Rachel Fuda and Teresa Giudice

Klea

PËRMBLEDHJE 'RHONJ': Rachel Fuda SHKARKOHET ndaj Teresa Giudice dhe Jackie Ditches Army Margaret's!

PËRMBLEDHJE 'RHONJ': Rachel Fuda SHKARKOHET ndaj Teresa Giudice dhe Jackie Ditches Army Margaret's!

Episodi i 2 qershorit të Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersitnisi me Dolores Katania, figura e vetmuar e shkëputur nga mosmarrëveshja e vazhdueshme. Duke ndarë një vakt me fëmijët e saj dhe ish-in e saj, Frank Cataniabiseda shkon drejt planeve të Frank për t'i propozuar të dashurës së tij, Brittany.

Frank Catania

Angazhimi në një propozim tallës me Dolores, skenari shpaloset në mënyrë gazmore, duke nxitur një audiencë të padashur në restorant. Megjithatë, mes të qeshurave, mbetet një mendim kurioz: Çfarë është e Brittany qëndrim për femrat e emisionit?

Dolores Katania

Mbi në Margaret Josephs' në shtëpi të përulur, ajo është duke luajtur si infermiere e Marge Sr. ndërsa rikuperohet nga operacioni në ezofagun e saj të imët.

Margaret Josephs

Megjithatë, tensionet lindin kur Marge shpreh zhgënjimin për Jacki Goldschneider's dështimi për të kontaktuar në përvjetorin e ndarjes nga jeta të ish-bashkëshortit.

Margeret Josephs

Personalisht, kjo pritshmëri më duket pak e ekzagjeruar dhe qesharake. Marge argumenton se kishte Xheki duke qenë në kontakt të rregullt, ajo do ta mbante mend datën e rëndësishme.

Nëpër qytet, Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin kënaquni në rinovimin e fytyrës në Bill's institucioni më i fundit i kirurgjisë plastike, ata shfrytëzojnë momentin për t'u afruar Xheki pas grindjes së saj të fundit me Marge në lojën bamirëse softball. Xhekimegjithatë, zgjedh të largohet nga drama me Tereza dhe Xhenmegjithëse ajo e vlerëson gjestin e tyre. Jackie's përgjigja është intriguese: Ajo pranon motivet e fshehta prapa Tereza dhe Jen's kontakte të papritura – ka të ngjarë të mbledhin municion për grindjet e tyre të vazhdueshme me të Marge — megjithatë ajo ende zgjedh të përfshihet në bisedë.

Jennifer Aydin

Zhvendosja e fokusit në Xhenajo dhe Melissa Gorga nisin një drekë pajtimi, duke synuar të fshijnë çështjet e tyre nën qilim. Ndërsa ata zhyten në grindjet e tyre, Melisa rishikon melodramën e sezonit të kaluar kur Xhen derdhi çajin tek Danielle Cabral rreth thashethemeve të mashtrimit që qarkullojnë Melisa. Xhen kujton shpejt Melisa se as duart e saj nuk janë krejtësisht të pastra.

Melissa Gorga

Xhen i shpjegon Melisa se ajo fillimisht nuk kishte ndërmend që thashethemet të dilnin publikisht. Megjithatë, ajo e gjen veten në një rrjet të ngatërruar skenarësh ai-tha-ajo-tha ku zbulon Danielle rreth e Melisës njohuritë paraprake kërkonin përmendjen e tyre Luis' bisedë me Joe Gorga. Pa dyshim, specifikat e këtij komploti të ngatërruar nga viti i kaluar janë paksa të paqarta, por ajo që mbetet e qartë është e Melisës manovrim strategjik, i cili duket se kapërcen kufirin midis dëshirës për t'i mbajtur gjërat të fshehta dhe shpresës fshehurazi për një konfrontim në kamera.

Jennifer Aydin

Melisa dhe Xhen vijnë në një marrëveshje të ndërsjellë për të kthyer një fletë të re. Melisa zotohet se nuk do të mbështetet Fature si ndërmjetëse dhe zotohet të ushqejë lidhjen e saj me të Xhen në mënyrë të pavarur. Megjithatë, kur rrëfejnë drekën e tyre për të Marge dhe Jennifer FesslerMelisa nuk mund t'i rezistojë hijeve Jen Aydin, duke treguar talentin e saj për mimikën. “Unë mund ta imitoj neverinë e saj gjatë gjithë ditës,” thotë me humor Melisafjalët e saj vështirë se i bëjnë jehonë një dëshire të vërtetë për të ndrequr gardhet Jen Aydin.

Më në fund, vjen momenti i shumëpritur si Danielle e pret atë Bougie Brunch për të shënuar debutimin e Bougie Kidz në Javën e Modës në Nju Jork. Danielle tregon se sapo është informuar se do të mbyllë emisionin. Në mëngjes, kamera mezi i njeh “miqtë” e rinj, Kajla dhe Tiffany, sikur Bravo harroi t'i mikrofononte. Unë nuk mendoj se ata thanë asnjë fjalë të vetme – duhet të praktikojnë rutinat e tyre të mimës në vend që të angazhohen në bisedë. Klasikë jo-faktorë në këtë mbledhje.

Rachel Fuda

Danielle nuk humbet asnjë sekondë duke u zhytur në dramë, duke marrë Jen Aydin për të ngarkuar për një gabim partie, ku e Danielle parukierja e nxori atë për përdorimin e shërbimeve të saj falas, më pas e shpërndau në eventin e saj VIP. Danielle është e inatosur me mungesën e mbështetjes nga miqtë e saj të supozuar. Tereza dhe Jen Aydin mohojnë me vendosmëri çdo tradhti të Daniellepor është e qartë se ajo tashmë po hedh bazat për lëvizjen e saj të radhës në këtë luftë civile në përshkallëzim.

Danielle Cabral

Ndërsa tensionet përshkallëzohen, Rachel Fuda akuzon Tereza për ngacmim – një akuzë që godet shtëpinë si një shigjetë e drejtuar mirë. Dhoma mbushet me tension ndërsa ankesat e së shkuarës rishfaqen, duke kulmuar në një llogari të pakëndshme.

Teresa Giudice

Xheki përpiqet të ndërmjetësojë situatën, duke pohuar pavarësinë e saj nga e Margaretës ndikimi dhe shprehja e synimit të saj për t'u miqësuar me këdo që ajo zgjedh.

Jackie Goldschneider

Melisa kujton në mënyrë delikate Xheki e plagëve të shkaktuara nga Tereza ne te shkuaren. Megjithatë, Xheki refuzon të lëkundet, duke qëndruar me vendosmëri në terren dhe duke deklaruar refuzimin e saj për të marrë pjesë në e Margaretës luftë me Tereza.

Melissa Gorga

Në një dalje të shpejtë, Tereza tërhiqet nga konfrontimi, duke lënë pas një dhomë të zier nga konflikti i pazgjidhur. Dolores parashikon te Terezes realizimi i vonuar, duke e krahasuar atë me shpejtësinë e përpunimit të një Commodore 64.

Teresa Giudice

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit transmetohet çdo të diel, në Bravo, në orën 20:00 ET. Merrni kokoshkat tuaja, njerëz, sepse kjo është një udhëtim me rul që nuk do të dëshironit ta humbisni.