Monica Garcia

Klea

PËRMBLEDHJE: Heather Gay SHKARKOHET për Monica Garcia gjatë finales së eksplozivit ‘RHOSLC’: ‘Paketoni çantat dhe shkoni!’

PËRMBLEDHJE: Heather Gay SHKARKOHET për Monica Garcia gjatë finales së eksplozivit ‘RHOSLC’: ‘Paketoni çantat dhe shkoni!’

Përfundimi i sezonit të Amvisat e vërteta të Solt Lake City doli të ishte një episod monumental, veçanërisht me zbulimin dramatik që përfshin anëtarin më të ri të kastit, Monica Garcia. Tensioni që kishte lindur prej muajsh erdhi në krye gjatë një pushimi grupor në Bahamas, duke festuar e Monikës ditëlindjen.

Monica Garcia

Episodi mori një kthesë kur Heather Gay mori një telefonatë tronditëse. E dëshpëruar me zë të lartë, ajo bërtiti: “Çfarë zbuluat? Po tallesh me mua tani?! Mbylle f-k. po dridhem. Nuk mund ta besoj se është ajo. Si mund ta bënte ajo këtë për ne? Unë jam freaking f-k jashtë. Unë jam i trembur nga f-k.” Kjo çoi në një takim urgjent privat me kolegët e tij Meredith Marks, Lisa Barlowdhe Whitney Roseku Heather zbuloi zbulimin e saj befasues.

“Ka diçka që duhet t’ju them djema dhe është e madhe dhe nuk është e mirë. Ti e di që kemi bërë një rrugë të gjatë, ne të katërt, kemi bërë. Dhe Monika nuk është ajo që thotë se është.” Heather iu zbulua grupit. “Ajo nuk është shoqja jonë. Ajo është dikush që ka planifikuar dhe ka punuar për të depërtuar në grupin tonë të miqve dhe emri me të cilin të gjithë e njihni, gruaja e së cilës festuam ditëlindjen, të cilën jemi përpjekur ta mbështesim dhe mbrojmë, është Reality Von Tease.”

Monica Garcia

Reality Von Tease, një llogari në Instagram e njohur për thashethemet rreth RHOSLC të hedhura dhe veçanërisht të synimit Jen Shahishte i lidhur me Monika. Heather shpjegoi se si faqja evoluoi nga fokusimi në Xhen për të synuar të gjithë anëtarët e kastit me vrasje të personazheve.

Monica Garcia

Heather Gay’s dyshimet për Monika u ndezën më tej kur partneri i saj i biznesit zbuloi se dikush me emrin Monica me të njëjtën ditëlindje i detyrohej një shumë të konsiderueshme parash Beauty Lab. Pas një shpërthimi të fundit në shfaqje, që përfshin DM me thashetheme rreth kastit, Heather kontaktoi Tenesha, një stiliste dhe mike e saj Monikai cili e ka rrëfyer këtë Monika ishte me të vërtetë Reality Von Tease.

Heather Gay

I furishëm, Heather Gay ndau provat me grupin, duke akuzuar Monika të qenurit pas sekreteve të dëmshme të ndara rreth tyre, të cilat ndikuan thellë në jetën e tyre. Meredith shprehu edhe zemërimin e saj duke thënë: “Jam çmendur. Jam shumë i lodhur nga njerëzit që përpiqen të na lëndojnë. Kjo është kaq e frikshme.”

Monica Garcia

U bë një plan për t’u përballur Monika ne darke. Heather filloi përballja me, “E vërteta Monika është dikush që me të vërtetë nuk dëshiron të jetë miku ynë, që dëshiron të përfitojë nga jeta dhe dhimbja jonë.” Më pas ajo akuzoi Monica-n se ishte dhunuesi famëkeq kibernetik, Reality Von Tease.

Pavarësisht mohimeve fillestare nga Monika, Heather këmbënguli, duke thënë: “Ti je një troll i internetit, je një ngacmues kibernetik, ke katër vjet që na ke postuar, minuar dhe ngacmuar të gjithëve. Unë kam fakte për ta vërtetuar atë.” Tensioni u përshkallëzua me Lisa duke akuzuar Monika e “duke bërë makinë-bys” të e Jen Shahut në shtëpi, duke çuar në një shkëmbim të nxehtë.

Monica Garcia

Monika pranoi se Reality Von Tease nuk ishte vetëm një person dhe synonte kryesisht të synonte Jen Shah, duke i parë gratë e tjera si “dëm kolateral”. Ajo këmbënguli se nuk ka postuar kurrë për të tjerët, vetëm duke u fokusuar tek Xhen.

Monica Garcia

Konfrontimi arriti në pikën e vlimit kur Lisa bërtiti: “Ju keni bërë një llogari që na ka ngacmuar për vite me radhë!” Heather më pas theksuan përvojat e tyre të kaluara me Jen Shah dhe si nuk do ta toleronin më një mashtrim të tillë.

Në rrëfimin e saj, Monika mbrojti ekzistencën e Reality Von Tease, duke argumentuar se ekspozimi i mashtrimeve ishte më i rëndësishëm sesa krijimi i një llogarie thashetheme. Ajo la të kuptohet se do të ketë më shumë zbulime në ribashkim.

Monica Garcia

Episodi u mbyll me një ngacmues për ribashkimin, duke treguar Andy Cohen duke marrë në pyetje Monikën dhe nxjerrjen e saj nga një “Libër i djegur”, gjë që i shqetësoi shumë gratë e tjera.

Pas episodit, Jen Shahaktualisht në burg, ka reaguar ndaj akuzës për syrin e zi në Instagram Story, duke mohuar çdo përfshirje dhe duke kritikuar emisionin për fokusimin tek ajo.

Monica Garcia

Ribashkimi me 3 pjesë do të zbulojë më shumë, duke filluar të martën e ardhshme në Bravo.