Kody Brown

Klea

Përmbledhje e ‘Sister Wives’: Kody Brown i etiketon ish-gratë dhe fëmijët më të mëdhenj ‘të çuditshëm’ – thotë se i ka hequr ato nga jeta e tij

Përmbledhje e ‘Sister Wives’: Kody Brown i etiketon ish-gratë dhe fëmijët më të mëdhenj ‘të çuditshëm’ – thotë se i ka hequr ato nga jeta e tij

Episodi i së dielës, 15 tetor i Gratë Motra, Janelle dhe Kristina planifikoni një darkë të këndshme të shoqëruar nga fëmijët e tyre më të mëdhenj. Një zemër në zemër është në menu, duke shfaqur një kurs të plotë të ndershmërisë së papërpunuar dhe intensive në lidhje me ndjenjat e të gjithëve për Kodi dhe të Robinit dramë. Ndërkohë, Kristina do të përkujtojë momentin historik të jashtëzakonshëm të ish-përvjetorit të saj. Një moment për të reflektuar, ndoshta me një nuancë brohoritjeje festive.

Fëmijët e Kody-t kanë mbaruar me të dhe me Robin

Episodi nis me Kristina dhe Janelle Brownduke bashkuar forcat me pasardhësit e tyre të pjekur, pasardhësit e shquar të historisë së tyre të përbashkët me njerëzit gjithnjë e më shumë me fat, Kody Brown. Mbledhja prekëse ndriçohet nga një rrëfim tërheqës i një sage katastrofike të zinxhirit të teksteve të festave. Një përrallë e mbushur me kaq pasion dhe “sinqeritet” nga Robyn Brown dhe kerubinët e saj të mrekullueshëm, duke siguruar që shpirtrat e të gjithëve të mos shkatërroheshin.

Gabe Brown

Dhe këtu hyn vjedhësi i skenës, Gwendlyn Brown – kryevepra biologjike e Kristina dhe e Kodit bashkim. Me një dhunti të mprehtë dramatike, ajo vë në dyshim origjinën e “traumës”, duke u transmetuar kaq bujarisht. “Nga vjen trauma? Sepse babi i preferon ata,” u shpreh ajo, duke u siguruar që atmosfera të vibronte me një melodi delikate ironie. Ajo shtoi: “O Zot, imagjino babai yt të të dojë”.

Gwendlyn Brown

I madhërishmi Robyn Brown, në një dalje shekspiriane, deklaroi: “Unë nuk po flas më me ju djema”. Padyshim një shkëmb që i la të gjithë të prisnin me padurim. Mykelti dhe Logan iu dha detyra e rëndësishme për t’u treguar të gjithëve për vendimin e saj për të qëndruar në heshtje.

Robyn Brown

Robin e portretizon veten si personazh i keqkuptuar në ansamblin teatror të familjes Brown. “Nga këndvështrimi im, Kodi nuk na zgjodhi. Fëmijët e mi dhe unë donim të ishim pjesë e kësaj familjeje dhe donim të ishim të pranuar dhe të dashur nga të gjithë,” artikuloi ajo solemnisht, duke lundruar nëpër një sagë të përzierjes së familjeve, telasheve dhe kërkimit të pakapshëm për mbështetje. Robindhe grupi i saj i fëmijëve elastikë, ngjallin imazhe të të humburve, në dukje “të votuar jashtë ishullit të familjes Brown”.

Në gjykatën e polemikave të festave, Kodi, i veshur me rrobat e mbrojtjes, qëndron me zhurmë pranë aleatit të tij të fundit martesor, duke shpallur fushën e betejës së “rregullave të Krishtlindjeve COVID”, dominimin e tij. “Robin kurrë nuk ka bërë asnjë nga rregullat e Krishtlindjeve COVID. Kjo nuk është puna e saj. Kjo është puna ime. Unë i bëra ato rregulla, – deklaroi i zoti i feudalisë familjare.

