Before the 90 Days

Klea

PËRMBLEDHJE: Finalja e sezonit ‘Para 90 Ditëve’ zbulon një abort shkatërrues, frikën e vrasjes së Ginos dhe diss injorante amerikane!

PËRMBLEDHJE: Finalja e sezonit ‘Para 90 Ditëve’ zbulon një abort shkatërrues, frikën e vrasjes së Ginos dhe diss injorante amerikane!

I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve përfundoi zyrtarisht mbrëmjen e së dielës me pjesën e dytë të speciale Tell-All. Prezantuesi, Shaun Robinson, udhëhoqi çiftet teksa ata ndanë shpresat, ëndrrat, keqardhjet e tyre dhe ku qëndronin pas xhirimit të sezonit 6.

Shfaqja u rikthye me Rili dhe vjollcee cila pretendoi se ishte shtatzënë me e Riley fëmijë pas kthimit të tij në shtëpi nga Vietnami. vjollce, një nënë e dy fëmijëve, konfirmoi një shtatzëni si dhe një abort.

“Është e ndjeshme për mua sepse jam i moshuar dhe shëndeti im nuk është i mirë. vjollce tha. “Nuk mund ta mbaja shtatzëninë. Unë me të vërtetë i dua fëmijët e mi, kështu që ajo përvojë ishte shumë e dhimbshme për mua.”

vjollce qau ndërsa zbuloi se kishte humbur foshnjën, duke shpjeguar: “Kjo është për shkak të shëndetit tim, dhe jo se unë me qëllim e hoqa qafe fëmijën.”

Riley dhe Violet - Para 90 ditëve

Anëtarë të ndryshëm të kastit ofruan mbështetje emocionale por Rili pranoi se ndihej i shkëputur nga situata.

“E urrej që ndihem kështu, por jam disi si, derisa ta kuptoj, nuk mund të lidhem me të vërtetë emocionalisht me të,” tha ai.

vjollce konfirmoi se ndërsa ajo nuk ishte pajtuar me Riley, ajo planifikoi të udhëtonte në Shtetet e Bashkuara në të ardhmen e afërt, me një vizë turistike. te dyja vjollce dhe Rili sqaruan se nuk ishin të sigurt nëse kishin ndonjë interes për të rindezur romancën e tyre të diskutueshme.

“Mendoj se në të ardhmen mund të takohemi bashkë dhe jemi miq[s] tani,” vjollce shpjegohet.

Amanda dhe i Razvanit marrëdhënia ra në qendër të vëmendjes më pas dhe shikuesit mësuan shpejt se romanca e tyre e zjarrtë u shua vetëm dy javë pas Amanda u kthye në shtëpi nga Rumania.

“Kur u ktheva, Razvan ishte shumë i fokusuar në karrierën e tij dhe veten. Ai më thoshte ‘Kjo është gjithçka që mund të të jap’. Amanda tha.

Razvan konfirmoi – “Unë nuk jam gati, siç thatë, të angazhohem 100 për qind.”

Amanda’Motra e saj doli në skenë dhe e gatoi atë Amandai cili thirri Razvan “pak kontrollues”, kishte qenë duke u përfshirë në një tjetër romancë të lulëzuar në internet.

“Nuk mendoj se ka qenë ndonjëherë romantike. Mendoj se ishim thjesht miq.” Amanda shtuar. “Ishte më shumë, thjesht flirtues.”

Razvan tha se kishte planifikuar të vizitonte Amerikën me vizë turistike më vonë këtë vit, por Amanda konfirmoi se ajo kishte refuzuar kërkesën e tij për të qëndruar në shtëpinë e saj.

Amanda rrëfeu në fund të emisionit se kishte qenë duke folur me dikë tjetër, duke ngrënë-“Razvan nuk e di, dhe nuk doja t’i lëndoja ndjenjat, ndaj nuk e përmenda këtë. Ne do të shohim se çfarë na pret e ardhmja, por tani jam thjesht i lumtur.”

Fokusi u zhvendos në Xhino dhe Jaseminie cila tregoi se ajo po luftonte për t’u përshtatur me jetën në Amerikë.

“Është më e vështirë nga sa mendoja të jem larg familjes sime. Më mungojnë shumë ata”, tha ajo. “Kjo është një nga gjërat më të vështira që kam bërë ndonjëherë, sepse është hera e parë që kam lëvizur jashtë vendit tim dhe kurrë nuk kam menduar se do ta bëja. unë dua Xhino. Ai është i vetmi person për të cilin do ta bëja këtë.”

