Monica Garcia

Klea

PËRMBLEDHJE ‘RHOSLC’: Monica Garcia shkoi nga lojalja besnike e Jen Shah në Backstabber, u bashkua me Fed për të shkatërruar ish-mikun!

PËRMBLEDHJE ‘RHOSLC’: Monica Garcia shkoi nga lojalja besnike e Jen Shah në Backstabber, u bashkua me Fed për të shkatërruar ish-mikun!

Amvisat e vërteta të Solt Lake City Sezoni 4 fillon me një hapje të ftohtë të ngarkuar në mënyrë dramatike, së shpejti përballur me një sekuencë komplekse të skenës gazmore. Në një episod të ardhshëm të vendosur në Bermuda, Heather Gay i përgjigjet me maturi një telefonate. “Hej, çfarë zbuluat?” pyet ajo.

Heather Gay

Biseda përshkallëzohet: “Po tallesh me mua tani? Mbylle dreqin. Po dridhem, nuk mund ta besoj se është ajo. Si mund ta bënte ajo këtë për ne? Unë jam i çmendur!” Papritur, prodhuesit nxitojnë brenda Heather’s dhomë, por ajo i largon menjëherë. Heather’s kumbimi i zërit rezonon, duke pyetur: “Si e kemi dashur të gjithë ne?” Ndërsa shikuesit janë lënë në errësirë ​​për kontekstin, është e qartë se redaktorët kanë më shumë intriga në mëngët e tyre.

Heather Gay

Episodi me të vërtetë fillon me Lisa Barlow në një furi, duke orkestruar festën e saj të ardhshme në Festivalin e Filmit Sundance me vetëm një dritare 30-minutëshe për ta realizuar. Megjithatë, ajo ngutje zbehet në krahasim me peshën emocionale të djalit të saj, Xhekut, që mendon për një ndërprerje nga kolegji për të nisur një mision dy-vjeçar të krishterë. Ne anen tjeter, Heather e ka trajtuar veten me një McMansion të ri luksoz dhe ka zgjeruar sipërmarrjet e saj duke inauguruar një dyqan të dytë Beauty Lab. Duke lënë mënjanë tensionin nga sezoni i kaluar, Whitney Rose dhe Heather po i japin lidhjes së tyre një fillim të ri, të paktën për momentin.

Heather Gay

Meredith Marks paguan Heather një vizitë në shtëpinë e saj të re dhe Heather i beson Meredith për takimin e saj të fundit me Whitney, duke synuar të pajtohen. Ajo e karakterizon bisedën e tyre si disi të paqartë, por në fund optimiste. Pas talljes publike të Whitney-t Meredith dhe Seth-it banjë intime – duke e lyer atë si shqetësuese dhe johigjienike, Meredith ka vendosur se dëshiron të distancohet nga Whitney tërësisht.

Heather Gay

Meredithme një zë të çuditshëm si Betty Boop, rrëfen Whitney’s fjalë për të Heather, duke u larguar Heather e pasigurt nëse Meredith’s shaka ose vërtet i egër. E dhënë Meredith’s natyra, është padyshim zemërim i vërtetë. “Ti nuk shkon pas martesës sime. Ju nuk shkoni pas vaskës sime. Dua të them, e vetmja gjë që ajo la jashtë ishin fëmijët e mi!” Meredith thotë.

Meredith Marks

Rikthimi i gjallë i Mary Cosby më në fund është tek ne. Ajo ribashkohet me Meredith gjatë drekës. Maria kërkon njohuri nga Meredith në lidhje me dinamikën e ndryshuar të grupit në mungesë të saj nga sezoni i kaluar. Kur biseda kthehet drejt Jen Shah, Meredith e largon me një ajër të pakëndshëm.

“Jen tha se ajo është fajtore dhe ajo do të shërbejë kohën e saj.” Maria thotë. “Të gjithë mund të fillojnë të shërohen dhe të ecin përpara tani.”

Mary Cosby

Angie Katsanevas dhe Lisa takohem me të sapoardhurit, Monica Garciapër drekë. Angie bën një hyrje duke u përpjekur të kanalizojë Kim Kardashianin e saj të brendshëm, duke vendosur një palë syze dielli mjaft të guximshme, por dështon keq. Në të kundërt, shoqja e saj, Monika është freskuese e vërtetë, duke paraqitur një largim të fortë nga ajri i prekur. Monika është e Jen Shahut ish mikesha dhe thekson marrëdhënien e saj me zogun aktual të burgut.

Angie Katsanevas

Pjesa tjetër e grave e njohin Monica Garciasi një nga Jen’s asistentë të shumtë të kaluar. Monika tregon se gjatë mandatit të saj, Xhen iu afrua asaj me një propozim biznesi të dyshimtë. E shqetësuar, Monika i ka besuar një miku të Shërbimit Sekret për këtë çështje, i cili e këshilloi të distancohej Xhenduke parashikuar në mënyrë ogurzi burgosjen e saj.

“Pra, Jen e kishte pushuar asistentin e saj dhe unë hyra për ta ndihmuar. Një natë Jen më pyeti: ‘A dëshiron të jesh e pasur? Dëshironi të fitoni 600,000 dollarë në vit? Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni këtë, këtë dhe këtë në emrin tuaj’”, pohon Monica Garcia.

Monica Garcia

Sigurisht, brenda dy muajsh, Xhen është marrë në mbajtje. “Dhe kështu u bëra dëshmitar me qeverinë federale në gjyqin e saj.” Monika thotë.