Kody Brown

Megjithatë, arena rezonon me jehonën e akuzave të Garnizoni dhe Gabrieli — duke drejtuar shtizat drejt Robin, zemra e odisesë së tyre të trazuar. “Ajo po i nxiste të gjithë që ta trajtonin me trajtim të veçantë,” rezonoi fusha e betejës me fjalët e Gabrielit, të plotësuara nga Garnizonit njohuri strategjike mbi manipulimet, viktimat dhe tregimet e ekskluzivitetit që përfshijnë pandeminë dhe babain e tyre.

Garrison Brown

Saga shpaloset më tej me një tapiceri nevojash, dëshirash dhe pohimesh prekëse, “Nuk kemi më nevojë për babin”. Garnizonit ra zëri, u kundërshtua nga e Kristinës mençuria e nënës, “Unë mendoj se çdo fëmijë ka nevojë për një baba.” Gwendlyn, duke përdorur shpatën e humorit dhe modernitetit, bën shaka: “Kujt i duhet baba kur kemi dy mama? Dashuria është dashuri.”

Garrison Brown

Kody i quan fëmijët e tij ‘të çuditshëm’

Kodi i lodhur dhe i acaruar, zbulon zemrën e tij, ose ndoshta mungesën e saj. “Të gjithë ju jeni thjesht budallenj. Nuk dua të jem pranë teje dhe jam i lodhur prej tij,” vajton ai nga hapësirat e shenjta rrëfimtare të zemrës së tij, duke shfaqur një opus akuzash, dhimbjesh dhe një kërkimi për heshtje dhe distancë nga jehonat e mosmarrëveshjes dhe ‘duke folur për plehra’. Në simfoninë dramatike të familjes, dashurisë dhe kaosit, çdo personazh, çdo zë duket i ngatërruar në një labirint emocionesh, këndvështrimesh dhe betejash.

Kody Brown

Megjithatë, ai shtoi, “Çdo bisedë s**t, çdo bisedë plehrash, çdo mendim është absolutisht reciproke. Unë mendoj të njëjtën gjë për ta.”

Christine mbron marrjen e vërtetë nga Kody

Kristina luhatet në jetë me hirin e një gruaje të rilindur, duke mos mbajtur asnjë zinxhir keqardhjeje për divorcin Kodi ose duke fluturuar drejt përqafimit të Jutës me lulëzimin e saj më të ri, Vërtet.

Kristina ndan, “Kur jetoja në Flagstaff, [Arizona]besoja me vendosmëri se lëvizja në Juta ishte zgjidhja më e mirë për mua dhe për Truely,” rrëfeu ajo në mënyrë elegante, duke e pikturuar ajrin me goditje guximi dhe mendimi.

Christine Brown

Në teatrin e madh të hutimeve të jetës, Kristina luajti arkitekti i një plani ‘të çuditshëm’ – distancimi Vërtet nga Kodi si një ilaç paradoksal për të ruajtur lidhjen e tyre. “Unë e mora marrëdhënien e tyre ndërsa ishte ende e mirë dhe e mora dhe e zhvendosa.” Kristina muzuar, duke orkestruar ritmet e lidhjeve familjare me përpikëri maestro.

Christine Brown dhe Truely Brown

KodiMegjithatë, veshi petkun e kritikut, duke e shkarkuar e Kristinës simfoninë si një trokitje e thjeshtë e “racionalizimit të BS”, duke e shënuar atë si një farsë teatrale. Mes vorbullave dhe mrekullive, perdet u ngritën për t’u zbuluar e Kristinës Sixhade luksoze e transformimit gjatë një vizite në Flagstaff, ku mbretëria e miqësive të vjetra dhe e festave të motrave bëri jehonë me festimet e “ish-përvjetorit” të saj.

Kody Brown

“Unë jam një fans i madh i divorcit, thjesht po them,” Kristina flirtonte me sferat e rrëfimit, duke u rrotulluar nëpër dhomat e ndritshme të lirisë dhe të zbulimit të vetvetes. I mbështjellë në kadife të pasura të guximit dhe miqësisë, Kristina vërtitet nëpër sallën e balloit të jetës me një rrethim të zjarrtë shpirtrash të dashur, duke festuar meloditë e dashurisë, divorcit dhe ritmet dehëse të fillimeve të reja.

