The Golden Bachelor

Klea

PËRMBLEDHJE: ‘Golden Bachelor’ Gerry Turner është dëshmitar i një zbulimi të ‘kostumit të ditëlindjes’ dhe merr një vizitë të papritur të ftuar!

PËRMBLEDHJE: ‘Golden Bachelor’ Gerry Turner është dëshmitar i një zbulimi të ‘kostumit të ditëlindjes’ dhe merr një vizitë të papritur të ftuar!

Debutimi i Beqari i Artë është këtu!

Në episodin inaugurues të Bachelor spinoff më i ri, Gerry Turner, një restaurator 72-vjeçar në pension, shprehu shpresën për një tjetër goditje dashurie, pasi humbi gruan e tij Toni gjashtë vjet më parë. Ai tha: “Sonte është dita e parë e pjesës tjetër të jetës sime. Sa me fat do të isha të gjeja një dashuri të dytë të vërtetë në jetën time? Unë kam pasur një që ishte e mrekullueshme, e mrekullueshme, 43 vjet martesë me të dashurën time të shkollës së mesme. U martova me Tonin në vitin 1972 dhe kaluam 43 vite të mrekullueshme së bashku.”

Beqari i Artë

Në qershor 2017, çifti bleu shtëpinë e tyre të ëndrrave të pensionit. Një emocionale Gerry diskutoi gruan e tij, duke thënë, “u sëmur dhe situata e saj u përkeqësua gjatë disa javësh. Ishte 7 korrik dhe i thashë: “Toni do shkojmë në urgjencë”. Kështu që shkuam në dhomën e urgjencës lokale dhe ajo kishte një infeksion bakterial…. E çova gruan time në urgjencë më 7 korrik dhe ajo nuk u kthye në shtëpi. Ajo ndërroi jetë më 15 korrik”.

Beqari i Artë

Në fillim të vitit, babai i dy fëmijëve hyri në rezidencën e Bachelor, i etur për të takuar 22 gra magjepsëse. Megjithatë, ai rrëfeu për prezantuesin Jesse Palmer se natën e hapjes e bëri atë të ndjehej disi i frikësuar.

Zotërisë nga Indiana i bëri përshtypje të qartë Edith, 60 vjeç, mbërritja e parë në mbrëmje. Ai e komplimentoi atë, duke vënë në dukje se ajo dukej “mahnitëse” me fustanin e saj të artë dhe çantën e koordinuar. Së bashku, ata nisën festimet me konfeti.

Beqari i Artë

Megjithatë, humori i mbrëmjes ndryshoi kur Ellen, 71 vjeç, u hap për vendimin e saj për të marrë pjesë në The Golden Bachelor. Ajo zbuloi se ishte atje për të nderuar shoqen e saj të dashur Roberta, e cila po lufton me kancerin.

Ndërkohë, Sandra, një 75-vjeçare e gjallë, ia lehtësoi humorin dhe kishte Gerry duke qeshur me seancën e saj të papritur të meditimit të mbushur me blasfemi. Ish-asistentja ekzekutive ishte e sinqertë dhe nuk i përbuzi fjalët kur parashtroi pritshmëritë e saj dhe përshkroi atë që kërkon nga një partner, duke thënë: “Në moshën time, unë jam energjike. Unë jam ende e lidhur me trupin tim dhe dua intimitet me një djalë dhe meqë vërtetë nuk kam qenë e dashuruar prej kohësh. Unë me të vërtetë kam nevojë për dikë që të kaloj në vitet e mia të arta.”

Beqari i Artë

Leslie, 64 vjeç, bëri një hyrje të paharrueshme, duke u shfaqur fillimisht me një paruke, këmishë nate dhe shëtitës. Megjithatë, ajo hodhi shpejt fasadën për të shfaqur një fustan verbues poshtë. Ajo ndau të kaluarën e saj shumëngjyrëshe, duke përmendur dy martesat e saj dhe një përplasje befasuese me Prince, i cili pretendon se shkroi “Sexy Dancer” i frymëzuar prej saj. Si instruktore fitnesi, ajo ishte e etur për të marrë Gerry për një rrotullim në pistën e vallëzimit, duke dashur të lëvdojë lëvizjet e saj.

Theresa, 70 vjeç, mbërriti me humor të lartë për të festuar ditëlindjen e saj dhe la të kuptohej se kishte një surprizë të veçantë për këtë rast me “kostumin e ditëlindjes” – në fakt, ajo kishte veshur një trup të zhveshur nën mantelin e saj, duke shpresuar se marifeti do të ishte “Vërtet i paharrueshëm.”

Beqari i Artë

Prilli, 65 vjeç, sigurisht që la përshtypje teksa u shfaq me një shportë me vezë, duke siguruar me humor Gerry se vezët e saj ishin ende “shumë të freskëta”. Ajo shfaqi një kërcim pule përpara se të hynte. Patty, 70, nga ana tjetër, i mbajti gjërat të drejta. Ajo shprehu besimin e saj në shfaqjen e gjatë të takimeve të ABC, duke përmendur djalin e saj Matt James si provë. Ai ishte një Bachelor i mëparshëm dhe ka qenë me zgjedhjen e tij të fundit, Rachael Kirkconell, për më shumë se dy vjet.

Faith, 60 vjeç, i cili hipi në një motoçikletë për t’u takuar Gerri, tha: “Unë jam prova që mund të jetosh shpejt dhe të mos vdesësh i ri. Dhe nëse largohesh nga këtu me mua, do të jetë udhëtimi i jetës tënde.”

