Gizelle Bryant

Klea

Përmbledhje e ‘RHOP’: Nisja e linjës së modës së Gizelle Bryant dhe Ashley Darby kthehet në një përleshje

Përmbledhje e ‘RHOP’: Nisja e linjës së modës së Gizelle Bryant dhe Ashley Darby kthehet në një përleshje

Në episodin e fundit të Amvisat e vërteta të Potomactensioni dhe emocionet janë të larta ndërsa zonjat lundrojnë në aspekte të ndryshme të jetës së tyre personale dhe profesionale. Uendi Osefo ndjen presionin teksa përgatitet për të filmuar pilotin e saj, ndërsa Ray dhe Karen Huger bëni një udhëtim të rëndësishëm te kardiologu. Karen merr lajme inkurajuese për shëndetin e saj, duke lehtësuar shqetësimet për të ardhmen e saj.

Karen Huger

Ndërkohë, Ashley Darby dhe Gizelle Bryant janë në përgatitje të plotë për shfaqjen e tyre të ardhshme të modës, të etur për të shfaqur sipërmarrjen e tyre më të fundit, GnA.

Ashley Darby

Mes ngutjes dhe nxitimit, Nneka dhe Iyke Ihim nisni një vizitë te mjeku i fertilitetit, duke lundruar së bashku në udhëtimin emocional ndërsa ata eksplorojnë opsionet për të krijuar një familje. Me pritje shpresëdhënëse, Nneka pranon me padurim ofertën e infermieres për të ndihmuar Iykeduke çuar në një moment të sikletshëm por të lehtë në banjë, ndërsa përpiqen të ruajnë privatësinë mes të qeshurave të ekuipazhit të prodhimit jashtë.

Nneka Ihim

Pavarësisht zhgënjimit fillestar me vendosjen, të Nnekës Sjellja ndryshon ndërsa mjeku vazhdon me transferimin e spermës, me Iyke duke ofruar mbështetje të patundur pranë saj.

Nneka Ihim

Ndërkohë, Mia dhe Gordon Thornton përballen ballë për ballë me sfidat e tyre martesore ndërsa kërkojnë udhëzime nga një terapist. Mia ndan sinqerisht përpjekjet e tyre për të shpëtuar marrëdhënien e tyre, duke shprehur dëshirën e saj për t’u pajtuar pavarësisht trazirave të së kaluarës. Mia hapet për meditimin e saj të mëparshëm për divorcin, duke zbuluar e Gordonit në lidhje me sjelljen gjatë një periudhe të vështirë. Ndërsa seanca përparon, çifti përballet me çështje të intimitetit dhe komunikimit, me Mia duke shprehur dëshirën e saj për lidhjen romantike që ata ndanë dikur ndërsa Gordon shpreh zhgënjimet e tij me përdorimin e saj në rrjetet sociale.

Mia Thornton

Pavarësisht dallimeve të tyre, Mia dhe Gordon përpiqen të gjejnë gjuhën e përbashkët, duke pranuar nevojat dhe shpresat e tyre përkatëse për të ardhmen e marrëdhënies së tyre. Seanca e terapisë përfundon me çiftin të kapur për dore, duke simbolizuar angazhimin e tyre për të kuptuar dhe mbështetur njëri-tjetrin duke ecur përpara.

Mia Thornton

Gordon shpreh nevojën e tij për më shumë kohë cilësore me Miaduke theksuar një shkëputje në marrëdhënien e tyre ku Mia dëgjon pa reciprocitet.

Ndërkohë, Candiace Dillard merr një vizitë nga Dr. Ken Ballard për një seancë terapie, duke kërkuar ngushëllim ndërsa ajo përballet me ankthin dhe trazirat emocionale. Candiace flet për vështirësitë e saj për të krijuar një familje me burrin e saj, Chris Bassett, dhe pengesat që i kanë penguar planet e tyre. Ndërsa përballet me frikën dhe pasigurinë e saj, Candiace fillon të rishqyrtojë vendimin e saj për t’i dhënë përparësi karrierës së saj mbi amësinë, duke derdhur lot ndërsa reflekton mbi dëshirat dhe aspiratat e saj.

