Married To Medicine

Klea

PËRMBLEDHJE: ‘I martuar me mjekësinë’ Lateasha hakmerret me Dr. Heavenly

PËRMBLEDHJE: ‘I martuar me mjekësinë’ Lateasha hakmerret me Dr. Heavenly

Thirrje të gjithë pacientëve! Është koha për një tjetër episod të I martuar me Mjekësinë. Ne fillojmë me Dr Jackie Walters siç e quan ajo një pacient përpara se të largohej nga zyra për ditën. Simone dhe Cecil Whitmore janë duke biseduar me Eugjeni dhe Toya Bush-Harris për festën e beqarisë dhe beqarisë; si Dr.Alicia diskutoni fundjavën me burrin e saj. Ndërkohë, Parqet Fedra po gatuan për një vizitë me Xheki dhe Dr Heavenly Kimes. Xheki nxiton përsëri nga dera si e Fedras qeni përpiqet të marrë një nuhatje. Jackie’s të frikësuar nga qentë dhe Fedra nxiton të vendosë qenushin si Xheki dhe Qiellor shtrirja jashtë e Fedras shtëpi. Xheki nuk i pëlqen dekori, por Qiellore duke ndjerë bouginess.

Martuar me Mjekësinë

Një herë Fedra kthehet, zonjat shkojnë në kuzhinë për pak sallatë dhe për të pjekur në skarë Fedra. Xheki dëshiron të dijë pse Fedra sjellë Quad Webb te Lateasha Lunceford’s festa e përkëdhelur. Fedra luan memec dhe thotë edhe pse Katër nuk erdhi me të se e bëri ftesën. Fedra pretendon se gratë vazhduan të pyesnin se ku Katër ishte, ndaj vendosi t’i tregonte. Xheki pëlqen Katër por thotë se është e vështirë të jesh miq Katër kur ajo nuk i përgjigjet telefonit. Më parë, Katër tha se ajo kishte nevojë për kohë dhe hapësirë ​​dhe tani Xheki nuk e di kur dhe si të kontaktojë Katër. Kthehu tek Fedra, Xheki pyet nëse ndihet mirë me vendimin e saj dhe sigurisht Fedra mendon se ka bërë gjënë e duhur.

Dr Jackie Walters

Për shkak të Çaj i ëmbël dhe argumenti shpërthyes i motrës së saj, Fedra ndjeu se Katër futur në një frymë të re. Qiellor qesh, por në rrëfimin e saj tregon se po shikon Fedra si një skifter. Pasi u ul, Qiellor pyet Fedra nëse ajo mendon Dr. Gregory Lunceford dhe Lateasha janë gati për martesë në bazë të dushit të nusërisë. Fedra mendon Lateasha është një person emocional dhe u shkaktua nga Johnnie duke thirrur. Qiellor mendon se ka një arsye për t’u shqetësuar, por Xheki beson se të gjitha zonjat veprojnë. Xheki tregon se kur është e mërzitur ajo i shtjellon rrokjet e saj Curtispor Qiellor mendon Gregori ka shfaqur shpërthim emocional.

Parqet Fedra

Një shfaqje kthimi prapa Gregori dhe Katër gjatë gjithë martesës së tyre si Fedra përmend drekën me Gregori. Fedra tregon Xheki dhe Qiellor sa e lumtur Gregori është dhe se ajo mendon se ai do të ndryshojë për Lateasha. Qiellor mendon se shpërthimi jep arsye për pauzë, por zonjat mendojnë Çaj i ëmbël dhe Gregori do të bëjnë çfarë të duan.

Heavenly Kimes

Më vonë, Sesil dhe Milje po diskutojnë shkollën si Simone ecën poshtë në mes të Milje duke diskutuar marrjen e një C. Simone nuk ka marrë C në kolegj dhe dëshiron të dijë se ku Milje është me shkollë tani. Milje do të merrte dy klasa gjatë verës, por Sesil do te preferoja Milje merrni përvojë në industrinë e filmit. Simone thjesht dëshiron të shohë djalin e saj të diplomuar, por Milje po i tërheq zvarrë këmbët.

Djali i Dr. Simone Whitmore

Simone pyetje Milje në lidhje me planin e tij pesë-vjeçar dhe pasi ai thotë shumë asgjë, Simone ngopet dhe ul këmbën! Simone tregon Milje se ajo dhe Sesil po paguajnë faturën për jetën e tij dhe është koha që ai të fluturojë vetëm në fole. Simone premton se do të paguajë faturën edhe për një vit dhe më pas ato mbarojnë. Simone mendon e Cecilit duke lejuar Milje për të tërhequr këmbët e tij, por Milje ka qenë në kolegj për pesë vjet dhe Simone dëshiron të dalë në pension. Simone nuk mund të tërhiqet nëse ajo kujdeset për burrat e rritur, por Sesil dëshiron të sigurohet që fëmijët janë të vendosur për sukses. Simone dhe Sesil janë në faqe të ndryshme dhe pranojnë se nuk kanë pasur shumë s*x dhjetë vjet më parë. Simone dëshiron të vrapojë lakuriq, por Milje thotë se garancia ka skaduar.