Beqari i Artë

Ndërsa mbërritjet po përfundonin, Gerry u përshëndet papritur nga tezja Chippy e Jimmy Kimmel. Ajo e quajti me humor Beqarin e Artë si njeriun më fatkeq në tokë, një pretendim që ai shpejt e hodhi poshtë. E ngacmoi halla Çipi Gerry, duke u tallur se ai ishte “fibbing” se sa vjeç ishte. Ajo tregoi se ishte tërhequr nga pallati pasi i tregoi nipit se si Gerry ishte një perlë e rrallë, prandaj ajo duhej ta takonte. Megjithatë, pasi pa gratë e tjera brenda, ajo tha se mund të kishte hyrë në “vendin e gabuar”.

Beqari i Artë

Në vijim e Gerry dolli fillestare, Prilli e largoi menjëherë mënjanë. Për t’u siguruar që ai e mbante mend atë, ajo i paraqiti atij një kalendar unik ku çdo muaj etiketohej “Prilli”. Ajo tha: “Unë jam një flirt, por kanë kaluar 20 vjet për mua, duhet të kthehem në lojën time.”

Beqari i Artë

Më pas, Ellen rrëfeu se ndihej “e mërzitur” kur Gerry pranoi se ajo kishte tërhequr “vëmendjen” e tij. Teksa diskutonte kërkimin e saj për dashurinë, Natascha, 60 vjeçe, nuk mundi t’i rezistonte vërejtjeve se si Beqarja e Artë është në “formë të shkëlqyer”.

Marina, 60 vjeç, përcolli një mesazh nga vajza e saj, duke thënë: “Ajo më tha të të them se je mashtrues”. Si përgjigje, ai përmendi se mbesa e tij e kishte bërë të ditur se kishte “rizz”.

Gjatë një momenti të përbashkët, Susan, 66 vjeç, dhe udhëheqësi shprehën dashurinë e tyre të ndërsjellë për këngën “At Last” nga Etta James. Në një reflektim privat, ajo u shpreh:Gerry është i pashëm. Kam kontrolluar çdo centimetër të tij të fundit, ai ka një buzëqeshje të bukur. Ai është thjesht perfekt.”

Kur Faith kishte kohën e saj individuale me të, ajo këndoi një baladë origjinale dashurie, duke goditur kitarën e saj. Gerry dukej krejtësisht i mahnitur, duke komentuar: “Ishte një këngë e mrekullueshme. Më bëri që në fillim.”

Kur u pyet për aspiratat e tij për të ardhmen, ai u përgjigj: “Pak nga kjo do të ishte pothuajse e drejtë.” Pas diskutimit të tyre, ajo reflektoi: “Mund të bëni një bisedë të hapur me të. Ai është shumë i përgjegjshëm dhe dëgjon thellë. Kjo është diçka që unë vërtet e vlerësoj.”

Pas leximit nga Theresa të një letre të përzemërt nga vajza e saj, Gerry i dhuroi asaj një kek për ditëlindje. Momenti i tyre i lidhjes shkoi përtej ndarjes së ëmbëlsirës – ata gjithashtu ndanë një puthje të butë!

Duke reflektuar për momentin, eksperti financiar u shpreh: “Ka shumë vite që nuk kam puthur dikë dhe ndihem magjike. Ky 70-vjetor ka qenë i jashtëzakonshëm. Nuk mund ta imagjinoja të isha këtu në ëndrrat e mia më të çmendura. Ndjej një lidhje të vërtetë mes nesh. Do të habitem nëse nuk marr Trëndafilin e Përshtypjes së Parë.”

Natyrisht, mbrëmja duhej të kulmonte me Gerry duke paraqitur Trëndafilin e Përshtypjes së Parë. Besimi u zgjodh për këtë nder, dhe Gerry i është shprehur asaj: “Dua të dish se e ke lënë këtë përshtypje jo sepse ke hipur në një motoçikletë, as sepse ke një zë të bukur dhe më ke kënduar një këngë, por për shkak të asaj që po bën tani – po më bën të ndihem shumë e veçantë.”

Pas puthjes së tyre intime, ajo tha: “Për mua ky trëndafil përfaqëson shpresën, një shpresë se ne mund të krijojmë diçka të bukur së bashku dhe ky është fillimi dhe u ndjeva kaq e veçantë.”

Gerry inicioi ceremoninë e tij inauguruese të trëndafilave duke thënë: “Dua që ju të dini sa mirënjohës jam që jeni të gjithë këtu dhe që keni filluar këtë rrugëtim me mua. E di gjithashtu që kjo po funksionon sepse sonte ndjeva lidhje me disa prej jush.”

Ai më tej u shpreh: “Për fat të keq, kjo është diçka që kam pasur frikë ta bëj për shumë muaj. Është e vështirë të shikosh femra aq të mrekullueshme sa ti dhe të dish që jo të gjithë do të jeni këtu nesër”.

Kur ceremonia përfundoi, trëndafila iu dhanë: Ellen, Theresa, Joan, Natascha, Leslie, Christina, Edith, Nancy, April, Sandra, Jeanie, Kathy, Marina, Peggydhe Susan.

Beqari i Artë

Fatkeqësisht, udhëtimi përfundoi për Anën, Maria, Pamela, Renee, Sylvia dhe, në një kthesë të papritur, Patty. Këtu shpresojmë që Matt dhe Tyler Cameron të falin Gerry.

Beqari i Artë transmetohet të enjten, në orën 20:00 ET, në ABC.