Danielle Cabral and jennifer aydin

Klea

PËRMBLEDHJE ‘RHONJ’: Danielle Cabral thyen xhamin në fytyrën e Jennifer Aydin gjatë një përleshjeje të nxehtë!

PËRMBLEDHJE ‘RHONJ’: Danielle Cabral thyen xhamin në fytyrën e Jennifer Aydin gjatë një përleshjeje të nxehtë!

Episodi i 23 qershorit të Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit shërbeu një dozë të madhe kaosi gjatë një bash me temë tulum në oborrin e shtëpisë, të organizuar nga askush tjetër veçse Teresa Giudiceku tensionet mes Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin arriti një pikë vlimi, duke rezultuar në një pije të hedhur dhe një pezullim për të dyja zonjat. Le të zhytemi në këtë dramë të shijshme.

Jennifer Aydin

Jennifer Aydin tashmë po ziente nga zhgënjimi dhe zhgënjimi Danielle para se të fillonte festa. Duke i besuar burrit të saj Fature, Jennifer shpjegoi se po merrte në pyetje e Danielle karakter. Në rrëfimin e saj, ajo nuk i prishi fjalët.

Jennifer Aydin

“Unë nuk jam dakord me këtë lloj sjelljeje. Unë mendoj se Danielle është e çuditshme dhe egoiste. Dhe nuk e kam idenë pse Tereza do të donte ta sillte në këtë grup, e lëre më të ishte shoqe me mua.”

Në festë, Jennifer vendosi të përballej Danielle, duke e bërë të ditur se bëri “diçka që më fikoi”, megjithëse fillimisht ajo hezitoi të shtjellonte. Por Daniellekurrë një për t’u tërhequr, shtyrë për detaje, dhe Jennifer më në fund u derdh. Ajo kujtoi se si e Danielle Guruja e zgjatjeve të flokëve, Marissa, e kishte futur atë në modeling për atë që ajo mendonte se ishte një klasë master. Në vend të kësaj, doli të ishte një skemë për të shitur zgjatime flokësh në faqen e internetit të Marissa – pa asnjë pagesë.

Jennifer Aydin

“Por, sikur, unë u refuzova që ti doje të fitoje para për dikë që unë do të mendoja se e konsideronit mik.” Jennifer tha.

Danielle nuk e mori me dashamirësi këtë akuzë, duke lëshuar një tirade, “Ti fing copa sh-t,” këputi ajo, e ndjekur nga një varg fjalësh që do të skuqnin një marinar.

Danielle Cabral

Në rrëfimin e saj, Danielle ishte i shtangur në e Xheniferit akuzat:

“Marissa është parukierja ime. Ajo gjithashtu i bën flokët Dolores. Marissa kishte dalë me një vijë të re flokësh. Kështu që ne do të shkonim të bënim këtë set fotografik për të, dhe e dija që ajo kishte kërkuar Xhen për të bërë sesionin fotografik. Telefonata nuk kishte të bënte me pagesën,” shpjegoi ajo, duke iu referuar Dolores Katania. “Të qenit Jen’s shoqe, doja t’i thoja asaj, vetëm një FYI, kjo është ajo që do të bësh. Vajzat tuaja të flokëve mund të ofendohen nga kjo. Ju do të promovoni linjën e dikujt tjetër, sepse e di që vajzat e mia të flokëve do të ofendoheshin. Dhe ajo më thotë: ‘Oh, Zoti im. Nuk e kisha idenë. Uau. Unë nuk dua ta bëj këtë. Ju jeni një mik i madh. Faleminderit, zemër, që më tregove.’ Dhe tani po e kthen atë për të më bërë të ndihem sikur jam shoku më i keq.”

Danielle Cabral

Pas në festë, ndeshja u intensifikua me thirrjet, “Ti e ke kërkuar shokun tënd”. Jennifer i supozuar.

“Unë nuk e kam bërë qen vajzën time, ju një copë sh-t” Danielle qëlluan kundër.