Dr Simone Whitmore

Më vonë, Gregori dhe Lateasha po kalojnë kohë së bashku në The Starling ndërsa të dy diskutojnë festat e tyre të egra të beqarisë. Gregori kalova shumë mirë, por nuk e shtjellova gjithçka, por e Lateashës nata ishte një histori tjetër. e Lateashës i stresuar, por duke u përpjekur ta mbajë atë së bashku për ditën e madhe. Lateasha tregon Gregori se Fedra të ftuar Katër dhe e Gregorit i hutuar pse shoku i tij do të sillte ish-in e tij në festë. Gregori mendon se dasma nuk ishte planifikuar si duhet, por ende shpreson se do të japë Lateasha dasma që ajo meriton. Të dy shkundin nervat teksa po shkojnë në provat e dasmës së tyre. Lateasha përshëndet dasmën e saj dhe e Lateashës ekstazë që ka familjen e saj atje.

Lateasha Lunceford

Johnnie drejton provën e dasmës, dhe të gjithë duken në sy si Lateasha dhe Gregori prisni ditën e madhe! Kjo nuk është hera e parë Lateasha u takua me një burrë të moshuar dhe thotë se ai është i riu në lidhje. Ndërkohë, Gregori hapa jashtë për të thirrur Fedra për të pyetur pse ajo solli Katër te e Lateashës partisë. Fedra pretendon se Katër i kërkuar Lateasha për të ditur se nuk kishte armiqësi mes tyre por Gregori nuk po dëgjoj asgjë nga këto! Gregori nuk i intereson nëse zonjat janë të çmendura dhe tregon Fedra ajo është më mirë të kujdeset për Lateasha.

Dr. Gregory Lunceford

Diten tjeter, e Fedras duke biseduar me djalin e saj për vitin e ardhshëm shkollor si Eugjeni bën Toya mëngjes për ditëlindjen e saj. Djali i tyre del për të ndihmuar si Toya merr balona dhe mëngjes në shtrat. Aston është në Disney World në udhëtimin e tij në klasë dhe është në pritje të një telefonate nga fëmija i saj për të filluar ditëlindjen e saj. Toya Faleminderit Eugjeni për dhuratat si Johnnie bashkon dekorin për dasmën. Çaj të ëmbël duke e ulur poshtë me shoqërueset e saj teksa shoqet e saj kujtojnë e Lateashës dashuritë e kaluara. Lateasha diskuton se si Gregori propozuar dhe se Gregroy pyeti e Lateashës mamasë për dorën e saj në martesë. e Lateashës mamaja nuk ishte e kënaqur me takimin e saj Gregori në fillim (pasi ai është pesë vjet më i madh se e Lateashës mama) por erdhi rrotull sapo pa sa Gregori dashuron Lateasha.

Dr. Gregory Lunceford

Gregori mbërrin për ditën e tij të madhe duke u dukur gati teksa merr një sy gjumë në dhomën e tij të hotelit. Ndërkohë, Simone dhe Sesil janë duke hipur në dasmë dhe Sesil shaka duke pyetur se çfarë Katërshe veshur në dasmë. Toya dhe Eugjeni janë të lumtur që e Gregorit i lumtur përsëri dhe Toya përmend Greg ndjehet i mbërthyer në martesën e tij me Katër. Toya nuk mund ta imagjinoja të mos bëja seks me të Eugjeni për tre vjet si Dr Damon Kimes dhe Qiellor udhëtim në dasmë. Qiellor tregon Damon rreth e Lateashës avari dhe përmend ajo i dërgoi mesazh Lateasha pa përgjigje. Fedra dhe Xheki duken mahnitëse teksa mbërrijnë në dasmë por Jackie’s pa Curtis, pasi ai është në DR duke punuar në një projekt. Mmmhmm…

Gregori duket e mprehtë ndërsa shfaqja fillon të fillojë! Dr. Contessa Metcalf dhe Dr. Scott Metcalf janë të pranishëm edhe si Simone dhe Sesil përshëndeti ata. Contessa pyet nëse Katër po vjen por Simone tregon Contessa rreth Katër duke rrëzuar festën e beqarisë. Xheki tregon Fedra ajo nuk është nuse sot, por Fedra pretendon se ajo është nuse çdo ditë. Ata fillojnë të shikojnë programin dhe Fedra mendon Lateasha përdori një linjë funerali për të prezantuar festën e dasmës. Me hije! e Fedras ftesat ishin të mëndafshta, por martesa e saj nuk zgjati, kështu që sa të rëndësishme janë ftesat? Ne marrim një rikthim të Fedra dhe e Apollonit kohë së bashku si Fedra përmend mosbesimin në të gjitha gjërat e “dashurisë”.

