Përmbledhje e Vanderpump Villa Reunion: Artikuj të verbër dhe ndarje

Klea

Përmbledhje e Vanderpump Villa Reunion: Artikuj të verbër dhe ndarje

Pas Vilë Vanderpump finalja e transmetuar këtë javë, ribashkimi pasoi menjëherë. Ndërsa ky sezon përfundoi me të gjithë në kulm, ribashkimi tregoi të kundërtën. Kishte lot, zënka dhe anije të thyera në të gjithë skenën zanore të Hulu. Le të shqyrtojmë të gjithë këtë rrëmujë që sapo ndodhi në ribashkimin e Vanderpump Villa.

Dritat, kamera, aksioni dhe Eriku

Ndërsa stafi mblidhet së bashku, Lisa vëren se “Ky nuk është gati një ribashkim. Është një vlerësim kritik, për të përcaktuar nëse ajo duhet të marrë në konsideratë punësimin e tyre në të ardhmen. Megjithatë, stafi nuk duket se është i vetëdijshëm për këtë, pasi ata janë duke u përgatitur me kënaqësi në prapaskenë.

Për tani.

Ndërsa të gjithë zënë vendet e tyre, mikpritësi Karamo Brown dhe Lisa zhyten menjëherë. Në këtë pikë, Lisa i drejtohet elefantit masiv në dhomë. Mungesa e Erikut.

“Shumë kohë pasi u larguam nga kalaja, mësuam, së bashku me pjesën tjetër të botës, për një pretendim nga e kaluara e Erikut. Ndërsa ai akuzë u hodh poshtë në një kohë të shkurtër dhe nuk u ndërmorën asnjë veprim të mëtejshëm, ne menduam se ishte më mirë që Eriku të mos ishte këtu sot, për të mbajtur fokusin në arsyen se ne jemi të gjithë këtu, dhe kjo është mbledhja e stafit për të shërbyer disa çaj, “përqesh Lisa.

Chateau sh*t show

Pasi ka parë një montazh të sezonit të tyre, Karamo e pyet Lizën nëse ishte e befasuar fare nga ajo që pa. Ajo ishte. Ndaj ajo thotë se sot do t'i kërkojë llogari stafit të saj.

Andrea dhe Gabriella janë të parët në sediljen e nxehtë. Fatkeqësisht, ata nuk janë më bashkë, por janë ende miq. Fajin e ka jeta reale. Ndodh.

Megjithatë, partnerët e tyre kanë një pamje të ndryshme. Kur Karamo e pyet Andrein nëse qëllimet e tij ishin të vërteta, ai tund me kokë po, por Hannah dhe Marciano thonë jo. “Ata janë kaq të rreme,” ia kthen Marciano, duke shtuar “Ajo do të kishte bërë seks me këdo. Andre ishte i vetmi që donte.”

bruto.

Lisa hidhet këtu, së bashku me disa nga femrat e tjera. Marciano e urren këtë, duke thënë: “Nuk do të kisha bërë kurrë seks me asnjë nga ju vajza. Të gjithë jeni të neveritshëm si dreq.” Lisa e thërret atë pas kësaj për mungesën e respektit të vazhdueshëm ndaj grave, ashtu si edhe Andre dhe Grace.

Kthehu tek Andre dhe Gabriella, Karamo vëren se një send i verbër po rrotullohej gjatë xhirimeve. Ky i verbër deklaroi se Andre kishte një të dashur në shtëpi. Megjithatë, Andre e bën të qartë se ata në të vërtetë ishin ndarë para xhirimeve, por Marciano dhe Hannah u kthyen për të mos u pajtuar. Megjithatë, Andre e kundërpërgjigjet, duke vënë në dukje se Hannah kishte folur me Erikun ndërsa ishte me Marciano, kështu që në thelb, heshte.

Hannah mbi Eric dhe Marciano

Duke folur për Hanën dhe Erikun, një tjetër shfaqje montazhi, që tregon se sa të afërt ishin këta të dy këtë sezon. Eriku e nxori Hanën nga guaska e saj dhe ajo ende “e do shumë atë”. Megjithatë, ajo u largua nga vila me Marciano.

