Pesë episodet e Shtëpisë Verore që duhen parë

Klea

Pesë episodet e Shtëpisë Verore që duhen parë

Sezoni 8 i Shtëpi verore është në ecje të plotë. Sezoni i ri do të jetë një nga verat më dramatike deri më tani. Midis marrëdhënies së shkatërruar të Carl Radke dhe Lindsay Hubbard me romancën e lulëzuar të Ciara Miller dhe West Wilson, fansat janë shumë të investuar në dramë.

Suksesi i sezonit mund t'i atribuohet gjithashtu bisedave rreth ndarjes së Carl dhe Lindsay. Ndarja tronditëse ka tërhequr vëmendjen e shikuesve të rinj. Për nder të sezonit të 8-të, le të zbulojmë historinë tonë të Shtëpisë Verore. Këtu janë pesë episode të shikimit që duhet të shikoni nëse jeni një shikues i ri.

Sezoni 2, Episodi 9: Vera duhet të jetë argëtuese

Në sezonin 2 të Summer House, Kyle Cooke po përshtatej për të qenë një njeri i marrë në Hamptons. Pas verërave të pafundme që nuk kishte kujt t'i përgjigjej, ylli i Bravo po përballej me disa dhimbje në rritje në marrëdhënie. Deri në episodin 9, ai kishte mjaft. Ai sulmoi të dashurën e tij, Amanda Batula, pasi ajo i sugjeroi që ta ftohte me pije. Ai iu përgjigj kërkesës së Amandës duke thënë: “Vera duhet të jetë argëtuese! Amanda, jo argëtim.” Citati është bërë i preferuar në mesin e fansave. Ky episod është një pjesë thelbësore e historisë së Summer House dhe na ndihmon të kuptojmë pse Amanda ndonjëherë ka një siguresë kaq të shkurtër me Kyle.

Sezoni 3, Episodi 1: Elefanti në dhomë

Sezoni 3 prezantoi një epokë të re për Shtëpinë e Verës. Binjakët Wirkus dhe Stephen McGee u larguan nga shfaqja, duke lënë vend për të rinjtë Paige DeSorbo, Hannah Berner dhe Jordan Verroi. Hannah dhe Jordan nuk zgjatën shumë, por Paige është bërë një pjesë e madhe e shfaqjes. Është e vështirë të imagjinohet një kohë kur ajo nuk ishte në përzierje. Premiera e Sezonit 3 është thelbësore për të kuptuar harkun e saj në shfaqje. Ai përmban gjithashtu momente argëtuese si reagimi i aktorëve ndaj emailit prej 17 faqesh të Kyle që ai u dërgoi të gjithëve përpara ditës së transferimit. I çmendur.

Sezoni 3, Episodi 10: E vërtetë ose e rreme

Episodi i sezonit 3 “True or False” ka të bëjë me Amanda dhe Kyle. Lindsay e informoi Kyle se kishte një thashetheme që qarkullonte se ai u martua me një vajzë që nuk ishte Amanda gjatë një nate të dehur. Kyle pranoi se ishte e mundur sepse ai po festonte shumë atë muaj. Ai i tha Amandës për thashethemet dhe ajo dukshëm ishte e mërzitur. Ky episod është sinqerisht AF e trishtuar, por ofron një pasqyrë të historisë së komplikuar të Kyle dhe Amanda.

Sezoni 5, Episodi 1: Puth dhe Mos thuaj

Premiera e sezonit 5 “Kiss and Don't Tell” na prezantoi me Ciara, kështu që po, është thelbësore ta shikojmë. Sinqerisht, i gjithë sezoni është i rëndësishëm për t'u parë. Mes zhurmës së sanduiçit të Lindsay dhe trekëndëshit të dashurisë Hannah, Ciara, Luke Gulbranson, ka shumë momente ikonike atje. Sidoqoftë, premiera është aty ku filloi gjithçka, kështu që nëse jeni duke kërkuar për një episod nga Sezoni 5 për të parë, ky është padyshim ai.

Përmendje e nderuar: Sezoni 4, Episodi 1: Big Bang

Nuk do ta quaja premierën e sezonit 4 “TV që duhet parë”, por është hera e parë që Carl dhe Lindsay zbulojnë se mund të ketë diçka më shumë se miqësi mes tyre. Në episodin “The Big Bang”, zbulojmë se Lindsay dhe Carl u lidhën përpara fillimit të xhirimeve. “I lidhur” mund të mos jetë termi i duhur. Shtëpia e përshkroi atë si një “pa puthje, goditje gishtash”. Sa romantike! Të dy vendosën të qetësojnë tensionin e tyre romantik për pak pas këtij largimi të shpejtë nga zona e miqve, por padyshim, ne e dimë se ata e rikthejnë atë më vonë.

Sezoni 4, Episodi 3: Takimi më i keq ndonjëherë

Nëse po kërkoni të kuptoni marrëdhënien e Carl dhe Lindsay, mos shikoni më larg se episodi i sezonit 4 “Data më e keqe ndonjëherë”. Pas goditjes së gishtit, të dy vendosën të shkonin në një takim për të parë nëse shkëndija ishte e vërtetë. Por nuk shkoi aq vapë. Ata filluan të bërtasin me njëri-tjetrin 10 minuta pas takimit. Lindsay madje duhej të “bënte një xhiro” për t'u qetësuar. Po, kishte shenja që në fillim se kjo marrëdhënie ishte e dënuar.

Summer House transmetohet të enjten në orën 21:00/ET në Bravo.