Nneka Ihim

Klea

Përmbledhje e ‘Shtëpiakeve të vërteta të Potomac’: Wendy vazhdon të ushqejë tensionin me Nnekën ndërsa Ashley dhe Gizelle janë partnerë!

Përmbledhje e ‘Shtëpiakeve të vërteta të Potomac’: Wendy vazhdon të ushqejë tensionin me Nnekën ndërsa Ashley dhe Gizelle janë partnerë!

Episodi krejt i ri i së dielës i Amvisat e vërteta të Potomac fillon me Uendi Osefo dhe Edi duke orkestruar një surprizë të këndshme për ditëlindjen për djalin e tyre, Karteri cili feston ditëlindjen e tij të dhjetë.

Ndërkohë, Ashley Darby dhe Gizelle Bryant janë partnerë të rinj të biznesit. Zonjat diskutojnë temën e ushtrimit sans të brendshme, duke zbuluar e Ashley-t motivimi i pakufi i nxitur nga moda e sportit, ndërsa Gizelle vendosi synimet e saj për t’u bërë sensacioni i radhës. Ashley, me një sy për veshjet shik dhe me stil të sportit, është e përkushtuar me pasion për të ruajtur buxhetin e saj gjatë nisjes së kësaj sipërmarrjeje. Në një rrëfim të sinqertë, ajo pranon me guxim se ka hequr dorë nga kontrolli i vendimeve të saj financiare, duke u mbështetur në mbështetjen financiare të burrit të saj, Michael Darby. Një rikthim i mprehtë në mbylljen e Oz shërben si një kujtesë prekëse, duke nxitur Ashley të kuptojë se ka ardhur koha që ajo të marrë në dorë fatin e saj financiar dhe të lërë gjurmë në botën e biznesit.

Ashley Darby

Të dy diskutojnë pëlhura dhe Ashley zbulon se ajo vendos pëlhurë shtesë në dollakët e saj për të thithur “ekstramin” e saj. I gdhendur, Gizelle vazhdon dhe shkojmë drejt Karen Huger’s shtëpinë teksa viziton me kushëririn e saj Davidi dhe Tezja Val.

Karen Huger

Karen na jep një rikthim të pemës së saj familjare teksa diskuton planet për shtëpinë e gjyshes së saj. e Karen i lumtur që familja është në bord dhe Davidi sjell përqindjen e tokës, si Karen stuhi mendimesh se si të rinovohet. Val nuk dëshiron Karen për të bërë ndonjë gjë të çuditshme, por Karen siguron Val ajo nuk do të bëjë asgjë, por do të krijojë një fermë barërat e këqija.

Familja e Karen Huger

Diten tjeter, Mia Thornton’s takim Robyn Dixon për një ditë jashtë. Pas përshëndetjes, Mia bën një shaka për mbajtjen e burrit të saj si recepsionistja Mia dhe Robin çorape për të ndryshuar në. Në një dhomë të bardhë me dy karrige të sikletshme, zonjat ulen ndërsa recepsionistja diskuton për përfitimet e dhomës së kripës. e Mias ka kaluar shumë dhe po përpiqet çdo mirëqenie holistike të qëndrojë në tokë. Robin pyetje rreth Candiace Dillard-Bassett’s Të nënës Dreka e ditës dhe Mia komplimentoi ngjarjen duke uruar Robin ishte atje. Mia tregon Robin rreth e Karen pronë e re dhe mundësi për të vizituar qarkun Surry. të Robinit mirënjohës që ajo nuk ishte e ftuar, por Mia plas flluskën e saj shumë shpejt; dhe i tha Robin e Karen planifikon të nxjerrë emra nga një kapelë.

Robyn Dixon

“Kjo nuk është llotari” Mia shaka si Robin rrëfen një drekë me Karen. Robin tregon Mia në mes të shfaqjes Robin një foto të Rayvin, Karen aksidentalisht u ul në një foto të Robin me familjen e saj! Robin tregon se kjo është hera e parë që ajo thotë diçka dhe e Mias të gjithë veshët për këtë çaj. Mia qesh si Robin konfirmon se atëherë ajo e dinte Karen është e fiksuar pas saj dhe producentët na japin një rikthim të saj e Karen akuzat ndaj Robin. Mia shaka se Karen mund të ketë një faltore të Robin përpara se të kaloni në diskutimin e problemeve financiare. Mia tregon Robin para krizës; ajo mori një avokat divorci për t’u larguar Gordon Thornton.

