Monica Garcia

Klea

PËRMBLEDHJE ‘RHOSLC’: Nëna e Monica Garcia e quan ‘nënën e saj’ në një debat të ashpër!

PËRMBLEDHJE ‘RHOSLC’: Nëna e Monica Garcia e quan ‘nënën e saj’ në një debat të ashpër!

Episodi i së martës mbrëma i Amvisat e vërteta të Solt Lake City shfaqi një përballje të tensionuar mes Monica Garcia dhe nëna e saj, Lindasi dhe konflikte të tjera ndërpersonale midis aktorëve.

Monika zbulon fëmijërinë e trazuar

Episodi fillon me Heather Gay dhe Monica Garcia pas mëngjesit të diskutueshëm të Pashkëve në Angie Katsanevas’ shtëpi, Heather të ftuar Monika për një udhëtim me motor dëbore, duke i dhënë asaj një mundësi për të shprehur ndjenjat e saj. “Faleminderit shumë që më thirrët” Monika tregon Heather. “Kjo do të thoshte shumë, dhe unë vërtet kisha nevojë për këtë.” Monika ndan përvojat e kaluara të braktisjes dhe konflikteve me nënën e saj, duke rezonuar me Heather’s histori personale.

Heather Gay

Monika ndau përvoja traumatike nga e kaluara e saj, duke shpjeguar se si nëna e saj e la atë me një familje tjetër në moshën 12-vjeçare për të ndjekur ëndrrat në Nju Jork. Ky sfond hapi skenën për emocionet e intensifikuara gjatë konfliktit në Angie’s Dreka e Pashkëve.

Monica Garcia

Monika u hap për tensionet e vazhdueshme. e Monikës nëna, pasi kishte financuar një makinë për të për shkak të e Monikës kredi e keqe, përdori mjetin si mjet kontrolli, duke kërcënuar se do ta raportonte si të vjedhur nëse nuk do të kthehej menjëherë gjatë mosmarrëveshjeve. “Është një taktikë kontrolli,” Monika shpjeguar gjatë një diskutimi me grupin.

Monica Garcia

Mary’s Done With Whitney

Tensione të tjera u shfaqën në një takim darkë mes Whitney Rose dhe Mary Cosbye shënuar nga shkëmbime të sinqerta dhe të ashpra. Maria përfundimisht u largua herët nga darka, duke shprehur pakënaqësi të thellë me fjalët dhe veprimet e Whitney.

“Na keni munguar në Pashkët Greke” Whitney tregon një i painteresuar Maria. “Nuk më ka munguar”, Maria këputet shpejt.

Mary Cosby

Kamerierja u shërben ushqimin dhe pa dashje i derdh pak uthull balsamike e Marisë veshje, duke shkaktuar Maria për të reaguar me sy të hapur.

“Më vjen shumë keq!” serveri kërkon falje. “Më lër të të marr një pjatë të re, mirë?”

“Ti nuk më ke derdhur ushqim”, mërmëritë Meri. “O Zot i madh.” Në një intervistë, ajo shton: “Pse nuk ia derdhi Whitney-t? Kjo është një shenjë. Nuk duhet të jesh këtu sonte.”

Mary Cosby

Whitney thyen akullin duke ofruar Maria një falje, “Më kanë zënë shumë fjalë për ty, dhe më vjen shumë keq,” fillon ajo.

“Ti na e ke prerë të ardhmen” Maria përgjigjet.

Mary Cosby

“Por, Mari,” Whitney thotë, “ju duhet ta zotëroni atë gjithashtu.”

“Çfarë do të thuash?” Maria pyet. “Duhet të zotëroj ty që flet për mua?”

“Më dërgove mesazhe të këqija me tekst,” Whitney përgjigjet, “dhe më lëndoi ndjenjat”.

Mary Cosby

“Rritu, vajzë e vogël,” e ngopur Maria thotë. “Kam mbaruar… nuk po e bëj këtë me ty. Ke humbur mjaft nga koha ime… E thirre burrin tim dhe [me] “Grabitqarët… Unë nuk po e humb kohën time me ju. Zgjohu, kokëfortë… Më shiko të dal nga dera.” Ajo thotë se para se të marrë ushqimin e saj të mbështjellë të shkojë dhe të largohet me stuhi.