Candiace Dillard

Dr. Ken ofron udhëzime dhe inkurajim, sfidues Candiace për t’u përballur me frikën e saj dhe duke e inkurajuar atë të ndjekë ëndrrat e saj për të krijuar një familje. I autorizuar nga seanca, Candiace vendos të ecë përpara me planet e saj dhe mezi pret të ndajë lajmet me të Kris.

Më vonë, Mia mbledh zonjat për drekë dhe i surprizon me një lajm emocionues të një reviste të përhapur me grupin. Mia prezanton grupin me përfaqësuesit e revistës dhe duke përqafuar rolet e tyre si muza për filmin e ardhshëm. Gjatë një fotosesioni magjepsës, zonjat kanalizojnë figurat ikonike, me Candiace duke mishëruar Diana Ross, Gizelle si Beyonce, Karen si Lena Horne, Ashley si Dorothy Dandridge, Mia si Pam Grier, dhe Uendi si Sherly Lee Ralph, që rrezaton me fustanin e saj të kuq mahnitës. Grupi ndan të qeshura dhe komplimente, me madje Robin duke veshur stilin e Mariah Carey në pantallonat e saj prej lëkure, duke i emocionuar shumë të tjerët.

Mia Thornton

Më vonë, Robin dhe Juan Dixon sipërmarrje në botën e sipërmarrjes ndërsa ata eksplorojnë vendndodhje të mundshme për ekskluzivitetin e saj Glo30. Robin parashikon një banjë fytyre të bazuar në anëtarësi, duke kërkuar stabilitet dhe pavarësi nga punësimi tradicional. Ndërsa ata vizitojnë një hapësirë ​​premtuese me një qira buxhetore, Juan lëvdatat të Robinit ambicie dhe vendosmëri. Megjithatë, biseda e tyre merr një kthesë të zymtë kur Robin ndan lajmet e Gizelle’s shtrimi në spital i babait, largimi Gizelle dukshëm emocionale gjatë rrëfimit të saj.

Robyn Dixon

Pavarësisht përballjes me lajmin e vështirë që Gizelle’s babai është diagnostikuar me kancer në tru, Gizelle mbetet elastike dhe e përkushtuar ndaj detyrimeve të saj. Robin ndan përditësimin zemërthyer, duke theksuar Gizelle’s forcë në rrethana sfiduese. Gizelle afirmon praninë e saj në sfilatën e GnA, duke treguar vendosmërinë dhe përkushtimin e saj ndaj angazhimeve të saj, pavarësisht sfidave personale që po përballon.

Mbërrin dita e sfilatës së GnA, dhe Ashley nuk humbet kohë për të arritur në vendin e ndritshëm dhe të hershëm, i etur për të sfiduar çdo kundërshtar. Një rikthim zbulon Wendy dhe Candiace duke ndarë një të qeshur me shpenzimet e GnA-së po aq Gizelle hyn në vendngjarje, dukshëm i nënshtruar. Gizelle i beson Ashleyduke pranuar mbështetjen e saj në mbështetjen emocionale gjatë kësaj periudhe provuese.

Gizelle Bryant

Duke shprehur mirënjohjen e saj për ekipin për mbështetjen e tyre, Gizelle pranon se ndihet disi i shkëputur nga festat. Si Ashley kujdeset për modelet, Gizelle merr ambientin e dekorit. Pavarësisht trazirave të saj të brendshme, gjithçka duket e shkëlqyer. Karen është ndër të parët që ka mbërritur, duke i dhënë mbështetjen e saj Gizelle dhe duke ofruar ndihmë nëse është e nevojshme. Duke njohur Gizelle’s tendosje e fundit emocionale, Karen tregon solidaritetin e saj.

Karen Huger

Gizellei vendosur për të mbajtur një front të guximshëm, shkëmben kënaqësi me Karen. Pavarësisht nga sjellja e saj e përmbajtur, Gizelle menaxhon një përgjigje të hirshme ndaj urimeve të zgjeruara, duke pranuar mbështetjen nga bashkëmoshatarët e saj.