Mia Thornton

Robin pëlqen Mia dhe Gordon së bashku, por kjo nuk ndalet Robin nga hijezimi Mia në rrëfimin e saj. Robin mendon Mia nuk mund të rri duarkryq duke u martuar me të Gordon por Mia ndërron taktikat në pyet Robin nëse ajo dhe Juan Dixon janë në terapi. Robin thotë jo dhe e Mias i habitur pasi çifti po kalon një problem të vështirë. Robin nuk sheh probleme brenda martesës, por dëshiron ta shijojë më shumë jetën Juan. Mia pyetje rreth Robinit Juan duke u lëshuar dhe rrotullon sytë në të Robinit mbrojtja e vazhdueshme e Juan. Më vonë, Uendi dhe Edi po kalojnë natën e takimit dhe janë gati për të ngrënë pak kuzhinë xhamajkane. Pas porositjes, Edi pyet Uendi për emisionin e saj dhe Uendi pranon se është i stresuar.

Uendi Osefo

Wendy’s duke punuar me producentët e saj të rinj, por po ndihet e mbingarkuar duke bashkuar shfaqjen. Pijet dalin si Edi përshëndetje për “të jetuar jetën sipas kushteve tona” si Edi flet për biznesin e tij të ri. Gëzuar Edi është Edi sipërmarrje e re biznesi dhe që kur shteti i Maryland legalizoi barërat e këqija, Edi vendosi të fuste këmbën në derë. Uendi pranon se kjo është hera e parë që ajo dhe Edi janë të gjunjëzuar në projekte të reja, por të dy janë të lumtur të ndërtojnë së bashku. Uendi ankohet për Edi për të fjetur vetëm dhe Edi dëshiron Uendi të jetë zëdhënësi i tij i ri.

Edi u tregon producentëve reagimin e nënës së tij ndaj biznesit të ri dhe se ai u befasua këndshëm nga mbështetja e saj. Uendi dëshiron të sigurohet që seksi të mbetet i freskët në martesën e tyre dhe Edi siguron që gruaja e tij do të bëjë gjithçka që duhet. Karen dhe Ray Huger janë duke darkuar dhe Karen merr një kontakt të lartë nga barërat e këqija në ajër. Pas porositjes, Karen ankohet për Ray rreth porositjes nga menyja Happy Hour përpara se të porosisni darkën. Karen dhe Ray komplimentoni njëri-tjetrin dhe Karen flet për urdhërat e mjekëve të saj si Ray inkurajon Karen për të ngadalësuar. Shfaqet një kthim prapa Karen duke zbuluar bllokimin e saj prej 5% ndërsa e lejon Ray e di se ajo ka nevojë për një trajner fitnesi.

Karen Huger

Ray pyetje nëse trajneri duhet të jetë burrë dhe Karen thotë po pasi ajo pretendon se ka nevojë për dikë që të fokusohet. Karen tregon Ray në lidhje me marrjen e grave në qarkun Surry dhe se si ajo vendosi emrat që donte në një kapelë, në vend të të gjitha zonjave. e Karen duke ftuar Gizelle, Candiace, Ashleydhe Uendi; megjithatë, Gizelle refuzoi e Karen vizitoni pa justifikim.

Karen Huger

Nneka dhe Iyke Ihim po shpaketohen si Nneka ankohet se jeton me burrin e saj. të Nnekës mësuar të jetë në distancë me burrin e saj dhe të Nnekës filloi të acarohej. Gizelle ndalon me një fustan mini për të biseduar dhe Nneka jep Gizelle një turne në shtëpi. Gizelle i pëlqen ajo që sheh dhe kërkon për përparimin e foshnjës.

Nneka Ihim

Shfaqet një kthim prapa Nneka dhe Mia duke shkuar te mjekët për një mendim të dytë si Nneka konsideron opsionin e saj të radhës. Gizelle dhe Nneka qesh, si Iyke gjen distinktivin e tij të punës dhe Nneka shaka rreth Iyke duke ngatërruar monedhat e saj. Pas Iyke gjethet, Gizelle pyet nëse e Karen vizituar dhe Nneka pranon Karen e tregoi rreth Potomac. Shfaqet një kthim prapa Karen hiping Potomac si Nneka shikon me frikë. Nneka tregon Gizelle se Karen e gjykoi duke pretenduar Nneka jeton në North Potomac. Gizelle përsërit kodin postar gjatë hijes Karen për të qenë qiramarrës. Duke dalë jashtë, Gizelle miraton shtëpinë dhe inkurajon Nneka për të takuar fqinjët e saj si Karise Jackson-Jordan arrin.

Gizelle Bryant

Nneka mendon Karise është përrallore dhe na bën të ditur se ajo është shoqëruar me të Karise disa here. Gizelle tregon Karise rreth e Karen hije drejt Nneka dhe Karise është shumë i etur për të kërcyer brenda Gizelle tha, Gizelle ishte gati të hynte përpara se të merrte ftesën nga Karen. Gizelle përsërit e Karen planifikon për qarkun Surry ndërsa shpjegon pse ajo nuk do të kalojë katër orë në një autobus me Candiace ose Uendi. Gizelle’s i çmendur Karen nuk e kupton siç tregon një rikthim Candiace duke u futur në Gizelle në ribashkim. Gizelle’s i shqetësuar për sigurinë e saj, por e Karen duke mos e lënë udhëtimin të shkojë dëm dhe përfundon duke i ftuar të gjithë. Karen rriti sigurimin e saj të përgjegjësisë dhe Gizelle inkurajon Nneka për të marrë vendimin e saj.

