Pete Davidson

Klea

Pete Davidson dhuron afër një milion dollarë për aktorin e pushuar të 'Bupkis'!

Pete Davidson i dhuron afër një milion dollarë aktorëve të pushuar të “Bupkis”.

Pete Davidson thuhet se u shpërndanë shumë para krijuesve të “Bupkis”, pasi largimi i alumit të “Saturday Night Live” çoi në anulimin e shfaqjes, raporton TMZ.

Komediani u dha “qindra mijëra” dollarë krijuesve që krijuan sezonin 1 të “Bupkis”, një serial humoristik gjysmë ore rreth e Davidson jeta, thanë të brendshëm për gazetën. Burimet shpjeguan se dorëzimet e parave ishin mënyra e tij duke falënderuar artistët për gjithë punën e tyre të palodhur.

Pete Davidson

Davidson shpërndau para “vetëm një grushti njerëzish”, të cilët ishin “të përfshirë në sezonin 1, por që nuk po punonin domosdoshmërisht në sezonin e dytë tashmë të vdekur”, tha një informator për gazetën.

Davidson u largua nga seriali Peacock muajin e kaluar. Shfaqja, ku luajtën bashkë Edie Falco dhe Joe Pesci, u zhvillua për tetë episode dhe u rinovua për një sezon të dytë në qershor 2023.

Pete Davidson

Shërbimi i transmetimit anuloi “Bupkis” më pas Davidson njoftoi largimin e tij.

Në mars, komediani 30-vjeçar foli për Variety për vendimin e tij për t'u larguar nga seriali.

“Unë e kam parë gjithmonë 'Bupkis' si një dritare në jetën time, pasi është shumë personale dhe për betejat dhe familjen time.” Davidson tha.

Pete Davidson

Ai shtoi: “Pas gati një dekade të jetës sime personale në media, doja një shans për të treguar historinë time sipas mënyrës sime. Nga e gjithë puna që kam bërë ndonjëherë, 'Bupkis' është deri tani ajo për të cilën jam më shumë krenare.”

Davidson shprehu gjithashtu falënderimet e tij për “Lorne Michaels dhe Broadway Video, Peacock, Universal Television dhe kastë dhe shkrimtarë të mrekullueshëm që më ndihmuan të krijoj diçka të sinqertë, qesharake dhe të përzemërt”.

“Gjithashtu ndjej se kjo pjesë e jetës sime ka përfunduar”, shpjegoi ylli i “Meet Cute”. “Jam shumë i emocionuar për këtë kapitull të ardhshëm dhe për ju djema për të parë punën. Faleminderit të gjithëve që më mbështesni sepse ju jam gjithmonë mirënjohës.”

Pete Davidson

Insajderët e TMZ-së gjithashtu e kanë përgatitur këtë Davidson ishte vendosur të luante së bashku me Eddie Murphy në një “blockbuster të madh” të ardhshëm.

Davidson bëri bujë në shtator kur zbuloi se kishte marrë ketaminë në baza ditore për katër vjet përpara se të kërkonte ndihmë.

Pete Davidson

Në shtator 2023, Davidson nisi shfaqjen e tij komike në Atlantic City, New Jersey me John Mulvaney dhe Jon Stewart duke folur për periudhën e tij më të fundit në trajtim.

“Unë jam i sapo dalë nga rehabilitimi, të gjithë,” i tha ai turmës në Ettes Arena të Hard Rock Hotel & Casino's, sipas një raporti People. “Kam marrë atë shkëlqimin pas rehabilitimit. Hera e shtatë është sharmi!”

Pete Davidson

Ketamina përdoret për trajtimin e depresionit, sipas Agjencisë Amerikane të Zbatimit të Drogës. Droga disociuese, e cila mund të përdoret edhe si anestetik, i bën përdoruesit të ndihen të shkëputur nga dhimbja dhe mund të shkaktojë një ndjenjë qetësimi dhe amnezie.

“Ishte magjike,” Davidson i tha audiencës së tij.

Ai i tha turmës se besonte se duhej t'i tejkalonte çështjet e tij të abuzimit me substancat, duke komentuar: “Nuk mund të drogoheni në të 30-at”, sepse në atë moment “nuk është më bukur” dhe “je thjesht një i varur nga droga. ”