Pikëpamja e Rachel dhe Jo Wenberg ndaj Katie dështoi

Klea

Pikëpamja e Rachel dhe Jo Wenberg ndaj Katie dështoi

Për të cituar titullin e episodit të saj të podkastit në lidhje me të, Rachel Leviss bëri një gabim. Javën e kaluar, prezantuesja e Rachel Goes Rogue mori pjesë në iHeartRadio Music Awards. Po ashtu edhe ish-bashkëaktorët e saj Vanderpump Rules Katie Maloney dhe Dayna Kathan. Pas ngjarjes, Jo Wenberg postoi një listë të veshjeve më të mira dhe më të këqija në historinë e saj në Instagram. Ndërsa lavdëronte vendin e Rachel në listën më të mirë, ajo gjithashtu lëvizi poshtë për të treguar se Katie dhe Dayna u renditën si më të këqijat (edhe pse arsyeja e dhënë ishte thjesht se ato nuk ishin kohezive). Rachel e ripostoi atë në historinë e saj.

Ditë më vonë, Rakela ishte penduar dhe pretendoi se kjo e rëndonte shumë. Në podkastin e saj, ajo pranoi se e inkurajoi Jo të postonte historinë e dyshimtë. “Unë mendoj se egoja ime më pengoi pak,” tha ajo dhe pranoi se vogëlsia e bëri të ndihej mirë në fillim. Megjithatë, ajo shtoi, “Vendosa se ky nuk ishte vendimi im më i mirë. Sepse jam në këtë hapësirë ​​mësimi dhe rritjeje. Dhe gjithashtu të jesh i sjellshëm.”

Të paktën Rachel ka kërkuar falje dhe ka tentuar të japë llogari, ndryshe nga ish-partneri i marrëdhënieve Tom Sandoval. Megjithatë, faljet janë fjalë boshe nëse veprimet e dikujt nuk i mbështesin ato. Dhe ky veprim shumë i vogël nga Rachel dhe Jo rezultoi mbrapsht për disa arsye.

Pse ta përdorni këtë si përmbajtje podcast?

Duke bërë një episod podcast kushtuar kësaj, Rachel i solli shumë më shumë vëmendje sesa do të kishte ndryshe. Deri në atë pikë sa disa pyesnin veten nëse ky ishte qëllimi i saj i vërtetë. Është mirë që ajo u kërkoi falje Katie dhe Dayna, dhe që ajo e bëri këtë privatisht para podcast-it. Por, çuditërisht, ajo zgjodhi këtë rrugë. Pse të mos postoni një falje si një histori pasuese në Instagram?

Edhe në kërkim të faljes së saj, Rachel duket se fyen Katie dhe Dayna. Rachel thotë se ajo nuk dëshiron të “arritet në të njëjtin nivel me disa nga këta njerëz të tjerë”. Duke shpjeguar veprimet e saj në podcast, Rachel tha vazhdimisht se ajo dhe Jo ishin lënduar nga i njëjti person, duke nënkuptuar qartë Katie. Por kjo gjithashtu u kujtoi shikuesve mizorinë e Rachel-it ndaj Katie-t në sezonin 10. Dhe ndërsa Katie u grind publikisht me Rachel-in dhe Jo-në, shtron pyetjen, pse të tërhiqni edhe Dayna-n?

Vetëm në këtë episod të podcastit, Katie dhe Dayna iu përgjigjën lëvizjes së vogël të Jo dhe Rachel. Në historinë e tyre në Instagram të podcast-it, ata postuan: “A i mësojnë mbretëreshat e bukurisë të kërkojnë falje? Sepse ju tërhiqni atë.” nga Erin Brockovich. Pastaj ata qëlluan përsëri në podkastin e tyre, me pa respekt.

A është Jo një vajzë e keqe në fund të fundit?