Charisse Jackson-Jordan

Të gjithë janë dakord por Robin, Gizelledhe e Mias për shkak të mërzitjes, ajo nuk ishte e ftuar fillimisht. Karen tregon Mia për ta kapërcyer dhe trembëdhjetë orë më vonë, zonjat po takohen në e Karen për qarkun Surry. Candiace solli edhe një palë brekë në rast se u kap nxehtësia dhe Uendi shfaq një buzëqeshje të rreme si Nneka tërheq lart. Hipja në autobus, Karen u tregon zonjave për qëllimin e saj për udhëtimin, duke pyetur se çfarë e Mias problemi ishte në temën e tekstit. Nneka aksionet e Mias ndjenja dhe shpjegon se si u shfaq nga ana tjetër. Karen merr L në atë si Candiace fillon të ankohet për udhëtimin.

Karen Huger

Uendi u tregon zonjave për Edi ngjarje si Karen pyet veten nëse të gjithë janë të ftuar. Uendi tregon Karen eshte Edi ngjarje si Ashley komplimente Edi në rrëfimin e saj. Prodhuesit pyesin Uendi nëse Nneka dhe Iyke janë të ftuar por Uendi nuk pergjigjet si Nneka fton zonjat në festën e saj të paketimit. Nneka fton të gjithë si Ashley fërkon ftesën Wendy’s fytyrë, por Uendi e injoron atë. Karen i shtyn zonjat të ecin përpara ndërsa zonjat fillojnë të bëjnë shaka e Ashley-t fshikëz. Ashley njofton vajzat për GnA sigurisht Uendi dhe Candiace mendoni se është një shaka.

Ashley Darby

Ashley mendon Candiace dhe Uendi janë të shqetësuar por Uendi hije dyshen në veshjet e tyre. Karen thirrjet Uendi një rrëmujë ndërsa autobusi ndalon për një pushim në banjë ndërsa koha ecën ngadalë. Pas pushimit, Candiace ka një gërvishtje ndërsa pjesa tjetër e zonjave përtyp ushqimet e tyre. Uendi dhe Candiace shijoni margaritat e stacioneve të benzinës ndërsa zonjat më në fund mbërrijnë në Surry. Karen mund t’i ndiejë paraardhësit teksa hyn dhe u jep zonjave një turne përpara se të takojë pjesën tjetër të familjes. Val u tregon zonjave disa foto familjare teksa grupi falenderon familjen për mikpritjen. Karen prezanton grupin me një Reverend dhe disa njerëz të tjerë si Karen reflekton mbi historinë e saj.

Karen Huger

Pas namazit, grupi ndërron fustanet e tyre Surry si Karen çon në punë. Karen i udhëzon zonjat të pastrojnë mbeturinat rreth pemës por e Ashley-t jo me gjarpërinjtë aty pranë. Uendi i bërtet një gjarpri të mundshëm dhe para se ta kuptojmë të gjithë vrapojnë! Candiace dhe Ashley bëni një dëshirë në një “kockë dëshirash” dhe zonjat kanë një përqafim në grup pasi të mbarojnë puna.

Karen dëshiron të tregohet Val’s shtëpia dhe zonjat garojnë përgjatë rrugës si Karen shpjegon se Val lëvizni larg. Ulur, Ashley Faleminderit Karen për udhëtimin si Uendi Faleminderit Karen për përfshirjen e parë. e Ashley-t mirënjohës ajo dhe Candiace ndau një moment dhe shpreson se ky mund të jetë një shembull për të Nneka dhe Uendi.

Karen Huger

Ashley shih potencialin, por Nneka dhe Uendi rri në heshtje ndërsa grupi ha drekën. Uendi Faleminderit Karen përsëri përpara se të rriste familjen dhe motrën e saj, përpara se të përsëriste çështjet mes saj dhe Nneka. Nneka mohon të flasë për Ivy por pranon të telefonojë Uendi ab*tch sepse Uendi e mallkoi edhe atë.

Nneka Ihim

Nneka zgjeron një degë ulliri duke e ftuar Uendin në banimin e saj por Uendi nuk ka interes të rregullojë gjërat dhe dëshiron të vazhdojë dramën.

Uendi Osefo

Karenmegjithatë, dëshiron Uendi të qëndrojë e hapur. Uendi shohin mungesën e llogaridhënies si Nneka përpiqet të shpjegojë veten por Uendi buzëqesh me vetëkënaqësi dhe largohet.

Ashley Darby

Kthehuni javën tjetër për të parë se çfarë tjetër po ndodh Amvisat e vërteta të Potomac.