Phaedra Parks mund të fitojë Sezonin 2 të Tradhtarëve, Ja pse

Klea

Phaedra Parks mund të fitojë Sezonin 2 të Tradhtarëve, Ja pse

Tradhtarët Sezoni 2 u hap me zhurmë. Gjithsej 21 yje të realitetit iu bashkuan mikpritësit Alan Cumming në një kështjellë skoceze për të konkurruar për 250,000 dollarë. Dhe përveç talljeve të tij të drejtpërdrejta, Alan po shfaqte pamje mahnitëse. Unë do ta shikoja shfaqjen vetëm për të parë modën e pabesueshme të Alan.

Përveç shfaqjes së lojës së tij të modës, Alan zgjodhi gjithashtu dy nga lojtarët që fshehtas të bëheshin Tradhtarë. Kjo dyshe do të punonte për të vrarë lojtarët, të quajtur Besnik, dhe për t’i nxjerrë ata nga loja. Por në një tryezë të rrumbullakët të natës, Besnikët dhe Tradhtarët do të votonin për të eliminuar një lojtar. Sfidat rigoroze fizike dhe mendore ishin gjithashtu në menunë e përditshme.

Lojtarët duhet të arrijnë deri në fund, gjë që është jashtëzakonisht e vështirë, për të rrëmbyer paratë e çmimit. Nëse ndonjë Besnik kalon vijën e finishit, ata do të ndajnë paratë e çmimit. Nëse një tradhtar i ndërlikuar arrin deri në fund, ata marrin të gjitha paratë.

Alan zgjodhi ish-yllin e The Real Housewives of Atlanta Parqet Fedra dhe ylli i Big Brother, Dan Gheesling si Tradhtarët e parë. Më pas ata rekrutuan veterinerin e Survivor Parvati Shallow për t’u bashkuar me radhët e tyre.

Le të shohim pse Phaedra Parks mund të fitojë Sezonin 2 të The Traitors.

Fedra është e aftë të jetë mashtruese

Siç mund ta mbani mend, Phaedra humbi pjeshkën e saj pas ribashkimit të sezonit 9 të RHOA. Ajo u zbulua si burimi i një thashetheme tmerrësisht shkatërruese për bashkë-yjet e saj, çiftin e martuar Kandi Burruss dhe Todd Tucker. Phaedra i tha më të mirës së saj, Porsha Williams, se çifti donte ta drogonte Porshën dhe ta sulmonte seksualisht. Porsha e besoi Fedrën dhe i paraqiti akuzat në kamera.

Në kohën e ribashkimit, Porshës i ishte dorëzuar një letër pushimi dhe ndalimi nga Kandi. Kështu, ajo i kërkoi Fedrës të fliste pasi ajo e informoi Porshën për planin e supozuar. Fedra tregoi aftësinë e saj për të qëndruar e qetë nën presion kur këmbënguli që ajo të përsëriste vetëm një thashetheme që dëgjoi.

Kandi ishte i indinjuar nga “GENJESHTRAT!” Porsha u shtyp se ajo besoi Fedra dhe gënjeu për Kandi. Dhe as Jezusi nuk mund ta rregullonte atë në mënyrë që Fedra të mund të mbante punën e saj.

Por aftësia e Phaedra për të bërë Porsha të përhapë thashethemet dhe të marrë rënien tregoi se sa dinak dhe mashtrues mund të jetë Fedra. Edhe kur të gjithë u kthyen kundër saj, Fedra nuk e humbi qetësinë. Kjo është një aftësi e shkëlqyer për të qenë një nga Tradhtarët e sezonit të dytë.

Trajnimi i saj si avokate është një pasuri

Të mos harrojmë se Fedra ka një mori përvojash për të nxjerrë. Ajo është një avokate dhe një praktikuese Reiki. Dhe duke qenë se ajo raportohet se po takohet me një mjek, Phaedra u fut në serialin Bravo, Married to Medicine.

Ajo merr një kënaqësi të shijshme në vrasjen e konkurrentëve të saj në The Traitors. Kjo mund të jetë për shkak se Phaedra është gjithashtu një mortician i certifikuar.

Sigurisht, trajnimi i saj si avokate është një bonus i caktuar. Fedra di të lexojë gjuhën e trupit dhe është shumë inteligjente. Të gjitha këto janë aftësi thelbësore për të kaluar vijën e finishit dhe për të fituar.

Phaedra po vret lojën sociale

Phaedra nuk ishte i vetmi yll i Real Housewives, i cili u përfshi në kast. Tamra Judge nga The Real Housewives of Orange County, Larsa Pippen nga The Real Housewives of Miami, dhe bashkë-ylli i dikurshëm i Phaedra, Shereé Whitfield nga RHOA, të gjithë kishin modën e tyre më të mirë skoceze për lojën.

Pra, a mund të ketë një aleancë amvisash? Phaedra ka treguar për “The Daily Dish” për lidhjen me amvise. “Unë mendoj se jam nga i njëjti rrjet – dhe [because] ne e dinim [The Traitors] ishte në Peacock—ne menduam, ‘Oh, është rrjeti ynë. Të gjithë erdhët në shtëpinë tonë për të luajtur, kështu që ne duhet të jemi në gjendje të fitojmë.’ Megjithatë, ishte loja e kujtdo për të humbur ose për të fituar”, tha ajo.

Loja sociale e Fedras ishte pothuajse e patëmetë. Ajo ngushëlloi Larsën pasi i dashuri i saj, Marcus Jordan, u vra. Kur boksieri Deontay Wilder po qante pasi drejtoi akuzën për dëbimin e ish-profit të Dancing with the Stars, Maksim Chmerkovskiy, Phaedra thau lotët.

Ajo është fenomenale në dëgjim, por flet aq sa për të penguar dyshimet. Edhe sensi i humorit të Fedras duket se e bën atë të duket më pak kërcënuese. Deri më tani, ndërsa shumë besimtarë dyshojnë për Danin, askush nuk e ka konsideruar Fedrën si një kërcënim. Kjo premton mirë që ajo të qëndrojë deri në fund të ndeshjes.

Ajo nuk ka frikë të jetë e pamëshirshme

Fedra ndau ndjenjat e saj për të qenë një tradhtar në rrëfimin e saj. “Unë jam i dyshuari më i pamundur. Por unë në fakt kujdesem për shumë nga këta njerëz,” shpjegoi Phaedra. “Por ata duhet të vdesin.”

Phaedra i tha Parade se xhirimi i një shfaqjeje amvisash ishte një avantazh për yjet e Bravo. “Ne patjetër duhet të luftojmë me një bandë zuzaresh hakmarrëse, mashtruese. Mendoj se është një stërvitje perfekte,” shpjegoi ajo. Kjo ish-pjeshkë e fshehtë nuk është penduar për komplotin e vrasjes së lojtarëve të tjerë. Gjithçka duke manipuluar grupin me lojën e saj sociale. Nga treshja e tradhtarëve, Fedra po qëndron shumë poshtë radarit.

Phaedra Parks mund të fitojë Sezonin 2 të The Traitors duke përdorur aftësinë e saj për të gënjyer, mashtruar dhe për të vazhduar një lojë mjeshtërore sociale. Për mendimin tim, është loja e saj për të humbur.