Danielle Cabral

Jennifer, në rrëfimin e saj, deklaroi se nuk mund të ishte shoqe me dikë që i pëlqen të sabotojë njerëzit e tyre. Ndërkohë, Danielle ishte e palëkundur në besnikërinë e saj: “Populli im është populli im. Unë jam duke ecur me njerëzit e mi.”

Lufta verbale u përshkallëzua ndërsa ata bërtisnin për besnikërinë, tradhtinë dhe etikën e parukierisë. Jennifer i akuzuar Danielle të sjelljes që ajo do t’i bënte kurrë vajzës sime të flokëve, të cilës Danielle bërtiti, “Ti po ma bën mua tani!”

Danielle Cabral

Si Jennifer bërtiti për “sjellje të keqe”, Danielle dha fyerjen e fundit:

“Ti je pis. Ju jeni pis. Të gjithë kishin të drejtë për ju. Ti je një copë s***.”

Danielle Cabral

Jenniferduke u përpjekur të ruajë njëfarë gjakftohtësie, këshilloi Danielle për t’u qetësuar. Por Danielle nuk kishte asgjë nga ajo: “Jo. Te shoh. Ju jeni duke kërkuar një çantë pisllëku, – ia ktheu ajo.

Jennifer Aydin

Dhe pastaj, Jennifer i shtyrë Danielle. Ishte shkëndija që shkaktoi shpërthimin. Në një hakmarrje të shpejtë dhe të zjarrtë, Danielle e hodhi pijen e saj drejt e brenda e Xheniferit fytyrë.

Danielle Cabral

Skuq kaosin. Siguria dhe e Danielle burri, Nateu vërsul për të ndarë amvisat e grindura teksa të pranishmit i shikonin të tronditur. Jennifergjithnjë e zgjuar, fshiu pijen nga fytyra e saj dhe tha: “Ka shije të mirë, kukull”.

Natedukshëm i mërzitur, i qortuar Jennifer: “Është e lodhur, Xhen. Ju djema supozohet të jeni miq. Kjo është e ngopur.”

Jennifer, i padekuruar, deklaroi: “Unë shoh ngjyrat tuaja të vërteta. Sapo të largova ty.”

Jennifer Aydin

Si Nate solli një valë Danielle larg, ajo hodhi një gjemba të fundit në Fature: “Gruaja juaj është b-tch. Gruaja juaj është një gisht i ndyrë budalla. Vetëm që ta dini, kur shkoni në shtrat natën, ju jeni duke fjetur me djallin f***.

Fatureduke u dukur i pangopur, shkoi të kontrollonte Jennifer, i cili e siguroi se ajo ishte në rregull. Ndërkohë, Nate u përpoq të qetësohej Danielle poshtë në makinë, duke vajtuar, “Ah, s***. Ky është një problem vëlla. Kjo nuk është mirë.”

Rachel Fuda i cili ishte dëshmitar i debaklit, shprehu mirëkuptimin për e Danielle reagimi. “Mendoj se nëse dikush më shtynte, do të hidhja edhe pijen time. A do ti?” ajo pyeti.

Teresa Giudice pranoi marrëveshjen e saj: “Oh, dreqin po.”

Jenniferduke reflektuar mbi ngjarjen, e justifikoi shtytjen e saj duke etiketuar e Danielle Pushtimi i hapësirës personale si një “akt agresioni”. Daniellenga ana e saj, arriti në përfundimin se Jennifer duhet të jetë “i mjerë në jetën e saj”.

Ndërsa pluhuri u ul dhe festa u shkatërrua, Jennifer mbeti e vendosur: “Ajo është thjesht e çmendur. e kuptoj. Edhe unë do të isha i çmendur nëse do të isha ajo.”

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit transmetohet çdo të diel, në Bravo, në orën 20:00 ET. Merrni kokoshkat tuaja, njerëz, sepse kjo është një udhëtim me rul që nuk do të dëshironit ta humbisni.