PETA e zemëruar me Tom Sandoval për pozuar me Tigrin në Tajlandë

Klea

PETA e zemëruar me Tom Sandoval për pozuar me Tigrin në Tajlandë

Tom Sandoval është duke përqafuar sërish personazhin e tij zuzar të praktikuar mirë. Ai po përballet me një breshëri kritikash nga fansat dhe anëtarët e tjerë të kastit. Pse? Oh, vetëm për t’u shoqëruar rastësisht me një tigër të mbyllur. PETA menjëherë hyri në bisedë për të edukuar yllin e Vanderpump Rules me një letër të rreptë, pasi u shfaq një video ku ai u shoqërua me një tigër në Tiger World Thailand.

Përvoja e tigrave të Tomit në Tajlandë zemëron PETA-n

Tom shkoi në Instagram Stories të martën për të ndarë foto dhe video të përvojës së tij të robëruar me tigër. Përmbajtja e tij e tregoi atë duke ushqyer me pulë macet e mëdha padyshim të mjera. Trajtuesit e tyre më pas u përpoqën t’i bënin ata të bashkëpunonin për një fotosesion me kokën e poo-poo Tom.

Edhe pse Tom’s Story tani është i vjetëruar, interneti është përgjithmonë dhe reagimi ishte i shpejtë. PETA e mori vesh shpejt dhe i dërgoi një letër Tomit, të cilën TMZ e mori në dorë.

Në letrën e tyre, PETA i jep leksione Tomit mbi injorancën e dukshme pas sesionit të tij të vogël fotografik. “Kur njerëz të njohur si ju pozojnë me kafshë të egra, njerëzit nxiten të mbështesin përvojat e kafshëve me pagesë për të luajtur, për të cilat këlyshët e maceve të mëdha u shkëputen para kohe nga nënat e tyre dhe u mohohet liria e tyre, si dhe çdo gjë e natyrshme dhe e rëndësishme për të. ata”, qortojnë ata.

PETA më pas shfrytëzoi rastin për të shkolluar Tomin për sjelljen e tigrave, duke theksuar se tigrat e egër largohen nga njerëzit (do të supozoja se Sandy-n veçanërisht, pasi edhe shumë prej nesh njerëzit nuk duan të jenë pranë tij) dhe preferojnë të vetmuarit, të izoluarit. jeta. Ata e çojnë pikën në shtëpi, duke thënë: “Çdo ndërveprim njerëzor me macet e mëdha paraqet rreziqe si për njerëzit ashtu edhe për macet, dhe macet e mëdha të robëruara kanë sulmuar dhe vrarë rrëmbyesit dhe vizitorët e tyre”.

PETA i dha Tomit disa këshilla për ndarje, duke i thënë se ai duhet të konsiderojë konsultimin me ta përpara vizitës së tij të ardhshme të improvizuar në kopshtin zoologjik.

Disa nga aktorët e Tomit në VPR folën gjithashtu kundër marifetit të tij me tigër

Ndërsa Tom arriti t’i shpëtojë takimit të tigrave i padëmtuar fizikisht, bota në internet po gumëzhin nga kritikat nga fansat dhe madje edhe kolegët e tij të VPR, Lala Kent dhe James Kennedy.

Lala bëri një postim në Instagram Stories duke qortuar “anëtarin e saj” të paidentifikuar për patronizimin e një biznesi që mban kafshë në robëri.

Dhe James, Statleri i Waldorfit të Lalës, ishte i neveritur gjithashtu nga vendimi i Tomit, duke folur kundër mizorisë së kafshëve dhe duke ringjallur fyerjen e tij të cituar shpesh të drejtuar nga Tom për “krimbin me (jashtë) mustaqe”.

Ndonëse do të doja ta shihja Tomin të hidhet në gropën e luanëve dhe të copëtohet nga bashkë-yjet e tij të zemëruar kur të kthehet VPR, kjo është e vetmja herë që ai duhet të ngatërrohet me macet e mëdha!

Sezoni 11 i Vanderpump Rules shfaqet premierë më 30 janar në orën 8/7c në Bravo.