Pesë stinët kryesore të RHONJ që duhet të shikoni

Klea

Pesë stinët kryesore të RHONJ që duhet të shikoni

Unë jam një fans krenar i Amvise të vërteta të Nju Xhersit. A mund të jetë për shkak se unë jam gjithashtu një vajzë Jersey? Njeqind per qind. Megjithatë, ekskluziviteti i Bravo qëndron gjithashtu mbi disa nga seritë e tjera të rrjetit. Franshiza e Garden State filloi si një njësi familjare e zhytur në grindje dhe besnikëri.

1. Sezoni 1

Siç këndoi dikur Maria von Trapp, “Le të fillojmë që në fillim”. Nëse po filloni udhëtimin tuaj me gratë e Garden State, duhet të shikoni sezonin 1. Sezoni i premierës i tërhoqi menjëherë shikuesit si unë. Nga Episodi 1, ishte e qartë se Teresa Giudice dhe Joe Giudice ishin në hije me paratë, Carolina Manzo ishte pula nënë dhe Danielle Staub ishte heroi / zuzari që na duhej në TV realitet. Nëse nuk shikoni asnjë episod tjetër, është e nevojshme të shikoni finalen e sezonit me rrokullisjen e famshme të tryezës Teresa. Fjalë për fjalë e vendosi ekskluzivitetin në hartë.

2. Sezoni 5

Sezoni 5 i Real Housewives of New Jersey ishte hera e fundit që pamë Jacqueline Laurita, Kathy Wakile dhe Caroline së bashku në ekran. Ky ishte sezoni në të cilin grindja Gorga/Giudice/Wakile ishte më e errëta, gjë që e bëri një sezon shumë stresues, por argëtues. Thelbi kryesor i këtij sezoni ishte udhëtimi në Liqenin Xhorxh, ku Joe Gorga dhe Joe Giudice shkuan drejt kokës – fjalë për fjalë – gjatë një seance terapie. Pamë edhe dramatikën e Melissa Gorgës teksa ajo lutej për paqen familjare në gjunjë.

3. Sezoni 10

Siç vuri në dukje Margaret Josephs, “Këto gra do të mbanin një thikë të përgjakur në shpinë dhe do t'ju goditnin”. Sezoni 10 ishte koha kur pamë Terezën duke pritur rezultatin e gjyqit të Joe. Falë jogës, Danielle u kthye, duke pretenduar se ishte e qetë si një kastravec. Por historia e madhe ishte bishti i kalit të Margaretës që iu hoq nga koka Danielle. Më vonë Marge mësoi se ishte me nxitjen e Terezës, të ashtuquajturës mikesha e saj. Goditja me thikë ishte e tmerrshme, por një sezon për të mos humbur.

4. Sezoni 7

Jacqueline u kthye! Tifozët origjinalë të Real Housewives të New Jersey ishin të emocionuar, por emocioni i tyre zgjati shumë me prezantimin e Siggy Flicker. Tereza u lirua nga burgu pas 11 muajsh e gjysmë. Ribashkimi i përlotur mes saj dhe katër vajzave të saj ndihmoi në vendosjen e OG si heroin e historisë së saj. Sezoni 7 tregoi gjithashtu se sa keq donte Melissa të dilte nga hija e të shoqit dhe të ndiqte pasionin e saj për modën.

5. Sezoni 3

Nëse sapo po filloni zhytjen tuaj të thellë në Real Housewives të Nju Xhersit, sezoni i fundit duhet të siguroheni që të shikoni sezonin 3. Dino Manzo dhe Danielle u larguan dhe Melissa dhe Kathy u futën në një kënd dinamik familjar. Tereza nuk ishte e kënaqur me vendimin e diskutueshëm dhe kështu filloi komplotin e saj për të fajësuar familjen e saj përgjithmonë për çështjet e tyre.

Shmangni sezonin 6

RHONJ Sezoni 6 ishte një mrekulli me një goditje për ekskluzivitetin. Asnjë nga fillestarët nuk zgjati. Dhe Amber Marchese e forcoi vendin e saj si një nga amviset më të papëlqyera të të gjitha kohërave. Sinqerisht, as që mund të kujtoj se çfarë ndodhi në të vërtetë atë sezon, dhe potencialisht sapo u mbylla për të 18 episodet.

Shmangni sezonin 9

Personalisht, sezoni 9 i Real Housewives of New Jersey ishte një nga më pak të këndshëm për mua. Ne takuam Jennifer Aydin dhe Jackie Goldschneider. E vetmja rreshtim argjendi ishte se Siggy mori çizmin. Sezoni u konsiderua si një fillim i ri, por në përgjithësi i mërzitshëm. Midis konkursit të Terezës në bodybuilding, i cili e tregoi atë duke sjellë një kuti drekë kudo dhe udhëtimin në Oklahoma, sezoni është një mungesë e madhe për mua pasi është thjesht një mbushës.

Kapni sezonin 14 të Real Housewives of New Jersey çdo të enjte në Bravo.