Çifti trajtoi konfliktin e tyre për një paramartesë dhe Jasemine shpresoj se ajo do të jetë përfituesja e vetme e shënuar në testamentin e ardhshëm të të fejuarit të saj.

“Epo, para së gjithash kur dëgjoj për vullnetin, ajo dëshiron të bëjë një testament, kjo më frikëson.” Xhino tha. “Çfarë, a do të vritem? Ne nuk jemi martuar ende. Kjo më frikëson.”

Segmenti i çiftit u përmbyll me një diskutim tepër të sinqertë rreth Jasemine Kirurgjia e përtëritjes vaginale dhe se si procedura e kishte komplikuar më tej jetën e tyre seksuale nën nivelin.

Davidi dhe Sheila nisën segmentin e tyre duke treguar se ata po ruanin romancën e tyre në distancë mes sfidave të emigracionit. Zogjtë e dashurisë shpjeguan planin e tyre fillestar për të lidhur nyjën në nëntor në Filipine, përpara se të udhëtonin në Amerikë me e Sheila-s djali, Jhonreil. Shikuesit mësuan se një avokat i imigracionit kishte informuar Davidi se dasma jashtë shtetit vetëm do të vononte e Sheila-s miratimin e vizës. Ata vazhduan të thoshin se kishin dorëzuar tashmë dokumentet për vizën K-1 dhe e kishin lënë dasmën në pritje.

Para 90 ditëve

Shfaqja u shfaq gjithashtu e Sheila-s Shtëpia e re dhe e përmirësuar e familjes, e mundësuar nga e Davidit para të gatshme.

“Jam shumë i lumtur që kemi një shtëpi të re tani, çati të re, duket e pastër, jo si më parë. Më duhet të falënderoj [sic] me të, sepse ai është një i fejuar shumë mbështetës.” Sheila tha.

i krishterë dhe Kloe hash jashtë e Kristianit prirje për të biseduar me femra të rastësishme, por gjithashtu zbuloi se kishin ndërmarrë hapat e ardhshëm drejt një të ardhmeje së bashku. Kleo, i cili është transgjinor, kishte udhëtuar në Amerikë për të takuar gratë në e Kristianit familja, dhe shpërtheu mbi përvojën.

“Shkoi mahnitëse. Ata vërtet më bënë të ndihesha … pjesë e familjes,” Kleo tha. “Thjesht kaluam bukur dhe u emocionova shumë.”

i krishterë hodhi një bombë kur pyeti – “Ka një pyetje që nuk e kam bërë vërtet Kleo – do të ishe i gatshëm të martoheshe me mua?

Para 90 ditëve

Ai shpejt sqaroi se pyetja e tij ishte në të vërtetë vetëm një para-propozim për t’u vlerësuar e Chloe mendimet aktuale mbi këtë temë.

“Ti je dielli për hënën time. Unë i pranoj të gjitha çuditshmëritë dhe çuditjet tuaja. Dhe unë të dua, siç e di që të dua,” Kleo tha, duke lënë të kuptohet se ajo shpresonte për gjënë e vërtetë së shpejti. “Unë mendoj se duhet të ketë një vend më të mirë për këtë, megjithatë.”

Tyray e mbylli kohën e tij në shfaqje duke dëgjuar zërin e një mustak mashkull të quajtur Christian i cili e kishte mashtruar atë në një romancë 4-vjeçare duke u shtirur se ishte një grua e quajtur Carmella.

“Ishte vetëm për para, për mua,” tha Christian, duke iu referuar më vonë Tyray një “amerikan memec”.

Prodhuesit bëjnë një thirrje për i krishterë, por ai nuk e ngriti. Tyray iu kërkua t’u drejtohej shikuesve të cilët e thirrën atë për hedhjen poshtë të flamujve të kuq të dukshëm.

Para 90 ditëve

Tyray pranoi – “Ata kishin të drejtë. Kam injoruar çdo flamur të kuq. Ata ishin aty në sytë e mi, por unë thjesht i injorova.”

Xhino dhe Jasemini do t’i bashkohet një kasti të ri çiftesh në “I fejuari 90 ditor” Sezoni 10, i cili shfaqet premierë më 8 tetor në orën 20:00 ET në TLC.