Charrisse Jackson-Jordan mbërrin i shoqëruar nga Robine ndjekur nga Nneka duke bërë hyrjen e saj menjëherë pas. Jaqueline Blake është e pranishme edhe duke ia shtuar atmosferën e gjallë, ndërsa vizita surprizë e Mama Shelias kënaqet Ashley. Candiace mbërrin por humori ndryshon kur Debora mbërrin papritur në festë.

Uendi përpiqet të ruajë qetësinë, por ndjenjat e saj të vërteta janë të dukshme teksa përballet me të e Deborës prania. Ndërkohë, Uendi angazhohet në bisedë me shoqen e saj Britt, duke shmangur strategjikisht ndërveprimin me Debora. Në një rrëfim, Uendi shpreh neverinë e saj për Deboraduke e quajtur atë si “të rreme” dhe duke u zmbrapsur nga mendimi i thjeshtë për të.

Karen Huger

Mia bën hyrjen e saj madhështore, duke ndezur biseda të gjalla me Jacqueline dhe të tjerët. Candiace bashkohet Uendi dhe Karen në divan, si Keiarna mbërrin, gati për të përqafuar festat. Mes emocioneve, Robin Pret me padurim publikimin e fotove të ngjarjes, ndërsa Mia lë të kuptohet për festën e saj të ardhshme të publikimit pas dy ditësh, duke lavdëruar Wendy për performancën e saj të spikatur.

Ndërsa përgatitjet në prapaskenë pasojnë, Gizelle dhe Ashley përgatituni për të prezantuar modelet, duke sinjalizuar fillimin e spektaklit. Ndërsa ekuipazhi kënaqet me spektaklin që shpaloset para tyre, Uendi dhe Candiace jepni kritika të sinqerta për materialet e përdorura, duke vendosur tonin për ngjarjen.

Gizelle Bryant

Gjatë sfilatës, Keiarna sugjeron që dizajnet ngjajnë me ato të Alexander Wang, por Candiace me humor vëren se krijimet e Alexander Wang nuk çojnë në infeksione të majave. Karen ndan mendimin e saj se Gizelle dhe Ashley humbën pikën me paraqitjen e tyre, ndërsa Candiace vëzhgon me nervozizëm modelet. Uendi kritikon në mënyrë delikate një veshje, duke ia atribuar mosmiratimin e saj tensioneve të së kaluarës me Gizelle dhe duke lënë të kuptohet se Gizelle mund të jetë duke imituar stilin e saj.

Candiace Dillard

Candiace vëren një dizajn që ajo e përshkruan si “Alibaba shumë e ngritur”, duke e nxitur Robin për të komentuar largimin e saj nga veshjet sportive. Pavarësisht mendimeve të ndryshme, zonjat ofrojnë një duartrokitje si Ashley dhe Gizelle për të sjellë shfaqjen në fund. Duke shprehur mirënjohje për mysafirët e tyre, Ashley dhe Gizelle marrin vlerësime, me Gizelle duke dhënë Ashley lëvdata shtesë përpara se t’i ftosh të gjithë të kënaqen me festimet.

Mia ndërpret atmosferën festive për të ndarë lajme rreth Gizelle’s babai, duke nxitur Candiace për të shprehur dëshirat e saj të mira nga larg. Uendi merr një gërmim në Gizelle duke refuzuar në mënyrë të prerë të ofrojë mbështetje në lidhje me sëmundjen e babait të saj, duke përmendur një ankesë të së kaluarës për një koment që Gizelle bëri në lidhje me nënën e Wendy kur ajo ishte shtruar në spital. Krahasimi i kancerit të trurit me një qëndrim të shkurtër në spital për kirurgji plastike zgjedhore duket i papërshtatshëm për shkak të ndryshimit të madh në ashpërsi dhe implikime për shëndetin dhe mirëqenien.

Mia Thornton

Megjithatë, ndërsa mbrëmja përparon, tensionet përshkallëzohen kur Debora përpjekjet për t’u afruar Candiace, duke çuar në një sherr të nxehtë të kapur nga mikrofonët. Me emocione të larta, episodi përfundon në një shkëmb, duke i lënë shikuesit të presin me padurim finalen e sezonit të Amvisat e vërteta të Potomac.