Parqet Fedra

Qiellor dhe Damon arrijnë si Gregori dhe dhëndërit e tij përgatiten të ecin nëpër korridor. Të gjithë janë të lumtur të shohin Gregori dhe Fedra beson vërtetë e Gregut e lumtur dhe e dashuruar. Toya dhe Eugjeni të mbërrijë pikërisht kur Qiellor dhe Damon thuhet se nuk janë në listë! Toya-s të habitur dhe të hutuar ndërsa pyesin se cili është problemi. Çaj i ëmbël tha Johnnie për të marrë Qiellor jashtë listës për shkak të Qiellor duke folur sh** në festën e përkëdhelur. Toya dhe Eugjeni kokë brenda si Qiellor dhe Damon kuptoni se çfarë nuk shkon. Johnnie përfundimisht zbret dhe tregon Qiellor dhe Damon se janë hequr nga lista si Toya përcjell informacionin në grup.

Heavenly Kimes

shoqërueset e nuses luten për e Lateashës martesa, si Simone qesh me Qiellore gjendje e vështirë. Festa e nusërisë duket bukur, dhe në këtë ditë të bukur janë shpenzuar para! Lateasha duket mahnitëse ndërsa babai i saj e përshkon atë në korridor për të takuar dashurinë e jetës së saj. Ne shikojmë si Gregori dhe Lateasha shkëmbejnë zotimet.

Ndërkohë, Damon dhe Qiellor në heshtje hyjnë fshehurazi në ceremoni. Prodhimi tha jo sot, dhe çupë e nderit e sheh Kimes ndërsa hyjnë brenda. Grupi tund kokën në Qiellor si Lateasha dhe Gregori zyrtarizojnë dashurinë e tyre. Të dy puthen si të sapomartuar dhe tani festa mund të fillojë.

Heavenly Kimes

Zonjat urojnë Lateasha siç komplimentojnë djemtë Gregori ne nje dite te bukur. Të porsamartuarit shoqërohen me familjen e tyre ndërsa grupi bën foto dhe thuajse thyejnë kabinën e fotografive. Alicia pyet Qiellor çfarë ndodhi dhe pasi shpjegoi se ajo nuk ishte në listë, Toya dhe pjesa tjetër e zonjave mendojnë Lateasha i kthjellët dhe mund të jetë i tërbuar Qiellor dhe Fedra.

Lateasha Lunceford

Simone di Fedra nuk do të doja që zonjat të sillnin Apollo përreth, pra pse është Fedra duke bërë sikur nuk kupton? Toya nuk i intereson se çfarë Katër mendon për Gregori dhe e Lateashës marrëdhënie, siç na tregojnë prodhuesit Katër vetëm duke ndezur qirinj në shtëpi. Prodhuesit pyesin Katër si po bën ajo, dhe Katër i përgëzon ndërsa rrëshqet në një banjë me flluska.

Parqet Fedra

Katër pretendon se gjithçka është në rregull pasi pjesa tjetër e grupit feston me të porsamartuarit. Greg dhe Lateasha premtoni se do të jeni më të mirët për njëri-tjetrin ndërsa grupi shikon disa zonja duke kërcyer në pistën e vallëzimit.

Lateasha Lunceford dhe Dr. Gregory Lunceford

Eugjeni bën shaka se njëra nga zonjat është nga striptizi dhe Toya ishte gati të largohej më parë Eugjeni tha se po bënte shaka.

Dr Simone Whitmore

Simone pyet Toya e cila planifikoi dasmën e saj si Toya dhe Eugjeni kujtojnë ditën e tyre të dasmës. Eugjeni dhe njeriu i tij më i mirë qau dhe e gjitha është dashuri ndërsa grupi shkon në pistën e vallëzimit dhe Çaj i ëmbël tregon Qiellor ajo është e inatosur me të. Qiellor pretendon se nuk ka bërë asgjë, por Çaj i ëmbël vazhdon të festojë me burrin e saj të ri dhe grupin e miqve. Kaq bukur!

Lateasha Lunceford dhe Heavenly Kimes

Sigurohuni që të ktheheni javën e ardhshme për një episod krejt të ri të I martuar me Mjekësinë.