Monica Garcia

Klea

Përmbledhje e ‘RHOSLC’: Momente skandaloze nga ribashkimi i sezonit 4 Pjesa e parë!

Përmbledhje e ‘RHOSLC’: Momente skandaloze nga ribashkimi i sezonit 4 Pjesa e parë!

Pjesa e parë e shumëpritur e Amvisat e vërteta të Solt Lake City Ribashkimi tre-pjesësh i sezonit të katërt më në fund ka mbërritur dhe zonjat përballen me dramën dhe thashethemet pas përfundimit të sezonit shpërthyes.

Meredith Marks

Ribashkimi, i vendosur në një sfond të frymëzuar nga Bermuda, përmban amvisat e këtij sezoni – Lisa Barlow, Meredith Marks, Angie Katsanevas, Whitney Rosedhe në vendet e nxehta pranë mikpritësit, Andy Cohenjanë Heather Gay dhe i ardhur, Monica Garcia.

Rishikohet segmenti fillestar i ribashkimit e Monikës ndërveprimet e hershme me Jen Shahthellohet në e Lizës unazë e kushtueshme që mungon 60 mijë dollarë dhe eksploron thashethemet rreth Angie’s bashkëshorti. Pavarësisht tensionit nga zbulimi i finales së e Monikës përfshirja me llogarinë e Reality Von(Tease) në Instagram, kjo temë nuk u trajtua drejtpërdrejt në orën e parë.

1. Heather mendonte se shfaqja nuk mund të mbijetonte pa Jen Shah

Ky sezon mungoi dukshëm nga një anëtar i kastit për një kohë të gjatë Jen Shah, i cili vuan dënimin me burg për mashtrim me tela. Ndërsa shumica e anëtarëve të kastit ndiheshin të sigurt për xhirimet pa Xhen, Heather shprehu shqetësimin për humbjen e mundshme të Jen’s prania dramatike në shfaqje.

“Unë isha i shqetësuar se efekti që kishte Jen, njerëzit do të dëshironin atë lloj drame dhe toksiciteti dhe thjesht çmenduri dhe se ata mund të qetësoheshin nëse nuk do ta shihnin atë.” Heather shteteve. “Por, ne jemi të ngazëllyer që të çlirohemi nga e gjithë kjo. Ne jemi të ngazëllyer për një shans për të provuar veten. Dhe tregojmë miqësitë tona pa këtë në përzierje.”

Pavarësisht këtyre shqetësimeve, zonjat ishin të etur për të demonstruar dinamikën e tyre pa Jen’s ndikim.

Heather Gay

2. A e vodhi Monica unazën 60,000 dollarë të Lizës?

Një pikë kyçe e diskutimit ishte e Lizës Unaza e humbur e cila u zhduk gjatë një udhëtimi në aeroport në Palm Springs. Monika u akuzua për vjedhjen e unazës, një pretendim që ajo e mohoi. Monika mori problem me e Lizës fokusohu në çmimin e unazës, ndërsa Lisa shpjegoi vlerën e tij sentimentale lidhur me krizën shëndetësore të djalit të saj dhe pasigurinë për të pasur më shumë fëmijë.

“Lisa kishte çdo të drejtë të mërzitej për humbjen e unazës së saj. Ajo që nuk më pëlqeu ishte se ishte, ‘60,000 dollarë, 60,000 dollarë, 60,000 dollarë, 60,000 dollarë, 60,000 dollarë. Monika komentoi, duke iu referuar numrit të herëve që mendoi Lisa përmendi koston e bizhuterive.

Lisa Barlow

Lisa korrigjon Monika duke thënë se ajo përmendi vetëm “tre herë” çmimin e unazës dhe vazhdoi të tregojë historinë e pasme të unazës.

“Henri [my son] gati vdiq pasi e pata dhe [my husband] John ma dha atë unazë sepse nuk e dija nëse do të kishim më shumë fëmijë. Nuk e di nëse do të kemi një fëmijë tjetër.” Lisa shpjegohet. “Kjo do të thoshte më shumë sesa thjesht ajo që mbaj në gisht.”

Monica Garcia

Në fund të fundit, Lisa zbulon se “unaza është zhdukur” dhe mbetet e pagjetur. Në vijim Angie duke iu bashkuar diskutimit, Monika e etiketon biznesmenen greke si një “b*tch që ngroh stolin”, sepse nuk ka një histori të rëndësishme gjatë gjithë sezonit.

