Real Housewives of New Jersey - Jennifer Fessler, Rachel Fuda, and Margaret Josephs

Klea

Përmbledhje 'RHONJ': Rachel Fuda dhe Margaret Josephs vuajnë nga zemërimi pasi Jenn Fessler refuzoi të bashkohej në luftën e tyre kundër Teresa Giudice!

Përmbledhje 'RHONJ': Rachel Fuda dhe Margaret Josephs vuajnë nga zemërimi pasi Jenn Fessler refuzoi të bashkohej në luftën e tyre kundër Teresa Giudice!

Episodi i 19 majit i Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit shfaqi një moment të nxehtë, si Jennifer Fessler, Rachel Fudadhe Margaret Josephs u mblodhën për një ulje dramatike. Diskutimi intensiv u nxit nga Margaret dhe e Rakelës zhgënjimi mbi Jenn Fessler's ndërveprim të ngushtë me Teresa Giudicee Danielle Cabral festë për burrin e saj, Nate, në episodin e dytë. te dyja Margaret dhe Rachel u tronditën dukshëm – duke e ndjerë atë Jenn's miqësi me Tereza kishte kaluar kufirin, duke çuar në një shkëmbim intensiv që tërhoqi vëmendjen e shikuesve.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Margaret Josephs

Në episodin 3 të sezonit 14, Rachel zbuluar përmes Margaret se Joe Gorga kishte arritur tek Bill Aydinduke e ftuar atë në festë, vetëm për t'u refuzuar për shkak të tensionit të vazhdueshëm mes Melissa Gorga dhe Jennifer Aydin. Duke shtuar në rrjetën e mosmarrëveshjeve, Rachel e gjeti veten të hutuar nga Jenn Fessler's veprimet. Pavarësisht Rachel mikpritëse Jenn në rrethin e saj të brendshëm, ajo nuk mund ta kuptonte pse Jenn po zgjidhte të përfshihej në beteja në emër të saj.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Jennifer Fessler, Rachel Fuda dhe Margaret Josephs

Ndërkohë, Margaret ishte i etur për t'u përballur Jenn për bisedën e saj private me Terezae Nate festë, ku të dy u panë duke qeshur së bashku, shumë për të e Margaretës pakënaqësi. Ndjehen të shqetësuar për ndërveprimin e tyre, Margaret shprehu dëshirën për të biseduar me Jenn për të pastruar ajrin dhe për të kuptuar arsyet e miqësisë së tyre të fshehtë.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Jennifer Fessler, Rachel Fuda dhe Margaret Josephs

Joe Gorga Festa e ditëlindjes me temë italiane, ajri u mbush shpejt me tension si Marge, Jenndhe Rachel futuni drejt e në një diskutim të nxehtë rreth Jenn të qenit miqësor me Tereza. Margaretgjithmonë nxitësi, u hap me, “Unë po vdes të dëgjoj për bisedën tuaj të çuditshme,” me Terezaduke vendosur tonin për atë që do të vinte. Jenn e gjeti veten në mbrojtje, duke e shpjeguar këtë Tereza u mërzit nga thashethemet se Jenn kishte diskutuar për planet e ribashkimit.

Margaret dhe Rachel nxituan ta hedhin poshtë idenë se Jenn i detyrohej Tereza çdo shpjegim, duke mos u futur në dramë. Megjithatë, biseda mori një kthesë të fortë kur Jenn mohoi të fliste “keq për Louie-n pandërprerë”, një pretendim që vetëm sa e trazoi më tej tenxheren.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Jennifer Fessler,

Papritur, Jackie Goldschneider hyri në përleshje, duke pyetur pse Margaret u nxeh aq shumë te Terezes burri, Luis “Louie” Ruelasduke përshkallëzuar edhe më shumë tensionet.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Jennifer Fessler, Rachel Fuda dhe Margaret Josephs

“Ti po më vjen shumë vështirë tani. Unë nuk do t'i trajtoj gjërat ashtu siç i trajtoni ju gjërat.” Jenn i shpjegon Margaret.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Margaret Josephs

Ndërsa zërat u ngritën, Rachel kujtoi Jenn besnikërinë e saj të supozuar, vetëm për t'u përmbushur Jenn's replika:

“Unë nuk jam ushtari juaj!!!” Gjë që qartësisht i tronditi të dy Rachel dhe Margaret. Jenn's vazhdim, “Unë do të trajtoj goditjen time, sipas mënyrës sime. Të kuptova, por nuk do të jem ti. Unë nuk do të bëj atë që ju dëshironi që unë të bëj dhe ta them ashtu siç dëshironi që unë ta them”, e cila u largua Rachel dukshëm i shtangur.

Amvise reale të Nju Xhersit - Jennifer Fessler

Një emocionale Rachel shprehu konfuzionin dhe dhimbjen e saj Jenn's gatishmëria për t'u miqësuar me dikë që dukej se kishte për qëllim të dëmtonte familjen e saj.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Margaret Josephs dhe Rachel Fuda

Përplasja arriti kulmin kur Margaretduke u ndjerë i tradhtuar, i këshilluar Jenn“Është e çuditshme (që ju po zgjidhni të jeni miq me të Tereza) sepse ti na njohe fillimisht dhe sapo e ke takuar këtë vajzë,” megjithatë Jenn qëndroi i vendosur në qëndrimin e saj si një mike besnike.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Margaret Josephs

Pasojat e përplasjes pa Margaret dhe Rachel debriefing me Danielle Cabrali cili dëgjonte me vëmendje si Rachel u ankua për tendosjen e miqësisë me të Jenni cili ishte rritur në mënyrë të pakëndshme pranë Tereza. Daniellei cili është gjithashtu mik me Terezadukej se kuptonte ekuilibrin delikat por vuri në dukje Jenn's mungesa e dukshme e besnikërisë ndaj Rachel.

Amvise të vërteta të Nju Xhersit - Margaret Josephs

Drama nuk mbaroi me kaq. Jenn u largua papritmas nga festa, e cila ishte për t'u përmendur pasi ajo duhej të qëndronte e Rakelës shtëpi atë mbrëmje, duke lënë të kuptohet për një situatë të vështirë për t'u shpalosur ende. Në mes të dramës, Gorgas vazhduan me festën e tyre sikur asgjë nuk po ndodhte – ata bënë një set fotografik familjar dhe kënduan një këngë ditëlindjeje për të Joe.

Amvise reale të Nju Xhersit - Jennifer Fessler

Gjithashtu në episod, gjatë arratisjes së grupit në fundjavë në Jersey Shore, ndryshime të papritura dallohen në miqësi. Bill Aydin në mënyrë të pakëndshme refuzon një ftesë për festë ditëlindjeje nga Joe Gorgaduke përkeqësuar marrëdhënien tashmë të tendosur midis Jennifer Aydin dhe Melisa. Ndërkohë, Tereza dhe Lui ndaj një lamtumire emocionale me Gabriella Giudicendërsa ajo përgatitet të niset për në Universitetin e Miçiganit, për të filluar udhëtimin e saj në kolegj.

Dhe kështu, saga vazhdon në Tai Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, që transmetohet çdo të diel në Bravo në orën 20:00 ET. Merrni kokoshkat tuaja, njerëz, sepse kjo është një udhëtim me rul që nuk do të dëshironit ta humbisni.