“Nuk mund të thuash asgjë për njerëzit,” Maria thotë në një rrëfim të kokës që flet, “dhe mendoni se është në rregull. Dikush do të të refuzojë. Seriozisht, mund të jem unë.”

Nëna e Monikës e thërret atë jashtë

Monika dhe nëna e saj, Lindandajnë një darkë të tensionuar së bashku, atmosfera e trashë me çështje të pazgjidhura nga shpërthimi i tyre i nxehtë gjatë Angie’s Festimi i Pashkëve. Monika ndihet e lënduar dhe e pambështetur, duke e besuar atë nënë anashkaluar me Angie në vend që ta mbronin atë. Duke i shtuar grindjet, Linda ka marrë kontrollin e e Monikës makinë, në të cilën ndodhej e Lindës emri për shkak të e Monikës kredi e dobët, duke u larguar Monika dhe fëmijët e saj pa transport.

“Ti do që unë të ndihem keq për ty,” Monika i thotë mamasë së saj, “por kur qaja, ti nuk më ke dhënë një sh*t. Në Angie’s darka, më bëre të ndihem plotësisht vetëm… Dhe më pas pret që unë të ulem këtu dhe të ndihem keq për ty që po qan.”

“Unë nuk po ju kërkoj të ndiheni keq për mua,” Linda thotë, lotët papritmas thahen ndërsa zëri i saj ngrihet. “Unë po ju kërkoj të bëni një bisedë me mua.”

“Mos më fol kështu,” Monika përgjigjet.

“Unë nuk do të flas me ju si një kurvë e dobët,” Linda bërtet, duke goditur grushtin e saj në tryezë për theksim. “Kur ishit në Palm Springs, e thatë këtë Angie po sillej si një person i çmendur… ti po përpiqeshe ta qetësoje, dhe unë thjesht po përpiqesha ta bëja këtë për ty.”

“Unë nuk hyra Angie’s përballeni dhe poshtëroni atë,” Monika thotë. “Ti menjëherë ke marrë anën e saj … Unë nuk e kuptoj këtë.”

“Unë nuk e di se çfarë duhet të bëj me këtë,” Linda ngre supet.

“Ti provove të qash. Ju u përpoqët të bërtisni. Kjo është zakonisht gjithçka që bëni.” Monika thotë.

“Ndalo këtë,” Linda argumenton. “Ishte e sinqertë. Mos u trego mungesë respekti.”

“Mami, ti nuk do të më qortosh më sikur po e përqes fëmijën e vogël.” Monika leh.

“Dhe ju nuk do të më shpërfillni mua,” Linda ia kthen zjarrin. “Unë jam ende nëna jote … Mos i tallni ndjenjat e mia.”

“Ashtu siç bëre me mua?” Monika pyet.

“Nuk më intereson,” bërtet Linda. “Un nuk. Unë e kam kaluar shumë atë.”

“E di që nuk të intereson,” Monika duartroket mbrapsht.

“Më lër të flas, nënë” Linda bërtet.

“Ku filloi kjo?” Linda përsiat.

“Pashkët në Angie po rijetoja braktisjen time si fëmijë,” vazhdon Monica. “Isha 12 vjeç dhe ishte shumë e lehtë për ty që të më lije … dhe të shkoje të jetoje jetën tënde në Nju Jork.”

“Ti më trajton sikur të jem ende ajo vajzë e vogël dhe e vockël, të cilës mund t’i përqeshësh dhe të largohesh nga këtu dhe të largohesh prej andej… Dhe ende tani nuk e përqeshni.”

“Kaloje atë,” Linda thotë ftohtë.

“Unë jam përballur me abuzim emocional dhe mendor gjatë gjithë jetës sime,” Monika intervistat. “Gjithçka që mund të bëj është të sigurohem që fëmijët e mi të mos e ndiejnë kurrë këtë dhe ta thyejnë atë cikël.”

Kur Linda e pyet nëse do të falet dhe nëse mund të ecin përpara, Monika përgjigjet duke thënë: “Ti më the që nuk ndihesh shumë keq, kështu që jo sot!”

“Kjo sh-t tani po prek fëmijët e mi, dhe këtu unë tërheq vijën e përplasjes … Kur ju merrni automjetin tonë, unë kam mbaruar.”

Të dy ranë dakord të kërkonin terapi si një hap drejt pajtimit dhe shërimit të mundshëm.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën në mbrëmje, në orën 21:00 ET, në Bravo.