3. Nga Asistentja e Jen Shahut te Informatori i FBI-së

e Monikës e kaluara si Jen’s asistenti gjatë sezonit të parë të shfaqjes u vu nën vëzhgim. Monika pohon se ajo nuk ishte në dijeni Jen’s përfshirja në emision, duke pretenduar se ka ndihmuar Xhen si një mik. Megjithatë, Heather paraqet prova që sugjerojnë e Monikës synimet oportuniste. “Kim Kardashian ishte asistente dhe shikojeni atë tani.” Monika u dëgjua duke thënë në një regjistrim. Monika pranon se ajo e shihte rolin e asistentit si një hap dhe e kritikoi shfaqjen në një email drejtuar ekipit të prodhimit, duke pretenduar se do të dështonte për shkak të një kasti të dobët.

Monica Garcia

Prodhuesit e Bravo më pas shfaqën formulimin e saktë nga e Monikës email, i cili kundërshton plotësisht pretendimet e saj për të kritikuar emisionin. Email-i i saj në fakt thotë:

“Duke kontaktuar në lidhje me thirrjen tuaj të transmetimit! Do të doja më shumë informacion se çfarë duhet bërë ose si të ecësh përpara. Ju djema keni nevojë për një Latina të egër të shkishëruar në shfaqje menjëherë!! Unë jam vajza juaj!”

Monikai cili fillimisht shërbeu si Jen’s asistent, përfundimisht bashkëpunoi me FBI-në në hetimin e tyre kundër Jen Shah.

Jen Shah

Monika zbulon vendimin e saj për t’iu drejtuar FBI-së me informacione rreth Jen’s Skema e mashtrimit me tela, “Unë thashë, ‘Kam informacion për rastin tuaj,” tha ajo Andy Cohen.

Monika shprehet se ajo besonte se bashkëpunimi me FBI-në ishte veprimi “i drejtë” për të ndërmarrë dhe mendonte se zonjat e tjera duhet të kishin raportuar gjithashtu Xhen.

4. Çështja e çrregullt e Monikës

Në fillim të sezonit, Monika diskutoi sinqerisht për marrëdhëniet e saj të kaluara seksuale, duke përfshirë lidhjen me kunatin e saj që çoi në divorcin e saj. Ajo e etiketon të gjithë përvojën si “të dhimbshme” dhe zbuloi se iu nënshtrua një Pagëzimi të dytë në kishën Mormone për të shlyer veprimet e saj. Emocionalisht, Monika rrëfen procesin e gjerë të kërkuar për Pagëzimin, i cili kërkon miratimin nga udhëheqësit e kishës dhe përmend se si ajo është përballur me ngacmimin në internet për shkak të së kaluarës së saj të diskutueshme.

Monica Garcia

Duke ofruar një masë rehati, Whitney Rose empatizon me Monikaduke ndarë përvojën e saj personale për të pasur një lidhje.

5. A është bashkëshorti i Angie Katsanevas homoseksual?

Në një episod të mëparshëm të këtij sezoni, gjatë e Lizës Festa “Jo Ski”, Meredith la të kuptohet për thashethemet në lidhje me Angie’s burri, Shawn Trujillo. Tensioni ndërmjet Meredith dhe Angie u përshkallëzua kur Angie nuk u largua nga pushimet në grup, pavarësisht se nuk ishte i ftuar, gjë që çoi në Meredith duke u përballur Angie në një diskutim me Lisa.

Heather Gay

Jashtë kamerës, Meredith ndarë me Monika, Lisadhe Whitney në lidhje me thashethemet e supozuara të Angie’s burri ka lidhje me burra të rastësishëm rreth Solt Lake City.

Meredith Marks

Megjithatë, Angie vendos pjesën më të madhe të fajit Monika për përhapjen e thashethemeve skandaloze për burrin e saj. Meredith pranon se i kishte përhapur këto thashetheme si një formë hakmarrjeje ndaj Angie.

6. Angie akuzon Monikën se përdor mbështetjen e fëmijëve për sende luksoze

Episodi përfundon me një debat të ashpër mes Angie dhe Monika. Angie akuzon Monika për keqpërdorimin e parave të mbështetjes së fëmijëve të fëmijëve të saj për të blerë një çantë luksoze.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City reunion Pjesa 2 transmetohet më 16 janar, në orën 20:00 EST, në Bravo.