Përmbledhje e sezonit 8 të Episodit 15 të Mesdheut Below Deck

Klea

Përmbledhje e sezonit 8 të Episodit 15 të Mesdheut Below Deck

Në një stinë që është ndjerë si një përjetësi, Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8 më në fund po përfundon, me Episodin 15 që shërben si kësti i parafundit. “Curb Your Stewsiasm” sheh fillimin e statutit përfundimtar të sezonit, por jo pa probleme. Për shkak të motit të keq, të ftuarit nuk do të shkojnë askund, ashtu si pjesa tjetër e sezonit 8. Kemi pasur dokumente të rreme, shkrirje shkatërruese dhe staf të sëmurë; dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut. A mund ta mbledhë ekuipazhi për një mega-bakshish të fundit? Ja çfarë ndodhi në Sezonin 8 të Below Deck Med, Episodi 15.

Lara është jashtë, Haleigh është brenda, por moti shkakton shqetësim

Kapiteni Sandy ndjen një ndjenjë lehtësimi kur Haleigh zbulon se më në fund mund t’i kthehet detyrave të saj. Me Larën jashtë te mjekët, ajo ishte e shqetësuar se nuk do të linte bankën e të akuzuarve për kartën përfundimtare. Megjithatë, siç ka treguar pjesa tjetër e sezonit, është problem njëri pas tjetrit për ekuipazhin e këtij jahti. Gëzimi i kapitenit Sandy zhduket shpejt kur ajo kupton se moti i tmerrshëm do të thotë se grupi i fundit i të ftuarve nuk do të ketë mundësinë të largohet fare nga bankina e të akuzuarve gjatë gjithë kartës dy-ditore. Bumere.

Kur të ftuarit mbërrijnë, Sandy jep lajmin e keq. “I gjithë statuti juaj do të jetë në bankën e të akuzuarve dhe më vjen shumë keq.” Ka disa rënkime të kuptueshme dhe disa pyetje. “Është e rrezikshme,” thotë Sandy. “Nuk mund të bëj asgjë për ta ndryshuar atë.” Por ajo premton se ekipi do të bëjë gjithçka që mundet për ta bërë këtë udhëtim të paharrueshëm, pavarësisht rrethanave.

“Nuk ka as një shans të ngushtë që ne do të largohemi,” i thotë ajo ekuipazhit të saj. “Duhet ta vrasim.” Kjo çon në Tumi dhe Luka duke bërë aktivitete të furishme në Google për t’i shijuar me grupe të mëdha në Genova. Ndërkohë, një i ftuar që dëshmon se është Doktor në Douchebaggery endet në galerë, duke e pyetur Jackin nëse mund të “mësojë të gatuajë”. Nuk jam i sigurt nëse ai po tregohej serioz, por trajtimi i tij i tmerrshëm ndaj tjetrit të tij të rëndësishëm në bord e shpërqendron aq sa për ta mbajtur atë mbi kuvertë.

Duke parë pamjet, nga vinçat tek kontejnerët e transportit

Below Deck Mediterranean Sezoni 8, Episodi 15

Kapiteni Sandy i kërkon Lukës të mbledhë një ekuipazh dhe t’i çojë të ftuarit në një xhiro të butë rreth portit. Ata duken të kënaqur që më në fund kanë diçka për të bërë, por kur në të vërtetë fillojnë ekskursionin, është një histori tjetër. Kyle është i zënë ngushtë, duke vënë në dukje se të vetmet pamje për të parë janë kontejnerët e transportit dhe një vinç. Të paktën ata duhet të shihnin një aeroplan që po hynte në ulje. Woo, argëtim!

“Unë po shoh një energji bazë,” thotë Sandy për punën e ekipit deri tani. “Kjo kartë do të marrë shumë më tepër se kaq.” Për fat të mirë, ushqimi i Xhekut po u jep të ftuarve diçka pozitive për të folur. Ai e ka eliminuar atë nga parku nëntë herë nga 10 gjatë gjithë sezonit, dhe unë do të isha i tronditur të mos e shihja përsëri në shfaqje në të ardhmen nëse është diçka për të cilën ai është i interesuar.

Max po shijon jahtin duke u bllokuar. Ai e sheh atë si një “ditë pushimi” dhe kënaqet me mundësinë për të flirtuar më shumë me Lily. Ndërsa ajo i pëlqen talljet flirtuese, ajo nuk mund ta shohë marrëdhënien e tyre duke lëvizur në një territor serioz jashtë varkës. Pastaj përsëri, prindërit e saj u angazhuan brenda vetëm 21 ditëve nga takimi. Cdo gje mund te ndodhe…

“Skena e gjelbër e vrasjes”

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 15, Below Deck Mediterranean

Për t’i mbajtur të ftuarit të lumtur, Lily ka krijuar një Game Night. Problemi i vetëm? Ajo është një nga njerëzit më të ngathët që ka parë ndonjëherë Below Deck Med. Aq shumë, saqë ndërsa po krijon tabelat e lojës për mbrëmjen, ajo shqyen majën e një shënuesi jeshil me gojën e saj dhe boja shkon mbi të, disa nga materialet që ajo ka bërë dhe mobiljet e ekuipazhit të rrëmujshëm. Është disi qesharake, por duhet të ketë qenë shumë e bezdisshme. Për meritë të Lilit, ajo e merr me hapa të mëdhenj.

“Është si një skenë e gjelbër vrasjeje,” thotë Haleigh. Tumi “as nuk mund të jetë i çmendur, sepse çfarë prisni më shumë nga Lily?” Ajo po gërmon gjithashtu gjelbërimin në flokët e saj shumë të gjelbër.

Dr. Douchebag vazhdon të jetë në përputhje me pseudonimin e tij të ri, duke kërcënuar se do të shkojë në shtrat në vend që të bashkohet me të gjithë të tjerët për darkë. Kur ai më në fund pranon të dalë në sipërfaqe, e dëgjojmë të thotë se “vetëm po numëron orët derisa të fluturojmë prapa”. Thjesht zbrit nga barka, mik. Ju jeni një rrëmujë mosmirënjohëse.

Game Night është një sukses i madh dhe të ftuarit tërhiqen me kënaqësi në dhomat e tyre në orën 1:45 të mëngjesit, por ka një stuhi. Kapiteni Sandy i thotë Kyle se i mungon Natalya, duke mos e kuptuar që Natalya është në të vërtetë në Genova dhe planifikon një kthim për natën e fundit të ekuipazhit, pas kartës. Ajo i ka dërguar mesazhe Lukës, duke i kërkuar “nudo”, ndërsa Luka ka vazhduar të lidhet me Xhesikën DHE duke flirtuar me Nat. Është një recetë për fatkeqësi. Sillni kaosin në finalen e sezonit 8.

Sezoni 8 i Below Deck Mediterranean përfundon të hënën, më 22 janar, në orën 9/8c në Bravo.