Përmbledhje e sezonit 8 të Shtëpisë Verore: A ishte më i miri ndonjëherë?

Klea

Përmbledhje e sezonit 8 të Shtëpisë Verore: A ishte më i miri ndonjëherë?

Me Shtëpi verore Sezoni 8 nën rripin e shikuesve, më në fund kemi një moment për të marrë frymë. Kjo verë në Hamptons ishte e mbushur plot me grindje, histori dashurie dhe, natyrisht, disa festa epike. Mes zënkave tona të planifikuara rregullisht të së enjtes mbrëma me Carl Radke dhe Lindsay Hubbard dhe flirtet e aftë të Danielle Olivera, fansat mbetën të dëshironin më shumë çdo javë. Guxoj të them se sezoni 8 ishte më i miri i ekskluzivitetit deri më tani. Por ju nuk keni nevojë të pranoni fjalën time për të. Hidhni një sy më poshtë në bobinën kryesore.

Faktet

Sipas Bravo, sezoni 8 i Summer House ishte më i ndjekuri i serialit. Dhe tashmë është rinovuar për Sezonin 9. Summer House është nënvlerësuar gjithmonë, por shumica e fansave do të argumentonin se është zgjedhja e tyre kryesore kur bëhet fjalë për një serial në rrjet. Ky sezon pati një modifikim më të mirë rreth anëtarëve të tjerë të kastit, i cili nga ana tjetër i dha një atmosferë më të plotë. Një thirrje e madhe duhet t’i drejtohet trenit të mbytur Lindsay dhe Carl, të cilët padyshim ndihmuan të fitonin këto vlerësime të larta. Së bashku, secili nga personalitetet e Shtëpisë së Verës u sigurua të ndajnë ndjenjat e tyre të vërteta. Klinikja po shihte gratë që mblidheshin në fund rreth Lindsay duke dëshmuar se ky ishte një grup i vërtetë miqsh.

Ai do të hedhë petale

Nuk mund të mohohet se Paige DeSorbo ishte përsëri në krye kur ishte fjala për rrëfimet e saj të zgjuara. Fashionistes nuk i ka munguar asnjë ritëm kur ishte fjala për të pjekur Danielle, Kyle Cooke apo të dashurin e saj, Craig Conover. Pra, imagjinoni gëzimin tim kur Pejxhit i erdhi era që Carl nuk i kishte kërkuar Kyle të ishte një burrë i mirë, por një djalë lulesh. Fytyra e Paige-t i thoshte të gjitha kur ishte fjala për miqësinë e djemve.

Në një skenë të shekujve, Paige vuri në dukje: “Unë e di se më duket sikur jam ulur këtu duke dëgjuar këtë bisedë, por po shpërthej brenda. Kyle drejtoi dasmën e tyre dhe ata po e bëjnë atë një djalë me lule. Pyes veten se kush e mori atë vendim. “Ai do të hedhë petale ndërsa unë eci nëpër rresht, kështu mendoi ajo. Kjo është e çmendur.” Fatmirësisht, Carl dhe Lindsay anuluan dasmën e tyre dhe Kyle nuk kishte pse të hidhte asnjë lloj petale.

Kymanda kishte telashe

Kyle dhe Amanda Batula kaluan një verë dhe dimër të mahnitshme. Por duke hyrë në sezonin 8, të dy nuk ishin në të njëjtën rrugë. Por kjo ishte më shumë se thjesht një goditje. Të dy dukeshin të rraskapitur dhe nuk kishin aftësi komunikimi. Në fillim të sezonit, Kyle rrëfeu se pyeste veten nëse gruaja e tij “e pëlqente vërtet” atë. Amanda po luftonte me demonët e saj të brendshëm dhe donte të çlirohej nga Loverboy. Ky sezon i testoi ata, por pas një përleshjeje ku Kyle u soll si një hov dhe deklaroi se donte të bëhej DJ, të dy duket se po lëvizin në një drejtim pozitiv.

West Wilson

Bravo gjithashtu vendosi të prezantojë dy burra të rinj në shtëpinë e përbashkët pas sezoneve kur zonjat ishin më të mëdha se burrat. Me prezantimin e West Wilson dhe Jesse Solomon, gjithçka ndryshoi. West pushtoi zemrën e Ciara Miller-it edhe pse marrëdhënia që atëherë ka dështuar. Trimëria e Jesse në ndarjen e historisë së tij të kancerit goditi shumë shikues. Djemtë e verës nuk zhgënjyen.

Ndarja

Sezoni 8 nuk do të kishte qenë aq i suksesshëm pa vdekjen e Lindsay dhe Carl. Ne e dinim se kjo nuk ishte e mirë për çiftin pasi Lindsay akuzoi Carl-in për përdorimin e drogës në fillim të sezonit. Të dy thjesht nuk mund të ndalonin grindjet, dhe nevoja e Carl-it për një grua “më të butë” e çoi vërtet gurunë e PR-së. Ndërsa finalja e sezonit përfundoi, tifozët shikonin ndërsa Carl i dha fund bashkimit të tyre një herë e përgjithmonë.

Megjithatë, u duk sikur Carl po punonte në një këndvështrim për të gjithë sezonin duke e lënë Lindsay-in të ishte i verbër. Thënë kjo, se si Lindsay mund të ishte “i verbër” kur çdo fjalë e vetme ishte toksike është kurioze. Quajeni kismet ose shumë kuzhinierë në kuzhinë, “biseda” i la të gjithë të dridheshin në çizme. Kështu, duke forcuar se sezoni 8 i Summer House do të ishte një për librat.