Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 12, Below Deck Med

Klea

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 12, Below Deck Med

Pas një jave larg, ne jemi kthyer për tonë Poshtë Deck Mesdheut Përmbledhje e sezonit 8, episodi 12! A ju ka marrë malli për ne të zhurmojmë për vendimet e këqija të ekuipazhit? Në episodin e kësaj jave, të quajtur “Sink or Swim”, një i ftuar charter shkon shumë larg. Është turp që ekuipazhi nuk zgjodhi ta hidhte në det. Diku tjetër, zierja e re Lily nuk po rezulton të jetë shumë e dobishme për ekipin e brendshëm, ndërsa Luka po lufton kundër mikromenaxhimit të kapitenit Sandy të ekipit të tij në kuvertë. Këtu është gjithçka që ndodhi në Sezonin 8 të Below Deck Med, Episodi 12.

Butterfly Man Luka merr disa këshilla

Foto nga: Fred Jagueneau/Bravo

Ne i zgjedhim gjërat aty ku i lamë; me Lukën duke u qortuar nga kapiteni Sandy. Ajo nuk është e lumtur që ekipi i kuvertës ishte i gjithë në një pushim ndërsa ai ishte jashtë varkës. Kjo do të thoshte se brendësia kishte mbetur duke kërkuar një grup shtesë duarsh, pa dobi. Luka përpiqet të tregojë se pushimet janë të nevojshme për të siguruar që ekipi i tij të jetë në top, por ai bie në vesh të shurdhër. Kur ai dhe Lara më vonë kuptojnë se dy pjesë të brendshme ishin poshtë në kabina, kjo i zemëron edhe më shumë.

Për fat të mirë, kapiteni Sandy kërkon falje më vonë në episod. Ajo ia bën të qartë Tumit se kur ushqimet e brendshme janë duke punuar për mysafirët, vetëm një person duhet të jetë në kabina. Lily mund të jetë jeshile, por ajo duhet të jetë në gjendje të kthejë një dhomë. Edhe nëse kjo do të thotë të mbash shënime në një iPad, në vend të stilolapsit dhe letrës së besueshme që do të preferonte të përdorte shefja e saj.

Ekuipazhi fiton një anëtar të ri në formën e Major Douche

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 12, Below Deck Mediterranean
Foto nga: Fred Jagueneau/Bravo

Nëse Amish të ftuarit e charterit duan ta thërrasin Tumin me emrin e saj, atëherë ne do ta riemërojmë atë si Major Douche. Pavarësisht se i ftuari kryesor – dhe të gjithë të tjerët – shkon në shtrat, Major Douche vendos se dëshiron më shumë për të pirë. Ai gjithashtu dëshiron një zhytje në vaskë të nxehtë. Megjithatë, për shkak të marrjes së tij të bollshme të alkoolit atë natë, ai e gjen veten në rrëmujën e ekuipazhit. Pastaj, ai endet në kabinat e ekuipazhit, përpara se të futet në dhomat e Haleigh dhe Jack. Kjo është një çështje e madhe e sigurisë.

Luka i thotë shpejt të dalë jashtë, duke e paralajmëruar se njerëzit po përpiqen të flenë. Kur ai të kthehet në kuvertë, i takon Kyle dhe Lara të sigurojnë që ai të jetë mirë. Sinjalizim spoiler: Major Douche NUK është në rregull. Ai rrëshqet nga një nga shkallët nga kuverta e sipërme, duke e thyer gotën e pijes në dysheme. Major Douche është me fat që nuk ka asnjë gotë në këmbë. Lara dhe Kyle nxitojnë në ndihmë të tij, përpara se ta dërgojnë përgjithmonë në shtrat.

Kyle e di se Sandy do të dëshirojë të dijë saktësisht se çfarë ka ndodhur, kështu që ai e zgjon atë për t’i dhënë asaj një përmbledhje. Të nesërmen, ajo i thotë mysafirit të saj kryesor se ai duhet të marrë nën kontroll shokun e tij, ose ai do të largohet nga barka. Major Douche nuk e lë gishtin e gjakosur jashtë vijës për pjesën tjetër të statutit – të paktën nga ajo që shohim.

Shpirti i Natalya po afrohet

Natalya Scudder për Sezonin 8 të Below Deck Med
Foto nga: Laurent Basset/Bravo

Ne e dimë se Natalya do të rikthehet për një kohë të shkurtër në shfaqje në një natë jashtë, por prania e saj ndihet ende edhe më parë. Ajo i ka dërguar mesazhe Lukës se sa shumë do t’i pëlqente disa “përqafime” dhe ai po flirton menjëherë. Ai i thotë asaj se i mungon ajo dhe ndërkohë që Xheku ka bërë të njëjtën gjë, ne e dimë se Luka nuk po e bën këtë thjesht si mik, por dikush që do ta godiste plotësisht Natalya-n nëse ajo nuk do të vinte me bagazhet e një të dashurit kontrollues.

Problemi i vetëm? Luka tani po shijon netët e rregullta të pasionit të nxehtë me Xhesikën. Madje në këtë puntatë ata flenë bashkë, duke gjykuar nga zhurmat e bëra dhe nga pamja e pjeshkës së Lukës që hyri në banjën e kabinës pas faktit. Gjërat do të bëhen shumë interesante kur Natalya të kthehet; sidomos duke marrë parasysh mungesën e dashurisë së saj për Xhesin. Por, siç e dimë, Jess dhe Max do të shkëmbejnë gjithashtu pështymë. Është kaq incestues këtë vit!

Jack dhe Kyle pastrojnë ajrin

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 12, Below Deck Mediterranean
Foto nga: Fred Jagueneau/Bravo

Në natën e tyre jashtë, Jack dhe Kyle angazhohen në një të shkurtër mbrapa-mbrapa. Ndërsa shaka e Xhekut nuk bie, dyshja arrijnë të shkojnë në rrugën e duhur. Kyle ka kaluar një kohë shumë emocionale në varkë dhe nuk duket të jetë një vend i shëndetshëm për të. Kështu që, unë u trondita nga pjekuria që tregoi kur foli me Xhekun, duke e pyetur nëse ishin “cool”.

Jack tha se ai nuk iu përgjigj mirë paralajmërimit të Kyle për Lily për ndikimin e Natalya. Ai tha se kishte qenë “agresiv pasiv” dhe të dy premtuan se do të shkonin përpara. “Tani mund të pi me gëzim dhe të mos pi për të harruar”, tha Kyle në rrëfim. Të shohim se sa do të zgjasë ky armëpushim…

A mund ta bëjë Lili punën e saj?

Përmbledhje e sezonit 8, Episodi 12, Below Deck Mediterranean
Foto nga: Fred Jagueneau/Bravo

Është e qartë gjatë gjithë gjatësisë së statutit të dytë që Lily po lufton. Për të qenë të drejtë, nuk ka pasur shumë në rrugën e stërvitjes. Por ajo gjithashtu duket se nuk është në gjendje të përballojë as gjërat e vogla që i janë shfaqur. Tumi po lodhet prej tij, dhe po kështu edhe pjesa tjetër e ekuipazhit.

Episodi përfundon me kapiten Sandy që pyet Lilin se si po e gjen punën. Më pas ajo lëshon një kërcënim të mbuluar; nëse Lily nuk e bën këtë kartë të tretë, ajo ndoshta do të duhet ta lërë të shkojë.

A do të pushojë ndonjëherë brendësia?

Below Deck Mediterranean vazhdon të hënën në 9/8c në Bravo.