Përmbledhje e sezonit 8 të Episodit 13 të Mesdheut Below Deck

Klea

Përmbledhje e sezonit 8 të Episodit 13 të Mesdheut Below Deck

O djalë, kapiteni Sandy është gati të fryjë një copë litari Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8, Episodi 13? Ajo sigurisht që po testohet kur bëhet fjalë për ekuipazhin e saj këtë vit. Brendësia është duke luftuar, ka sëmundje majtas, djathtas dhe qendra, dhe tani një nga duart e saj ka hequr një qëndrim. Kapiteni Lee nuk do ta duronte kurrë këtë nivel rrëmuje. Këtu është gjithçka që u shfaq në Sezonin 8 të Below Deck Med, Episodi 13: “High Steaks”.

Si ta zgjidhni një problem si Lily?

Le ta pranojmë, Lily nuk është i kufizuar për jetën duke punuar si një zierje në një superjaht. Ajo ka një personalitet të shkëlqyeshëm, por kur bëhet fjalë për punën? Kjo nuk është puna për të. Megjithatë, kapiteni Sandy po i jep asaj “një shans më shumë”. Ajo është e emocionuar të tregojë se mund t’u tregojë të gjithëve se e kanë gabim. Dhe, ndonjëherë në episod, ajo e bën. Madje Tumi shpreh krenarinë e saj kur sheh sa mirë ia ka dalë Lily me kabinat drejt fundit të episodit. Por a duhet të kishte marrë kaq shumë kohë? A është edhe Lily fajtor, apo Tumi duhet të kishte shpenzuar më shumë kohë duke e trajnuar atë?

“Ndonjëherë, ju thjesht kaloni kohë me dikë … aftësia mund të mësohet,” mendon kapiteni Sandy. Ajo nuk e ka gabim, sepse ka një trajektore të qartë në rritje. Por mund të jetë Xhesi ai që në fakt ka bërë përpjekje për ta bërë këtë me Lily-n, në vend të merakit kryesor. Mos më keqkuptoni, unë jam një fans i Tumit. Thjesht nuk mendoj se ajo po e provon veten të jetë një shef i madh këtë sezon.

Të ftuarit e përsëritur me charter shkaktojnë dhimbje koke për ekuipazhin

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 13, Below Deck Mediterranean

Billy Rodriguez po kthehet në bord, këtë herë me të fejuarën e tij dhe gjashtë miq të tjerë. Herën e fundit që ai ishte me kapitenin Sandy, varka humbi stabilizuesit e saj dhe Billy pothuajse u shkri sepse rrëshqitja e jahtit nuk mund të kalonte në doganë. Këtë herë? Ai dhe të ftuarit e tij janë pothuajse po aq të tmerrshëm, përsëri.

Grindjet e tyre kryesore vijnë me Jack, shefin e kuzhinës. Ai nuk ka pasur asnjë ankesë të vërtetë për ushqimin e tij gjatë gjithë sezonit. Por tani? Ata vijnë nga të gjitha këndvështrimet. Bifteku nuk kishte mundësi të mjaftueshme për ngrohje. Bifteku mesatar nuk ishte i përgatitur mirë. Ky është faji i Jack, për disa arsye. Dhe specialiteti i Big Gay Breakfast i Rainbow Pancakes? Jo mjaftueshëm krijues. Kjo mund të jetë e vetmja kritikë me të cilën jam dakord. Ata nuk dukeshin të shkëlqyera.

Prapëseprapë, këta të ftuar duket se janë thjesht xhaketë të plotë. Nuk do të habitesha nëse ata do të vijnë në shfaqje thjesht për të shkaktuar një dramë, duke shpresuar se do të rrisin profilet e tyre. Sinqerisht, nuk më intereson asnjë prej tyre.

Kyle shkon në gjirin e të sëmurëve

Below Deck Mediterranean Sezoni 8, Episodi 13

Kyle humbet fillimin e kësaj karte për shkak të sëmundjes. Kur ai nuk tregon shenja për t’u përmirësuar, Sandy vendos se është më mirë që ai të kontrollohet nga një mjek. Kjo do të thotë se Lara duhet ta çojë atë në breg që të mund të shkojë në spital.

Pasi u kontrollua, vendoset që ai do ta kalojë natën në tokë, përpara se të kthehet në jaht të nesërmen. Të ftuarve në fakt u mungon Kyle, sepse e kujtojnë atë që nga karta e tyre e parë. Pra, kur ai arrin në ditën e dytë, primarja duket të jetë e emocionuar. Epo, aq i emocionuar sa mund të jetë ky primar.

Për fat të keq, duket se defekti i sëmurë që përfshin ekuipazhin do të vazhdojë në episodin tjetër. Plus, Haleigh ende nuk është kthyer! Më mungon sensi i saj i thatë i humorit.

Qëndrimi i Maksit bie erë

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 13, Below Deck Mediterranean

Maksi ka bërë një punë kaq të mirë kohët e fundit, sa e kisha harruar sa keq ishte fillimi i tij në jaht. Tani, ai po i rikthehet asaj sjelljeje të keqe, duke rënkuar për mungesën e pushimeve të mjaftueshme dhe madje duke debatuar për orarin e përcaktuar për të nga Luka dhe Lara, eprorët e tij.

A do të marrë fund papritur koha e tij në jaht? Nuk do të habitesha. Duke rënkuar për mungesën e ushqimit për Lukën, në dëgjimin e kapitenit Sandy, ajo bie në sy. “Ka shumë ushqim … thjesht pyet shefin e kuzhinës,” i thotë ajo. Ai përgjigjet se Jack është shumë i zënë dhe largohet.

Lara pastaj mbërrin në urë dhe fillon të flasë se si qëndrimi i Maksit po e qelb vendin. Kur ajo thotë se i ofroi makarona më herët, por ai refuzoi, Sandy zemërohet dhe e thërret përsëri në urë.

“Kishte ushqim… thjesht nuk e deshe”, thotë ajo. “Mos më gënjeni më kurrë … ajo që duhet të bëni tani është të më falni.” Maksi refuzon dhe largohet për të dekompresuar. Dhe ja ku i lëmë gjërat! E sikletshme…

Sezoni 8 i Below Deck Mediterranean kthehet më 8 janar 2024 në 9/8c në Bravo.