, tre orë në të njëjtën kohë. Dhe ato nuk janë planifikuar kurrë më herët se, le të themi ora 11:00. E vetmja gjë që ndryshon është se unë do të vendosa grim. Dhe pastaj përpiquni të mendoni për një veshje. Dhe pastaj të trembej sepse nuk mund të mendoj për ndonjë gjë të lezetshme”, shpjegoi ylli i Çikagos.

Më e rëndësishmja, Ariana ka një rutinë për të mbështetur trupin e saj për rolin e saj në Broadway. Ajo demonstroi masazhe për këmbët e saj, kërdhokullat dhe kuadratet e saj.

Për sa i përket kordave vokale të shëndetshme, ylli i reality TV përdor një lagështues për t'i hidratuar ato. Një filxhan çaji special funksionon gjithashtu në këtë çështje.

“Ju mund të lëndoni veten,” tha Ariana për nxehtësinë e thatë të dimrit që shkatërroi aftësinë e saj për të kënduar.

Një pikë kryesore nga kjo video argëtuese është se sa e freskët dhe e lumtur duket Ariana. Gëzuar për të mbijetuar të gjitha ato mëngjese të hershme.

Kapni Vanderpump Rules të martën në 8/7c në Bravo.