“Unë mund të mos jem në gjendje t’u jap fëmijëve të mi një baba,” e Kristinës fjalët vallëzuan nëpër mbretëritë e rrahjeve të zemrës dhe harmonive, “por unë mund t’i jap Janelle, për hir të mirësisë”.

Kristina shfaq një mospërfillje të plotë ndaj ish-bashkëshortit të saj ndërsa drekonte me grupin e saj të miqve. E rrethuar nga përqafimi i ngrohtë i shpirtrave me të njëjtin mendim, duke përfshirë edhe të dashurin e saj, Janelledhe një buqetë e gjallë me Flagstaff, Arizona, ata shijojnë një festë të spërkatur me reflektime të shpërbërjes martesore.

“Të festojmë ditën e divorcit tonë nuk mjafton,” Kristina flluska në një ekspozim intim, “Unë gjithashtu duhet të festoj përvjetorin tonë të vjetër, ish-përvjetorin tonë.” Një kor shpirtrash kënduan në unison, duke festuar atë që dikur kërcente në dhomat e rëndësishme, tani të arkivuara si një “ish-përvjetor”.

Christine Brown

Simfonia e mbrëmjes luajti një notë të veçantë si e Kodit thirrje feta nëpër festimet. Një penel kurioziteti pikturuar momentin, me Kristina duke e gjetur ndërveprimin “të çuditshëm”. “Eshte si, Kodi e të gjithë njerëzve, por nuk po i përgjigjem për momentin”, deklaroi ajo mes galerisë së shpirtrave mbështetës. Një lara-lara me hutime dhe çudira, e Kodit qëllimi i pretenduar i telefonatës ishte të lidhnin një lidhje me vajzën e tyre, Vërtet.

Christine Brown

e Kristinës sixhade reflektimesh shpalosi një fije nga e kaluara, duke ndarë fragmente të kërkesës së saj për Kodi për të festuar duke mos bërë “asgjë” gjatë përvjetorit të tyre të mëparshëm. Në një kopsht me lule të sinqerta, Kristina ndan, “Është e vështirë të largohesh nga një martesë. Është vërtet e vështirë,” duke lulëzuar më tej, inkurajoi ajo, “Unë jam një fanse e madhe e divorcit, thjesht po them. … Beje.”

Christine Brown

Mes qëndisjeve të bisedave, Kristina dhe Janelle, zbuloni modelet komplekse të rregullimit të tyre poligam, duke zbuluar nuancat dhe teksturat aktuale në tapiceri të marrëdhënieve. Rrëfimet e thurura ilustruan ndryshimet në modelet familjare, me pikën kryesore e Kodit prania qendrore në banesën e Robyn Brown.

Janelle Brown

Në një eksplorim të thellësisë dhe zemrës, Kristina zbulon pikën e saj të kthesës të thurur me fijet e papërshtatshmërisë atërore. “Unë mendoj se nëse njerëzit duan të jetojnë [plural marriage]mirë… por mendoj se sapo një djalë gjen dashurinë e jetës së tij, gratë e tjera janë të dehur.” Kristina i thotë zonjave.

Janelle Brown

Christine e detyroi veten në jetën e Kody

Kodi iu kundërpërgjigj me një pretendim të ashpër, duke akuzuar Kristina duke e shtyrë rrugën e saj në martesë. “Kristina e detyroi veten të hynte në jetën time,” deklaroi ai. Kristinapërballë këtij udhëkryqi, shprehu një vorbull emocionesh, duke u ndjerë e “lodhur” dhe e mbushur me “frustrim” nga udhëtimi i saj i trazuar përmes poligamisë.

Christine Brown

Në kreshendon e emocioneve dhe reflektimeve, Kristina pohon, “Unë po bëj më të mirën, ndërsa nuk kam një ditë të mirë, më besoni, por prapë ishte një dështim.” Mbledhja e qëndisi natën me dolli për “fillimet e reja”, si e Kristinës sixhadeja e jetës shkëlqente me premtimin e kapitujve të rinj.

Gratë Motra transmetohet të dielave, në orën 22:00 EDT, në TLC.