Jo fitoi pak simpati nga publiku këtë sezon. Shikuesit e dinin tashmë që Katie bëri komente të pambrojtura për të një vit më parë. Ishte gjithashtu e vështirë ta shikoje atë duke qarë pasi ndërveproi me Katie, Ariana Madix dhe Scheana Shay në Hotel Ziggy. Scheana duke ngacmuar Jon se kishte veshur një kapelë ishte menjëherë nga shkolla e mesme. Në atë kohë, Ariana argumentoi se Jo ishte vajza e vërtetë e keqe për pjesëmarrjen në mbulimin e aferës. Dhe Kristen Doute u kujtoi shikuesve se Jo hodhi poshtë miqësinë e tyre shumëvjeçare për të takuar Tom Schwartz sapo u nda nga Katie.

Megjithatë, simpatia e audiencës vazhdoi kur pamë më shumë lidhjen e saj me Schwartz. Ishte shumë e qartë se Schwartz e udhëhoqi atë. Megjithëse ata pretenduan se ishin beqarë dhe thjesht miq, Jo pranoi se ata shkëmbyen I love you. Dhe Schwartz i tha asaj se nuk ishte gati për një lidhje, por tani ka një të dashur të qëndrueshme.

Megjithatë, postimi i kësaj historie nga Jo bëri që disa të rishikojnë simpatinë e tyre. Ajo tërhoqi vëmendjen edhe për aktivitetin tjetër të saj në rrjetet sociale. Kohët e fundit, ajo ndau një klip nga VPR, duke përplasur Katie dhe duke mbrojtur Schwartz. Ajo gjithashtu ka pëlqyer një sërë komentesh në Instagramin e saj që ofendojnë Katie.

Rachel duke pranuar se është ende në kontakt me Jon dhe ishte ajo që e inkurajoi të postonte, ngre pyetje. A ishin ata në kontakt kur Jo filloi të shfaqej në VPR? A po planifikonin veprimet e saj edhe këtë sezon?

A ka mbetur Rachel në modalitetin e konkursit?

Ndërsa Rachel përpiqet të lëvizë nga Vanderpump Rules, një kritikë e zakonshme është se ajo nuk ka ndryshuar vërtet. Në ribashkimin e sezonit 10, Lisa Vanderpump e thirri atë për konkurrencë të vazhdueshme me femra të tjera, sikur të ishte në një konkurs bukurie. Vendosja e kaq shumë aksioneve në një listë me veshjet më të mira dhe më të këqija përputhet me këtë qëndrim.

Ditë përpara historisë së vogël në Instagram, Rachel postoi se po përpiqej t'i ngrinte gratë në vend që t'i shkatërronte ato. Ajo tha gjithashtu se miqësitë e forta femërore u bënë një prioritet i rëndësishëm. Ky është një objektiv i admirueshëm, por kjo vogëlsi është një zhgënjim i madh.

Kuptohet, Rasheli do të binte përsëri në këtë mentalitet pasi ishte zhytur kaq shumë në konkurse për vite me rradhë. Shpresojmë, ajo do ta thotë këtë kur thotë se po përpiqet të ngrejë lart gratë përpara.

Koha e keqe për disfatën e Katie

Arsyeja tjetër arsyeja pse egërsia e Rachel dhe Jo mori më shumë reagime është se sezoni 11 është sezoni më i mirë i Katie deri më tani. Ajo ka fituar lëvdata për të qenë shoqja e vetme besnike e Arianës dhe se i ka mbajtur këmbët Sandovalit në zjarr. Refuzimi i saj ndaj harkut shumë të keqpërdorur të shëlbimit të Sandovalit është freskues. Midis urrejtjes së ushtrimeve dhe thënies së një shishe me ujë 1000 dollarësh ka ende shije, mirë, ujërrëfimet e saj janë gjithashtu një pikë kryesore.

Kjo nuk do të thotë se është universale, sigurisht. Do të gjeni ende shumë komente që kundërshtojnë Katie në të gjithë internetin. Por shumë llogari dhe podkaste të fansave të Bravo janë në mënyrë të vendosur Team Katie këtë sezon. Prandaj, Rachel dhe Jo nuk mund të befasohen kur të njëjtat llogari dhe podkaste kritikojnë sjelljen e tyre të vogël.