Monika po derdh gjithë pisllëkun e Jen-it në rrëfimtarët që flasin. Ajo e zbulon atë Xhen do të mërzitej duke biseduar me të Lisaduke ia dorëzuar shpesh telefonin Monika për të duruar muhabetin. Për më tepër, ajo e bën të ditur këtë Xhen kurrë nuk kam pasur një fjalë të mirë për Heather. “Është çmenduri t’i dëgjosh ata të portretizojnë këto jetë perfekte.” Monika thotë në mënyrë të fshehtë: “Të gjitha sekretet e tyre të errëta janë shumë të rënda në mendjen time.”

Monica Garcia

Por këtu është kthesa: pa asnjë linjë të drejtpërdrejtë me Jen (nëse nuk numërohen pëllumbat bartës?), ajo nuk mund të duartrokase saktësisht e Monikës përralla me lëng. Kështu që, e Monikës tani bleta mbretëreshë, gumëzhin përreth dhe nxjerr çdo mjaltë që i pëlqen, duke cituar Xhen si burim i saj. Pa arbitra, pa flamuj të kuq, vetëm Monica duke luajtur një lojë të “Fajësoj Jen”. Kujdes botë, thashethemet e pakontrolluara po ndodhin!

Angie Katsanevas

Si Heather parashtron përhapjen e saj të brunch “fillimet e reja” dhe Maria Përgatitjet për ridebutimin e saj madhështor, kam mbetur krejtësisht i hutuar. Pse pyet? Sepse ato male të mbuluara me borë në sfond po shërbejnë për disa atmosfera të mëdha të botës së çudirave të dimrit. Kush kujdeset për mimozat dhe rifutjet e sikletshme kur ngrica e akullt e natyrës po vjedh shfaqjen? Flisni për një vjedhës skene!

Heather Gay

Ndërsa dhoma gumëzhin nga bisedat e mëngjesit, e Lizës sytë shkojnë gjerë si disqe në shikim të Maria. Ajo bën një udhëtim në korsinë e kujtesës, duke qeshur me vete për atë tekst gjunjësh që mori dikur nga pastori.

“Mary dhe unë nuk i lamë gjërat keq … por mesazhi i fundit me tekst që mora nga Mary nuk ishte tamam i bukur,” thotë Lisa në një rrëfim përpara se të lexonte mesazhin nga telefoni i saj. “Lisa, ti je idiotja më e madhe. Ju jeni një vejushë e zezë. Ju jeni gënjeshtari më i madh në Utah. Do të vrisni njerëz me tekilën tuaj të keqe. Ti më kujton një shtrigë. Ti njeri i keq. Nuk je interesant. Ju jeni një qenie njerëzore e tmerrshme.” Ne anen tjeter, Maria është i lumtur të shohë Lisa madje edhe komplimente e Lizës pallto me stil, “Më pëlqen palltoja e saj”.

Maria nuk humbet asnjë ritëm, duke u zhytur menjëherë në dramën përreth e Jen Shahut arrestimi i mashtrimit duke kontrolluar Heather. shumë si Meredith, Heather minimizon lidhjen dikur të ngushtë me të cilën ndante Xhen për shumë sezone, duke e përshkruar atë si një marrëdhënie pa kufij që ishte më shumë barrë sesa përfitim. Ajo pranon se ndjen një ndjenjë lehtësimi me Jen’s mungesa.

Meredith merr një moment për t’u tërhequr Lisa mënjanë, duke lënë të kuptohet se ajo është e përgatitur për të varrosur kapelën. Lisa, me një pamje reliev të qartë të pikturuar në fytyrën e saj, duket e etur për t’u çliruar nga zinxhirët e grindjes së tyre të gjatë. Ajo më vonë ndan me ne: “Do të më mungonte edhe mua”.

Meredith Marks

Whitney e gjen veten në pikëpyetje kur ajo dhe Heather provoni një shaka me zemër të lehtë për një pretendim për ketamin të përmendur më parë në ribashkim. Ndërsa Whitney në fakt nuk e shprehu pretendimin, Meredith sugjeron që ajo kishte dëgjuar thashetheme se Whitney ishte origjina. Kjo zbulesë kap qartë Whitney jashtë roje. “Unë kurrë nuk kam thënë që keni bërë ketaminë,” Whitney thotë.

Ndërsa grupi mblidhet, Meredith shfrytëzon rastin për të adresuar Whitney drejtpërdrejt për një temë që e shqetëson: komenti i vaskës. “Ishte një gërmim në martesën time dhe një gërmim në vaskën time,” Meredith i thotë asaj. Whitney përgjigjet: “Meredith, e di që nuk do të futesh në një banjë që nuk është e papërlyer. Ju ndoshta mund të hani një darkë jashtë vaskës tuaj. Mirë?”

Whitney Rose

Ndërsa episodi përfundon, zonjat i ndërrojnë goditjet e tyre verbale me ato me mbledhje. Lisa tingëllon, duke thënë se ajo preferon topat e saj të borës të mbushura me krem ​​dhe të mbështjellë me celofan nga pika e karburantit. Ndërkohë, Marianë kulm Maria modës, shikon shakatë me dëborë nga brenda – ndoshta duke menduar për implikimet e modës të leshit të lagësht. Janë të gjitha predha dhe qeshje të akullta, por kjo nuk është vetëm një luftë me topa bore, është një seancë e ftohtë terapie në grup! Të gjithë po lënë jashtë sezonet e dramës së mbyllur. Kush ka nevojë për një terapist kur keni borë? Dhe ndërsa bora bie, bëhet e qartë se kjo luftë lozonjare është simbolike – një shans për të gjithë që të pastrohen, të rivendosen dhe të fillojnë nga e para.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën në mbrëmje, në orën 21:00 EDT, në Bravo.