Alexia Nepola and Adriana de Moura

Klea

Përplasja e zjarrtë e Alexia Nepola dhe Adriana de Moura në Miami: Shkëndijat fluturojnë në një debat të fortë!

Përplasja e zjarrtë e Alexia Nepola dhe Adriana de Moura në Miami: Shkëndijat fluturojnë në një debat të fortë!

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura hyri në një debat të ashpër në Aeroportin Ndërkombëtar të Majamit pasi u kthye në shtëpi nga BravoCon 2023.

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura

Amvisat e vërteta të Majamit yjet u vunë re në një përleshje verbale pranë zonës së marrjes së bagazheve të aeroportit pasi fluturuan në shtëpi nga ngjarja e Las Vegasit, raporton Page Six.

Një hajdut i tha mediumit se Aleksia përballur Adriana mbi komentet që ajo bëri për financat dhe martesën e saj, të cilat u transmetuan gjatë dy episodeve të para të serialit. Kështu tha burimi Aleksia shikoi episodet në fluturim dhe u kundërpërgjigj mes besimit se ylli i saj po përhapte gënjeshtra për familjen e saj.

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura

e Adrianës modeli ka qenë gjithmonë të sulmosh një nga zonjat,” tha burimi i brendshëm. “Ajo është sulmuar Larsa [Pippen]Marysol, [Patton] dhe tani ajo vazhdon të sulmojë Aleksia.”

Sezonin e kaluar, Adriana pati polemika pasi ajo krahasoi një lëndim të lehtë me e Aleksisë djali, aksidenti gati fatal i Frankie Rosello-s. Përplasja e vitit 2011 e la Frankin me lëndime të përhershme në tru.

Adriana kërkoi falje për pohimin e saj në shkurt, duke i thënë Page Six – “Më vjen keq që përdor analogjinë.”

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura

Adriana, 57, dhe Aleksia56, dukej se ishte në kushte më miqësore gjatë dy episodeve të para të RHOM, por duket se grindja nuk ka përfunduar. Adriana nisi sezonin 6 duke pretenduar se Aleksia dhe bashkëshorti, Todd Nepola, po luftonin për të përballuar apartamentin e tyre luksoz në Magic City mes çështjeve martesore.

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura

Të shtunën, një burim i brendshëm i tha TMZ këtë Aleksia e quajti veten “një yll” dhe e quajti Adriana Anëtari i kastit “më i dobët”. Një kalimtar e ka ngrënë atë Aleksia ishte ulur me kolegun e tij, Julia Lemigovanë aeroplan, i cili supozohet se ka bërë Adriana “xheloze”, siç ishte mikesha me të Julia së pari.

Adriana është shumë xheloz e Aleksisë miqësi dhe marrëdhënie të reja me Julia”, ka thënë burimi.

Spiuni vuri në dukje se Adriana “vazhdoi të afrohej Julia” gjatë fluturimit të tyre në shtëpi.

Një burim i tha Page Six këtë Adriana “fajësoi prodhimin” pas hijezimit e Aleksisë martesa dhe gjendja financiare në kamera.

Alexia Nepola dhe Adriana de Moura

Një burim i brendshëm mohoi pretendimin, duke komentuar – “Prodhimi nuk e bën askënd të bëjë asgjë. Është një gënjeshtër që producentët i kërkojnë kastit të trazojë tenxheren. Kjo nuk eshte e vertete.”

Këshilltari vazhdoi ta pretendonte këtë Adriana, i cili thuhet se ka telefonuar Aleksia një “vrimë” gjatë grindjes publike, është “e dëshpëruar” për një histori që do ta shtyjë atë nga një “shoqe” në një “Shtëpiake” me kohë të plotë në Miami.

Përplasja e çiftit në aeroport nuk u kthye fizike, por bashkë-ylli i tyre, Kiki Barth, thuhet se ka ndërhyrë për të qetësuar dyshen.

Alexia Echevarria

Aleksia dhe Adriana ende nuk e kanë adresuar publikisht episodin, por do të vijnë ballë për ballë kur kasti të mblidhet për të filmuar ribashkimin e Sezonit 6.

Amvisat e vërteta të Majamit transmetohet të mërkurën, në orën 21:00 ET, në Bravo.