Pete Davidson pranon se ka marrë qetësuesin e kalit, ketamine gjatë takimit me Kim Kardashian!

Klea

Pete Davidson pranon se ka marrë qetësuesin e kalit, ketamine gjatë takimit me Kim Kardashian!

Pete Davidson pranon se ka marrë qetësuesin e kalit, ketamine gjatë takimit me Kim Kardashian!

Pete Davidsoni cili është “i sapo dalë nga rehabilitimi”, nisi shfaqjen e tij komike në Atlantic City, New Jersey me John Mulvaney dhe Jon Stewart javën e kaluar duke folur për periudhën e tij më të fundit në trajtim.

“Unë jam i sapo dalë nga rehabilitimi, të gjithë,” i tha ai turmës në Ettes Arena të Hard Rock Hotel & Casino’s, sipas një raporti People. “Kam marrë atë shkëlqimin pas rehabilitimit. Hera e shtatë është sharmi!”

Pete Davidson

Pete Davidson vazhdoi duke thënë se ai kishte marrë ketaminë në baza ditore për katër vjet përpara se të kërkonte ndihmë. Sipas Agjencisë Amerikane të Zbatimit të Drogës, Ketamina përdoret për trajtimin e depresionit. Droga disociuese, e cila mund të përdoret edhe si anestetik, i bën përdoruesit të ndihen të shkëputur nga dhimbja dhe mund të shkaktojë një ndjenjë qetësimi dhe amnezie.

“Ishte magjike,” i tha humoristi audiencës.

Pete Davidson

Pete Davidson zbuloi se droga kishte shkaktuar edhe episode psikodelike.

“Një herë mora The Wiggles për t’u bashkuar me Listën e Shindlerit,” tha me shaka alumi i Saturday Night Live.

Davidson Ai rrëfeu se ai ishte i qetë ndërsa merrte pjesë në funeralin e Aretha Franklin në 2018, duke shtuar se nuk mund ta besonte se ishte në publik në atë gjendje shpirtërore.

Pete Davidson

Davidson ishte i lidhur romantikisht me yllin e realitetit, Kim Kardashiannga tetori 2021 deri në gusht 2022.

29-vjeçari i tha turmës se besonte se duhej t’i tejkalonte problemet e tij me substancat, duke komentuar: “Nuk mund të bësh drogë në të 30-at” sepse në atë moment “nuk është më bukur” dhe “ju thjesht je një i varur nga droga.”

Pete Davidson

Në qershor, People konfirmoi se ylli i “Bupkis” kishte shkuar në rehabilitim për të trajtuar çështjet në lidhje me çrregullimin e stresit post-traumatik dhe çrregullimin e personalitetit kufitar.

Pete shpesh do ta kontrollojë veten në rehabilitim për të punuar në këto çështje, “tha një burim i brendshëm në atë kohë. “Miqtë dhe familja e tij kanë qenë mbështetëse gjatë kësaj kohe.”

Pete Davidson

Davidson e trajtoi diagnozën e tij gjatë një shkëmbimi me Glenn Close për serialin e Varietetit “Aktorët në Aktorë”, në 2017.

“Unë kam qenë gjithmonë kaq konfuz gjatë gjithë kohës, dhe mendoja se diçka nuk ishte në rregull dhe nuk dija si ta trajtoja atë.” Davidson kujtohet. “Pastaj, kur dikush më në fund ju thotë, pesha e botës ndihet e hequr nga supet tuaja. Ndihesh shumë më mirë.”

Kim Kardashian

Ai shpjegoi pse ishte tërhequr nga komedia stand-up, duke iu referuar babait të tij, Scott Davidson, një zjarrfikës që vdiq duke iu përgjigjur sulmit në Qendrën Botërore të Tregtisë më 11 shtator 2001.

“Padyshim që ka shumë punë më të guximshme, por unë mendoj se është e guximshme të dalësh në skenë para njerëzve sepse është e tmerrshme,” tha ai. “Arsyeja pse mendoj se isha në gjendje ta bëja është sepse një gjë e keqe më ndodhi kur isha vërtet e re. Ne humbëm babanë tim. Kur isha 16 vjeç, gjithmonë doja ta provoja, sepse ishte ajo që më bëri – Eddie Murphy dhe Chappelle dhe Bill Burr. Miqtë e mi thanë: ‘Duhet ta bësh’. Dhe shkoi në rregull.”

Pete Davidson

Komediani gjithashtu tregoi se ai luftoi me PTSD si rezultat i vdekjes së babait të tij, gjatë një paraqitjeje në podcast “Real Ones”.

“Babai im më tha se do të më merrte nga shkolla më 11 shtator. Më kapi nëna ime”, filloi ai. “Ajo nuk më tha se çfarë po ndodhte për tri ditë. Dhe ajo vazhdonte të më thoshte: ‘Babi është në punë’, ‘Po vjen në shtëpi’, çfarëdo qoftë. Nuk e kisha idenë.”

Pete Davidson

Davidson përshkroi ndezjen e televizorit dhe pa babanë e tij në një transmetim lajmesh që po transmetonte imazhet e zjarrfikësit që vdiq atë ditë.

“Ishte e çuditshme sepse nuk e dinim që ai kishte vdekur për tre javë,” shtoi ai. “Po gjenin njerëz, e dini? … Dhe kishte vetëm një lloj shprese. Dhe si, ishte vetëm lart e poshtë, dhe askush nuk dinte si ta trajtonte atë.”

Pete Davidson

Ai shtoi se trauma e humbjes së babait të tij çoi në çështje të braktisjes.

“E di, babi thotë se po vjen të të marrë dhe jo,” tha ai. “Për jetën, unë nuk besoj askënd dhe po përpiqem të mësoj se si t’u besoj njerëzve – dhe Hollivudi nuk është saktësisht vendi më i mirë për të mësuar këtë aftësi.”