Deri më sot, këta të dy janë përsëri të shëmtuar, por “seksi i tyre është i mrekullueshëm”. Megjithatë, ata u larguan nga skena e muajit të mjaltit pasi përfunduan xhirimet, kështu që tani po përpiqen të kuptojnë hapat e tyre të ardhshëm. Për rekord, Marciano nuk mashtroi.

Apo ai? Duke iu drejtuar një imazhi të tij të zbuluar në një bar me një brune, Marciano shpjegon se ishte me “bashkëpunëtorë dhe miq të tjerë”. Stephen e thërret atë për këtë megjithatë, duke i thënë se nëse Hannah do të ishte këputur me një burrë tjetër, Marciano do të kishte humbur mendjen. “Së pari, ju nuk e dini se çfarë kemi kaluar dhe çfarë e kam lejuar unë të bëjë,” përgjigjet Marciano, duke i lënë miqtë e tij në të kuqe, duke përsëritur frazën “lejo atë?!”

Pavarësisht gjithë kësaj, Hannah është më e çmendur me aktoret e saj femra sesa me Marciano. Në fakt, Hannah del për pak nga skena, pasi grindjet e saj me Gabrielën bëhen paksa shumë personale. Fatmirësisht, producentët ishin në gjendje ta kthenin atë.

“B*tches fake gomar”

Ribashkimi i Vanderpump Villa

Një tjetër montazh luhet, dhe ky tregon Hanën duke u shfaqur mbi aktorët e saj. Karamo e quan atë si “emëruesi i përbashkët”, por Hannah thjesht buzëqesh, duke thënë se nuk i vjen keq për asgjë. Megjithatë, ajo i kërkon falje Gabrielës, e cila pranon.

Megjithatë, sa i përket marrëdhënies së saj me Priscilën, Hannah është ende nën presion. Nga ana tjetër, kasti i saj e etiketon atë si të pasigurt. Hannah përgjigjet se pothuajse çdo grua në Amerikë ndihet në këtë mënyrë, gjë që është e drejtë.

Në fund të Lizës, ajo tani po zbulon se mashtrimet e Marciano dhe Hannah në ribashkim po “i japin asaj pauzë” në të ardhmen e tyre në vilën e saj. Ata janë punëtorë të vështirë, por së bashku, ajo “nuk është aq e sigurt”. Tani, ajo po pyet nëse ndoshta duhet të kthejë njërën, por jo tjetrën.

Miqësitë e ndryshuara

Ndërsa Eric nuk është i pranishëm, Emily është, kështu që ajo mund të flasë për romancën e tyre të shkurtër. Thënë kështu, Grace ndan se të shikonte mbrapa këtë sezon ishte e vështirë për të, pasi Emily është shoqja e saj dhe ajo është e frikësuar se si Eric flet me gratë. Ajo dëshiron që Emily të trashëgojë botën, por Eriku nuk është ashtu.

Këto vajza që atëherë kanë rënë në favor pas xhirimeve, sepse Grace nuk është e gatshme të jetë mike me të gjithë në këtë kast. “Një mik për të gjithë nuk është mik i askujt,” shpjegon Grace.

Megjithatë, Gabriella dhe Telly tani janë mirë. Disi. Siç janë Nikki dhe Hannah.

Priscila është e radhës, duke vënë në dukje se largimi i saj ishte vendimi më i mirë që ajo mund të kishte marrë ndonjëherë për shëndetin e saj mendor. Me këtë Hannah fillon të qajë, sepse i kupton udhëtimet e shëndetit mendor. Gabriella zbutet me këtë, duke i thënë Hanës se ajo e di që ajo është një njeri i mirë. Megjithatë, fjalët e saj nuk përfundojnë siç ishte planifikuar, kështu që Hanës tani “i duhet kohë” për këtë miqësi.

Për disa shënime të fundit, Nikki tani është fejuar dhe shefi Anthony është VIP-i i pranuar i këtij kasti. Për shkak të kësaj, ai mori një tjetër bonus dhe me shumë mundësi do të rikthehet sërish në ekranet tona shumë shpejt.

Vanderpump Villa është në dispozicion për t'u transmetuar në Hulu.